Ve zkratce

Stránka:

 Studená sprcha pro Pekarovou

13.9.22

Česká republika:

V předvolební superdebatě CNN Prima News se Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Kateřina Konečná (KSČM) dostala do pozoruhodné debaty.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/vy-uz-byste-byla-taky-mi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ukrajinské formace dosáhly hranice s Ruskem

11.9.22

Ukrajina:

Ukrajinské jednotky dosáhly státní hranice s Ruskem v Charkovské oblasti, informuje militaristický telegramový kanál .

Již dříve bojovník z praporu Vostok, blogger Maxim Fomin, známější pod pseudonymem Vladlen Tatarsky, hlásil, že ukrajinské ozbrojené síly odstraňují svá minová pole u Vuhledaru, což může naznačovat plánovanou ofenzívu. Ukrajinská armáda podle něj začala v noci odstraňovat zábrany. Existuje možnost, že ozbrojené síly Ukrajiny chtějí přeříznout dálnici Mariupol-Doněck.

______
Zdá se, že situace se pro ruské jednotky rapidně zhoršuje. Když před 5 dny začala ukrajinská ofenzíva na Charkovském úseku (mapka zde), předpokládal jsem, že jde o klasickou past. Nepříteli se dovolí průlom a pak se ze severu a z jihu zaútočí u ústí průlomu a průlom se uzavře, čímž se útočící vojska odříznou od zásobování. Bohužel ne. Rusové prchají z už dobytých území tak, že nestačí ani pozdravit. 

Takže co bude dál? Překročí ukrajinská armáda ruské hranice? Ani bych se nedivil.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2022/09/11/vse-idet-po-planu-ukr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Náměstek ministra informací DNR Bezsonov oznámil stažení ruských vojsk z města Izjum

10.9.22

Ukrajina:

Ruští vojáci opustili Izjum a některé další osady v charkovském směru, napsal na svém kanálu Telegram první náměstek ministra informací Doněcké lidové republiky (DLR) Daniil Bezsonov.

"Ano, z Izjumu jsme odešli, stejně jako z některých dalších osad směrem na Charkov. To je samozřejmě důsledek chyb vrchního velení. Není však třeba v tom hledat skryté významy... Prostě bojujeme, jak umíme," prohlásil.

Také o stažení ruské armády z Izjumu informoval vojenský zpravodaj Jurij Kotenok na svém kanálu Telegram. "Izjum byl opuštěn. Ruské jednotky ustupují za Oskol," napsal.

Zdroj: https://www.vedomosti.ru/politics/news/2022/09/10/940248-zam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Turecko „vypustilo“ uprchlíky! Je jich víc než za migrační krize

10.9.22

Česká republika:

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) varuje, že migrační situace se v Evropě rychle zhoršuje. Je to prý hlavně tím, že Turecko otevřelo své hranice. „Záchyty uprchlíků jsou teď vyšší než při krizi v roce 2015,“ uvedl Rakušan.

Situace je sice vážná, ale podle Rakušana plně pod kontrolou. „Česko zareagovalo velmi brzy a reagujeme na všech frontách, které máme. Posílili jsme kapacity Správy uprchlických zařízení, posílili jsme výkon policie především ve Zlínském a Jihomoravském kraji, v nejdotčenějších regionech,“ ubezpečil Rakušan.

„Stáhli jsme také některé policisty z naší mise v Severní Makedonii a budeme je posílat do blízkosti česko-slovenské hranice, aby tady posílili výkon služby. Otevřeli jsme dvě registrační centra pro uprchlíky, kde je dbáno především na to, aby byla zachována bezpečnost lidí v ČR,“ uvedl dále, že v těchto centrech uprchlíci procházejí podrobnou lustrací a jsou zanášeni do evidencí evropských informačních systémů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-rana-Evr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ofenzíva ozbrojených sil Ukrajiny na Charkovském úseku 8. září 2022

9.9.22

Ukrajina:

Ukrajinské ozbrojené síly pokračují v ofenzivě v Charkovské oblasti již třetím dnem. Nejbližšími cíli ozbrojených sil Ukrajiny je obsazení faktického hlavního města osvobozených území, Kupjansku, a blokáda Izjum.

▪️ Večer přišlo potvrzení o pádu města Balakleje. Přibližujícím se jednotkám Ozbrojených sil RF se podařilo zajistit bezpečný koridor pro ústup jednotek Národní gardy, které město držely dva dny. Ruské velení se zřejmě rozhodlo stáhnout se z města a zachránit životy vojáků.

▪️ Po dobytí Volokhiv Jaru severně od Balakleje blokovaly Ozbrojené síly Ukrajiny Ševčenko částí svých sil a pokračovaly v postupu směrem ke Kupjansku. Mobilní taktické skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny rozvinuly ofenzívu přes pole směrem k řece Oskol a obsadily vesnice Bezmiatežnoje a Spodovka.

Poté se ukrajinské síly rozdělily: část vojáků se vydala k dálnici Kupjansk-Ševčenkovo u obce Gruševka.

▪️ Další uskupení ukrajinských vojsk zamířilo na východ a začalo bojovat o Senkovo na pravém břehu řeky Oskol.

▪️ Současně se rozšiřovala zóna kontroly kolem Balakleje. Ozbrojené síly Ukrajiny se snažily postupovat směrem na Veselý a Kuneš, ale nepřátelský postup se zpomalil u Zalimanu.

Pokud se ozbrojeným silám Ukrajiny podaří dosáhnout křižovatky u Veselí, odříznou klíčovou dopravní tepnu vedoucí do Izjum ze severu.

▪️ část uskupení VSU se podílí na odvádění pozornosti ozbrojených sil RF od hlavních směrů průlomu. Odpoledne byla zahájena místní ofenzíva u Kopanki, jihozápadně od Izjum.

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/69646

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 EU odblokovala pomoc Ukrajině ve výši 8 miliard eur

8.9.22

Ukrajina:

Ukrajinský premiér Denys Šmygal očekává, že tento týden obdrží od Evropské unie makrofinanční pomoc ve výši pěti miliard eur.

Šéf kabinetu ministrů také jednal s německými partnery o přijetí dalších tří miliard eur podpory a makrofinanční pomoci Ukrajině do konce letošního roku.

Dodal, že Kyjev obdržel od Německa dotaci ve výši 1 miliardy eur a od EU makrofinanční pomoc ve výši 1 miliardy eur, přičemž tento týden se očekává poskytnutí zmíněných 5 miliard eur.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1662572685

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Hliníkárny v EU jsou v potížích. Nastupují Číňané

8.9.22

Evropská unie:

Evropský průmysl bude muset brzy řešit nedostatek materiálu, kvůli vysokým cenám energií například hrozí uzavírání výrobních závodů na zpracování hliníku a dalších hutních odvětví. Výrobci se tak budou muset obrátit mimo jiné na Čínu a její kovoprůmysl. Zavřít se chystá například slovenský výrobce hliníku Slovalco nebo nizozemský Aldel.

Hliníkárenský průmysl je kvůli prudce rostoucím cenám energií ve velkých problémech. Nejen hliníkové továrny, ale i další hutní průmysl je extrémně energeticky náročný. „Hliníkárna potřebuje nepřetržitý žár, nemůže se zastavit na více než dvě hodiny, jinak by byla zničena celá výrobní linka,“ uvedl generální delegát francouzské federace Aluminium France Cyrille Mounier.

Kvůli vysokým cenám elektřiny a plynu proto některé klíčové evropské továrny čelí konci výroby a jelikož opětovné spuštění bude stát miliony eur, není jasné, kdy se je podaří znovu spustit. Týká se to například slovenského výrobce hliníku Slovalco nebo nizozemského Aldelu.

Největší výrobce hliníku ve východní Evropě – rumunská Alro Slatina –, která je zároveň největším spotřebitelem elektřiny v zemi, oznámila uzavření tří z pěti výrobních linek už v prosinci 2021. Začátkem letošního léta oznámil ukončení výroby také nizozemský výrobce zinku Nyrstar. Další uzavírání továren se po celé Evropě očekává s blížícím se podzimem.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hlinikarny-v-E...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Chemička Agrofertu v krizi. Zastavila výrobu AdBlue.

8.9.22

Německo:

Zásoby kapaliny pro čištění výfukových plynů, takzvaného AdBlue, dochází. Alespoň to platí o jednom z největších výrobců této kapaliny, německé chemičky SKW Piesteritz, která patří do holdingu Agrofert. Firma uvedla, že výrobu AdBlue zastavila kvůli drahému plynu asi před dvěma nebo třemi týdny a zásoby postupně dochází.

Největší německý výrobce čpavku a močoviny SKW Piesteritz zastavil podle vyjádření pro agenturu Reuters výrobu asi před dvěma až třemi týdny, aby se vyhnul dalším ztrátám, a chystá se rozprodat zbývající zásoby AdBlue, uvedl mluvčí společnosti pro agenturu Reuters. „Jsme na suchu. Vyprazdňujeme naše zásoby, protože už nevyrábíme,“ řekl.

AdBlue se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SxmDJ/zpravy-ekonomika-agrofert-vyroba-a...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Polsko opět požaduje české území

8.9.22

Polsko:

Zřejmě v atmosféře protestů a možného konce proti-vlastenecké vlády P. Fialy, Polsko opět požaduje postoupení českého území. Již dříve byly polské nároky doprovázeny vojenskou agresí a opakovanými vpády polské armády na naše území, pak využití mnichovské zrady a poslední z incidentů byl z roku 2020.

Polsko má nyní velmi silmou armádu a my prakticky žádnou armádu. Po osvobození Evropy, další agresi Polska zastavil SSSR. Dnes drží situaci v relativním normálu EU a NATO, ale můžeme se na to dále spoléhat?

Poslá armáída na těšínsku, rok 1938

Historie mluví sama za sebe.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-polsko-znovu...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 4

 Fialový hnus: Zisková neziskovka našeho ukrajinského premiéra

7.9.22

Česká republika:

Petr Fiala figuruje v „neziskovce“ Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK). Je také uveden i zpodobněn na její webové stránce, takže to bude jistě pravda. Nu a tato „neziskovka“ inkasovala z veřejných zdrojů jen v období od roku 2000 do srpna 2021, tedy těsně do data před začátkem voleb, celkem 143 dotací v celkovém objemu 96 357 234 korun!

_____
Klikněte si na odkaz a přečtěte si o některých projektech financovaných z našich daní. A plačte.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fialenko-Premi...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Poslanci dali šanci zvýšení schodku o 50 miliard.

7.9.22

Česká republika:

Změnu státního rozpočtu na letošní rok, která prohlubuje schodek o 50 miliard na 330 miliard korun, podpořili v prvním čtení poslanci.

Neprošel návrh opozičního hnutí SPD na vrácení návrhu vládě k přepracování. Druhé opoziční hnutí ANO hlasovalo s vládou.

Navrhovanou změnu rozpočtu vláda zdůvodňuje dopady ruské invaze na Ukrajinu a vysokou mírou inflace.

Hlas prostého občana - A o možnosti snížení státních výdajů se neuvažuje? Život na sekeru je cesta do pekel! 

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/novela-statniho-rozpoc...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stát marně shání dodavatele ropy. Rezervy klesly pod strategických 90 dnů.

7.9.22

Česká republika:

Vláda před zhruba třemi měsíci schválila nákup ropy do skladů Správy státních hmotných rezerv. Už tedy hrozilo, že zásoby klesnou pod zákonné minimum, které je stanovené na 90 dnů běžné spotřeby. Jenže SSHR se opakovaně nepodařilo vysoutěžit dodavatele asi 75 tisíc tun ropy za asi 1,2 miliardy korun.

„V tuto chvíli máme zásoby na 87,77 dní,“ řekl pro iDNES.cz předseda SSHR Pavel Švagr.

Česká republika opět neplní směrnici EU. „Pokud by se podařilo ropu dokoupit v námi předpokládaném množství, navýšili bychom nouzové zásoby zhruba o tři dny,“ dodal Švagr.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/statni-hmotne-rezervy-zas...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Švýcarsko bude pokutovat nebo věznit za přehřívání domů v zimě nad +19 stupňů

7.9.22

Švýcarsko:

Obyvatelům Švýcarska, kteří v letošní zimě v době nedostatku plynu poruší vládní nařízení a vytápějí své domovy na více než 19 stupňů, hrozí pokuta a nebo do tří let odnětí svobody.

Novinám Blick to sdělil mluvčí ministerstva hospodářství (DEF) Markus Spurndli.

"Porušení zákona o zásobování je vždy přestupkem nebo dokonce trestným činem a mělo by být standardně stíháno kantony," vysvětlil.

Již dříve švýcarské úřady uvedly, že v případě nedostatku plynu v budovách vytápěných tímto zdrojem energie, by vnitřní teplota neměla překročit 19 stupňů. Teplá voda se může ohřívat pouze na 60 stupňů a bude zakázáno používat ohřívače nebo teplovzdušné stany. Sauny a bazény musí být vypnuté.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1662502300

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Učitel uvězněn za 'nevhodné' oslovení žáka

7.9.22

Irsko:

V rámci politiky genderové ideologie, žáci v Irsku si smějí zvolit preferované zájmeno pro oslovení. Vedle 'on' či 'ona' (nezávisle na pohlaví) také 'to' nebo 'oni'. Jeden z žáků požadoval, aby byl oslovován jako 'oni'. Křesťansky založený učitel Enoch Burke však toto odmítl a oslovoval žáka i nadále tradičně. ,,Jsem tu od toho, abych pracoval," řekl.

Policie učitele odvlekla přímo ze školy a následně byl za 'zločin' uvězněn.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/uk/crime/teacher-jailed-s...

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt,krimi,nabozenstvi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 0

 Podle recenzované studie snižuje Ivermektin riziko úmrtí na Covid o 92 %.

6.9.22

Neurčeno:

Rozsáhlou studii provedl Flávio A. Cadegiani, MD, MSc. PhD. Cadegiani je certifikovaný endokrinolog s magisterským a doktorským titulem v oboru klinické endokrinologie.

Odbornou studii ve středu zveřejnil internetový lékařský časopis Cureus. Studie byla provedena na přísně kontrolovaném souboru 88 012 osob z města Itajaí v Brazílii.

U osob, které užívaly ivermektin jako profylaxi nebo které užívaly lék před infekcí COVID, došlo k významnému snížení počtu úmrtí a hospitalizací. Podle studie měli ti, kteří užívali ivermektin pravidelně, o 92 % nižší riziko úmrtí na IVCOD než neuživatelé a o 84 % nižší než nepravidelní uživatelé.

"Míra hospitalizace se u pravidelných uživatelů snížila až o 100 % ve srovnání s nepravidelnými uživateli a neuživateli," uvádí studie.

Studie definovala pravidelné uživatele jako ty, kteří použili více než 30 tablet ivermektinu během pěti měsíců. "Neaplikování ivermektinu byla spojena s 12,5 násobným zvýšením úmrtnosti a sedminásobným zvýšením rizika úmrtí na COVID-19 ve srovnání s pravidelným užíváním ivermektinu," uvádí studie.

Zdroj: http://www.zejournal.mobi/index.php/news/show_detail/26397

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Novou britskou premiérkou bude Liz Trussová

5.9.22

Británie:

Novou britskou premiérkou se stane Liz Trussová (47), která byla zvolena šéfkou Konzervativní strany. Svůj hlas jí odevzdalo 81.326 konzervativců. Její oponent Rishi Sunak získal 60.399 hlasů.

Královna Alžběta II. novou šéfku vlády jmenuje do funkce v úterý na skotském zámku Balmoral.

"Budu vládnout konzervativně. Prosadím odvážný plán snížení daní, který přinese růst naší ekonomice. Vyřeším krizi cen energií," prohlásila Trussová. Slíbila také "velké vítězství" Konzervativní strany ve volbách v roce 2024.

______
Pro osvěžení paměti - jako ministryně zahraničí tato madame nedávno prohlásila, že je „připravena“ stisknout jaderné tlačítko, pokud to bude nutné – i když by to znamenalo „globální zničení“.

Zdroj: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/5130121/novou-britskou-p...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Sešlo se několik tisíc lidí?

5.9.22

Česká republika:

iDěs opět perlí. Do článku přidali foto z demonstrace z 3. září u tehle fotografie je komentář "Na Václavském náměstí se konala demonstrace Česko na 1. místě. Sešlo se několik tisíc lidí."

To už snad není ani na par facek. Pokud by někdo měl na to žaludek, myslím, že tenhle komentář je zralý nabonzovat Ministerstvu pravdy nebo jak se jmenuje ta udavačská stránka, kde se má hlásit dezinformace a zjevné lží. 

Jinak na stejné téma píše Nikola Bornová svůj poslední článek Kolik lidí opravdu bylo na demonstraci 3. 9. 2022?

Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/karel-janecek-prezident-volby-kam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Zelenskij odpověděl Peskovu na možnost jednání s Ruskem

5.9.22

Ukrajina:

Na prohlášení mluvčího ruského prezidenta Peskova o tom, že Moskva je připravena jednat s Kyjevem reagoval poradce vedoucího kanceláře prezidenta Ukrajiny Michail Podoljak slovy, že ''jednání jsou možná, ale pouze za podmínek Ukrajiny: po navrácení území a likvidaci zločineckých enkláv," napsal Podoljak.

Mimochodem americký generál ve výslužbě Mark Arnold vyzval NATO, aby dalo Kyjevu povolení a zbraně k úderům hluboko do týlu Ruska. Podle šéfa armády by UA měla útočit na cíle vzdálené "stovky kilometrů" od ukrajinských hranic.

Ruská jaderná doktrína uvádí, že důvodem pro použití jaderných zbraní může být "agrese proti Rusku konvenčními zbraněmi, kdy je ohrožena existence státu".

Raketa, která doletí do Kremlu (a ona je schopna doletět z ukrajinského území), by mohla být považována za "hrozbu pro existenci státu".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1662324374

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stát půjčí velkým energetickým firmám na zálohy výměnou za levnější elektřinu nebo plyn

4.9.22

Česká republika:

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) uvedl, že schválil holdingu EPH a skupině Sev.en Energy půjčku na zálohy, které musí tyto energetické firmy skládat na burze s plynem a elektřinou. Výměnou za to bude požadovat kupříkladu levnější plyn na vytápění. Řekl to v neděli v Otázkách Václava Moravce.

Podle Síkely půjčky pomohou posílit stabilitu na energetickém trhu. „I ti největší obchodníci na světě v tuto chvíli nemají dostatek likvidity, aby mohli prodávat,“ vysvětlil. Podle něj firmy nemohou nabízet elektřinu k prodeji, protože nemají dostatek peněz na zálohy, které garantují prodej. Ministr chce zároveň jednat na poli EU o celoevropských garancích.

_____
Tak tohle mi hlava nebere. Abychom měli levnější energie, stát ze státního eráru, to znamená z kapes občanů, ''půjčí'' energetickým firmám, které přeci musí mít miliardové zisky?!

Opravte mne jestli se mýlím.

Připomíná to kauzu ČEZ a ''půjčku'' 74 miliard.

Zdroj: https://echo24.cz/a/SidbZ/stat-pujci-firmam-zalohy-vymena-za...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 37 čtenářů částkou 6 610 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč Pentagon a CIA nasadily do čela totálního dementa Bidena?17.06.24 12:27 USA 0

V Německu roste počet útoků nožem - 14 tisíc pachatelů použilo nůž minulý rok17.06.24 12:26 Německo 0

Bilderberg neboli Kabal - Stínová Vláda/MASAKR světa17.06.24 11:53 Neurčeno 0

Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti17.06.24 11:48 Neurčeno 0

Cvrčci součástí uzenin17.06.24 05:02 Česká republika 0

Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT17.06.24 04:33 Ukrajina 2

Po pandemii covidu lidé více umírají 16.06.24 17:59 Evropská unie 2

Česká republika má nejvyšší daň z příjmu firem ze zemí V4, ukazuje studie16.06.24 16:36 Česká republika 0

Euro se stává nedůvěryhodným16.06.24 16:24 Evropská unie 0

AMERICAN girl in Russia?! 16.06.24 10:09 Rusko 0

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
24,76 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,79 Kč
Australský dolar
15,27 Kč
Švýcarský frank
25,90 Kč
100 japonských jenů
14,67 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,65 Kč
100 maď. forintů
6,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,00 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 888,67 Kč
1 unce stříbra
683,21 Kč
Bitcoin
1 536 990,46 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 321 035