„Co kdyby“ bombardování Íránu USA nebylo tím, čím se zdá být?
Článek na Zvědavci (https://www.zvedavec.news)
URL adresa článku:
https://www.zvedavec.news/komentare/2025/07/10590-co-kdyby-bombardovani-iranu-usa-nebylo-tim-cim-se-zda-byt.htm
Peter Koenig
Neověřené zprávy z různých zdrojů vykreslují odlišný scénář od toho, který se dostal do mainstreamových i alternativních médií, pokud jde o zásah prezidenta Trumpa v Íránu a bombardování jaderných výzkumných zařízení, jak je popsáno v tomto článku a tomto.
Jelikož nic není potvrzeno ani prokázáno, ale do jisté míry je to věrohodné, pojďme se na toto téma podívat z pohledu „Co kdyby…“
Co kdyby předchozí hodnocení kroků prezidenta Trumpa vůči Íránu bylo mylné?
Co kdyby před 22. červnem, kdy americké letectvo a námořnictvo zaútočily na tři íránská jaderná výzkumná zařízení: Fordow, Natanz a Isfahan, v operaci nazvané „Midnight Hammer“, prezident Trump informoval / varoval Írán před útokem, aby mohli evakuovat veškerý jaderný materiál a lidi z těchto zařízení?
Zdá se tedy, že nebyl zničen žádný obohacený materiál (podle IAEA až 60 %).
To může být důvod, proč MAAE po útoku nezaznamenala žádnou radiaci. Navíc během útoku zřejmě nikdo nebyl zabit ani zraněn.
Trump o svém plánu informoval také Putina.
Co kdyby plán spočíval v tom, že prezident Trump sdělil Izraeli, že se o jaderné „nebezpečí“ postará on a Izrael by měl přestat útočit na Írán a riskovat jadernou třetí světovou válku? Po 22. červnu už nebyl důvod Írán napadat.
To mělo být pro Izrael výhodné, protože odvetné raketové údery Íránu na Izrael byly devastující. Pravda o škodách se (zatím) v západních médiích neobjevila. Izraelský systém protivzdušné obrany byl navíc íránskými útoky dronů téměř zneškodněn.
Zřejmě proto Izrael souhlasil s příměřím, které bylo porušeno nebo nebylo porušeno oběma stranami, podle toho, komu věřit, ale mohlo to být důvodem, proč Trump před nástupem do letadla na frašku G7 v Kanadě zvolal: „Jsou hloupí“.
Írán také použil svou „domácí“ raketu Fattah-1, první íránskou hypersonickou raketu, která je údajně schopná proniknout pokročilými protiraketovými systémy. Má dolet 1 400 kilometrů a údajně dosahuje rychlosti Mach 14. Írán mohl použít několik raket Fattah-1, aby způsobil značné škody v Tel Avivu, Haifě a možná i na izraelských jaderných zařízeních.
![[Zardari v ...]](/images/25/co-kdyby.jpg)
Co kdyby prezident Trump také hovořil s pákistánským prezidentem Asifem Alim Zardarim, který je implantátem USA – pokud by Izrael použil jaderné zbraně proti Íránu, Pákistán by mohl „pomoci“ Íránu, přičemž Izrael by byl o této možnosti informován? Pákistán ani Izrael nejsou signatáři Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT).
Co kdyby Trumpovým záměrem bylo skutečně tímto manévrem zabránit jaderné třetí světové válce a přeměnit potenciální atomovou třetí světovou válku na desetidenní válku? Tečka. Od 13. června, kdy Izrael bezdůvodně a překvapivě zaútočil raketami na Írán, do 22. června 2025, kdy bylo dokončeno bombardování tří jaderných výzkumných zařízení v Fordow, Natanz a Isfahánu.
Možná je to také důvod, proč se Trump, povzbuzen pákistánským prezidentem Asifem Alím Zardárím, v poslední době hlasitě chlubil, že si zaslouží Nobelovu cenu míru.
Kdo ví?
Co když ji dostane?
Obama ji dostal, než cokoli udělal. Pak zahájil, posílil a pokračoval v šesti nových a stávajících válkách; ani jednu nezastavil.
Co kdyby – to je samozřejmě do značné míry spekulace. Ale strategicky by to dávalo smysl.
Počkejme si, co se bude dít dál na Blízkém východě a v západní Asii. Stále nevyřešené zůstává izraelské genocidní tažení v Gaze a zdánlivě „nekonečná“ válka mezi Ukrajinou [USA-NATO] a Ruskem.
První z nich již nelze ani klasifikovat jako genocidu, porušení mezinárodního práva, porušení lidských práv – jedná se o systematické, cílené zabíjení, masakry, etnické čistky a přímé vyhnání z jejich země. Druhá je velkým byznysem pro BlackRock, který doslova privatizuje Ukrajinu, a pro zbrojní průmysl, který významně přispívá k HDP Západu [lineární západní vynález pro kategorizaci světových ekonomik] – protože destrukce vede k výstavbě, a tedy k růstu.
Co když – Západ je odsouzen k zániku?
“What If” US Bombing of Iran Was Not What Meets the Eye? vyšel 2.7.2025 na Global Reseach.
Článek byl publikován 11.7.2025
Článek je možno dále šířit podle licence Creative Common.