Zpanikařené impérium se snaží učinit Rusku „nabídku, kterou nelze odmítnout“

Ti, kdo stojí za trůnem, nejsou nikdy tak nebezpeční, jako když stojí zády ke zdi

Pepe Escobar

2.2.2023 Komentáře Témata: USA, Rusko, Rusko-americký konflikt 1063 slov

Jejich moc se rychle vytrácí: Z finančního hlediska bude mít většina zemí globálního Jihu dříve než později co do činění s měnou zkrachovalého darebáckého giganta; z politického hlediska podniká globální většina rozhodné kroky k tomu, aby přestala poslouchat násilnickou, zdiskreditovanou, de facto menšinu.

Ti, kdo stojí za trůnem, se nyní snaží alespoň zastavit blížící se katastrofu na vojenské frontě.

Jak potvrdil vysoce postavený zdroj z amerického establishmentu, ministru zahraničí USA Antony Blinkenovi byla předána nová směrnice o NATO proti Rusku na Ukrajině. Blinken není z hlediska skutečné moci ničím jiným než poslíčkem straussovských neokonů a neoliberálů, kteří ve skutečnosti řídí zahraniční politiku USA.

Ministr zahraničí byl pověřen, aby novou směrnici – jakýsi vzkaz Kremlu – předal prostřednictvím hlavních tištěných médií, což okamžitě zveřejnil deník Washington Post.

V elitním rozdělení práce amerických mainstreamových médií má New York Times velmi blízko k ministerstvu zahraničí a Washington Post k CIA. V tomto případě však byla směrnice příliš důležitá a bylo třeba, aby ji zprostředkovaly noviny v hlavním městě impéria. Byla zveřejněna jako placený článek (za paywallem).

Novinkou je, že poprvé od zahájení ruské speciální vojenské operace (SMO) na Ukrajině v únoru 2022 Američané skutečně navrhují variantu klasické „nabídky, kterou nelze odmítnout“, včetně některých ústupků, které mohou uspokojit bezpečnostní požadavky Ruska.

Je důležité, že americká nabídka zcela pomíjí Kyjev, čímž opět potvrzuje, že jde o válku proti Rusku vedenou impériem a jeho přisluhovači z NATO – s Ukrajinci jako pouhými zástupnými aktéry.

„Prosím, nepřecházejte do útoku“

Staronový moskevský zpravodaj deníku Washington Post John Helmer poskytl důležitou službu a nabídl celý text Blinkenovy nabídky, samozřejmě rozsáhle upravený tak, aby obsahoval fantaskní pojmy jako „americké zbraně pomáhají rozprášit Putinovy invazní síly“ a krkolomné vysvětlení: „Jinými slovy, Rusko by nemělo být připraveno odpočívat, přeskupit se a zaútočit.“

Zpráva z Washingtonu může na první pohled vyvolat dojem, že USA uznávají ruskou kontrolu nad Krymem, Donbasem, Záporožím a Chersonem – „pozemním mostem, který spojuje Krym a Rusko“ – jako hotovou věc. Zpanikařená říše se snaží učinit Rusku „nabídku, kterou nelze odmítnout“.

Ukrajina by měla mít demilitarizovaný status a rozmístění raket HIMARS a tanků Leopard a Abrams by bylo omezeno na západní Ukrajinu, kde by byly udržovány jako „odstrašující prostředek proti dalším ruským útokům“.

To, co bylo možná nabídnuto, je ve skutečnosti rozdělení Ukrajiny, včetně demilitarizované zóny, výměnou za to, že ruský generální štáb zruší svou zatím neznámou ofenzívu v roce 2023, která může být stejně ničivá jako odříznutí přístupu Kyjeva k Černému moři a/nebo přerušení dodávek zbraní NATO přes polskou hranici.

Nabídka USA se definuje jako cesta ke „spravedlivému a trvalému míru, který podpoří územní celistvost Ukrajiny“. No, ne tak docela. Prostě to nebude žádná zadlužená Ukrajina a Kyjev si možná ponechá i ty západní země, které touží sežrat Polsko.

Připomíná se také možnost přímé dohody mezi Washingtonem a Moskvou o „případné poválečné vojenské rovnováze“, včetně vyloučení členství Ukrajiny v NATO. Pokud jde o samotnou Ukrajinu, Američané zřejmě věří, že se stane „silnou, nezkorumpovanou ekonomikou s členstvím v Evropské unii“.

Cokoli, co na Ukrajině zůstalo hodnotné, již pohltila nejen monumentálně zkorumpovaná oligarchie, ale především investoři a spekulanti typu BlackRock. Různí korporátní supi si prostě nemohou dovolit ztratit ukrajinské přístavy pro vývoz obilí, stejně jako podmínky obchodní dohody dohodnuté s EU před válkou. A děsí se toho, že ruská ofenziva může dobýt Oděsu, hlavní námořní přístav a dopravní uzel na Černém moři – což by Ukrajinu učinilo vnitrozemskou.

Neexistuje žádný důkaz, že by ruský prezident Vladimir Putin a celá ruská bezpečnostní rada – včetně jejího tajemníka Nikolaje Patruševa a místopředsedy Dmitrije Medveděva – měli důvod věřit čemukoli, co přichází od amerického establishmentu, zejména prostřednictvím pouhých přisluhovačů, jako je Blinken a Washington Post. Koneckonců stavka – přezdívka pro vrchní velení ruských ozbrojených sil – považuje Američany za „neschopné dohody“, i když je nabídka písemná.

Vypadá to jako zoufalá hra USA na zdržení a předložení mrkve Moskvě v naději na oddálení nebo dokonce zrušení plánované ofenzivy v příštích několika měsících.

Dokonce i disidentští washingtonští agenti ze staré školy, kteří nejsou podřízeni strausovské neokonské galaxii, se vsadili, že tento gambit bude nicneříkající: v klasickém režimu „strategické nejednoznačnosti“ budou Rusové pokračovat v deklarovaném úsilí o demilitarizaci, denacifikaci a deelektrifikaci a „zastaví se“ kdykoli a kdekoli na východ od Dněpru. Nebo za ním.

Co Deep State skutečně chce

Ambice Washingtonu v této v podstatě válce NATO vs. Rusko sahají daleko za hranice Ukrajiny. A to ani nemluvíme o zabránění vzniku euroasijské unie Rusko-Čína-Německo nebo noční můry rovnocenného konkurenta; zůstaňme u prozaických otázek na ukrajinském bojišti.

Klíčová „doporučení“ – vojenská, ekonomická, politická a diplomatická – byla podrobně popsána ve strategickém dokumentu Atlantické rady z konce loňského roku.

A v další části „Válečný scénář 1: Válka pokračuje v současném tempu“ je plně popsána straussovská neokonzervativní politika.

Je tu všechno: od „mobilizace podpory a transferů vojenské pomoci Kyjevu, které by mu umožnily zvítězit“ až po „zvýšení smrtící síly předávané vojenské pomoci, která by zahrnovala stíhací letouny, jež by Ukrajině umožnily kontrolovat svůj vzdušný prostor a útočit na ruské síly v něm; a raketovou technologii s dostatečným doletem, aby dosáhla až na ruské území“.

Od výcviku ukrajinské armády „v používání západních zbraní, elektronického boje a útočných a obranných kybernetických schopností a bezproblémové integrace nových rekrutů do služby“ až po posílení „obrany na frontové linii v blízkosti Donbasu“, včetně „bojového výcviku zaměřeného na nepravidelný boj“.

Když k tomu přidáme „uvalení sekundárních sankcí na všechny subjekty obchodující s Kremlem“, dostaneme se samozřejmě k matce všech lumpáren: „Zabavit 300 miliard dolarů, které ruský stát drží na zahraničních účtech ve Spojených státech a EU, a zabavené peníze použít na financování obnovy.“

Reorganizace SMO s Putinem, náčelníkem generálního štábu Valerijem Gerasimovem a generálem Armagedonem v jejich nových, posílených rolích všechny tyto propracované plány maří.

Strausové jsou nyní v hluboké panice. Dokonce i Blinkenova dvojka, rusofobní válečná štváčka Victoria „F**k the EU“ Nulandová, v americkém Senátu přiznala, že do jara (reálně až v roce 2024) nebudou na bojišti žádné tanky Abrams. Slíbila také „zmírnit sankce“, pokud se Moskva „vrátí k jednání“. Tato jednání byla na jaře 2022 v Istanbulu zmařena samotnými Američany.

Nulandová také vyzvala Rusy, aby „stáhli své vojáky“. No, to přinejmenším nabízí jistou komickou úlevu ve srovnání s panikou sršící z Blinkenovy „nabídky, kterou nelze odmítnout“. Zůstaňte naladěni na odpověď Ruska, které na ni nereaguje.

A panicked Empire tries to make Russia an ‘offer it can’t refuse’ vyšel na thecradle.co 30.1.2023. Překlad v ceně 456 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 122)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 100 čtenářů částkou 19 050 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Berlínské víkendové platby za podkopání Bělehradu29.05.24 12:45 Srbsko 0

Ruské letectvo „upálilo“ zaživa s Kinžalem 300 vojáků poslaných Polskem, Francií a pobaltskými zeměmi do Lvova. 29.05.24 11:42 Ukrajina 0

E. Macron a O. Soltz dali Ukrajině „zelenou“ k úderu západními zbraněmi uvnitř Ruska! 29.05.24 11:04 Evropská unie 2

Co postavila Čína za 220 mil. a co postavily USA za 320 mil.29.05.24 05:55 Neurčeno 2

Gruzínský parlament přehlasoval veto prezidenta a protlačil zákon o zahraničním agentovi28.05.24 21:58 Gruzie 0

Peklo na Estónsko-Ruskej hranici Narva/Ivangorod pri ceste späť 28.05.24 21:39 Estonsko 0

Vyhněte se krvi očkovaných 28.05.24 19:57 Japonsko 0

Atentátník na Fica je na psychiatrii28.05.24 19:31 Slovensko 1

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 1

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 3

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 6

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Měnové kurzy

USD
22,89 Kč
Euro
24,74 Kč
Libra
29,08 Kč
Kanadský dolar
16,70 Kč
Australský dolar
15,15 Kč
Švýcarský frank
25,05 Kč
100 japonských jenů
14,52 Kč
Čínský juan
3,22 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
6,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 529,71 Kč
1 unce stříbra
733,29 Kč
Bitcoin
1 540 656,63 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 287