Ve zkratce

Stránka:

 Dochází k odpojování elektřiny důchodců a matek samoživitelek

11.12.22

Česká republika:

Dle článku v odkazu elektrikář u ČEZu nedělá nic jiného než odpojuje elekteroměry starým lidem a matkám samoživitelkám. Ti se dostali do situace, že z důchodu nejsou schopni platit neustále se zvyšující zálohy a nemohou se bránit.

Putin nám nevybombardoval elektrické rozvody, ale přesto dochází k vypínání elektřiny lidem. Německo si zelenými nesmysly omezilo své zdroje elektrické energie a teď využívá ty naše.

Odkloněné zisky jdou ve stále větší míře zbrojení do nesmyslné války.

Zdroj: https://cz24.news/vidlak-branibori-v-cechach/

Klasifikace: kuriozity,krimi,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ruský vývoz uranu, palladia a hnojiv do USA dosáhl pětiměsíčního rekordu

10.12.22

Rusko:

Podle údajů za říjen dosáhl ruský vývoz do USA nejvyšší hodnoty v peněžním vyjádření za posledních pět měsíců - 732,4 milionu dolarů.

K nárůstu přispěly dodávky jaderného paliva, kovů platinové skupiny a hnojiv, píše RBC s odvoláním na údaje amerického úřadu pro sčítání lidu.

Například v říjnu byl do Spojených států odeslán nejvyšší objem obohaceného uranu od listopadu 2016 v hodnotě 184,7 milionu dolarů.

Zdroj: https://riafan.ru/23792412-rossiiskii_eksport_urana_palladiy...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Česká republika se zavázala očkovat každého muže, ženu a dítě do roku 2030

10.12.22

Česká republika:

WHO ve spolupráci s Nadací Billa a Melindy Gatesových a dalšími partnery z řad zemí, agentur OSN i farmaceutických firem vypracovala a uvedla do praxe globální očkovací agendu na příštích deset let.

Konkrétním cílem Imunizační agendy 2030 (IA2030) je očkovat každého muže, ženu a dítě na planetě do roku 2030.

Imunizační agenda 2030 pod heslem “Nenechat nikoho pozadu” mimo jiné cílí na to, aby se odstranily výjimky z očkování včetně dětí, těhotných žen nebo imigrantů.

Cíle Imunizační agendy IA2030

  • Každý člověk na planetě má být chráněn plným očkováním bez ohledu na místo, věk, socioekonomický status nebo překážky související s pohlavím.
  • Má být urychlen vývoj vakcín pro veškeré nemoci, které mohou být ovlivněny očkováním, včetně HIV, tuberkulózy, malárie a nových infekčních onemocnění.
  • Země mají posílit očkovací politiku včetně sledování proočkovanosti a poskytovat občanům pravidelné očkování v průběhu celého jejich života.
  • Země mají začlenit téma očkování do vzdělávacích programů a vytvořit nástroje pro osvětu veřejnosti.
  • Všichni lidé si očkování mají vážit a aktivně ho vyhledávat.
    Očkování má být dostupné všem lidem jako základní součást primární zdravotní péče.
  • Očkovat se má bez výjimky i mezi komunitami postiženými konflikty, katastrofami a humanitárními krizemi.
  • Má být zahájen vývoj nových vakcín a technologií včetně bezjehlové technologie.
  • Země mají vyvinout robustní, inovativní strategie ke zmírnění dezinformací o očkování a snížení jejich šíření a negativního dopadu.

Česká republika se k dodržování Imunizační agendy IA2030 zavázala prostřednictvím dohody o spolupráci Ministerstva zdravotnictví ČR se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), kterou podepsal 25. března za Ministerstvo zdravotnictví Vlastimil Válek.

Kompletní český překlad dokumentu Imunizační agendy 2030 si stáhněte ZDE.

Zdroj: https://www.zlatyspendlik.cz/1795-2/

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Merkelová: Ano, podvedli jsme Putina s Minskými dohodami, abychom získali čas

8.12.22

Německo:

Minské dohody byly nutné pouze proto, aby "Ukrajina dostala čas". Umožnilo jí to posílit se v budoucí konfrontaci s Ruskem. Vždyť už tehdy bylo všem jasné, že jde o zamrzlý konflikt a "problém není vyřešen". Toto prohlášení pronesla bývalá německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro Die Zeit.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2022/12/08/merkel-da-my-obmanuli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pětikoalice připravuje nákupy na příští rok

8.12.22

Česká republika:

Vláda plánuje nákup bojových vozidel za padesát miliard, vrtulníky CH-47 Chinook za dvacet miliard a čtyřiadvacet stíhaček F-35 za padesát miliard korun. Podle premiéra je "bezpečnost" na prvním místě. Vláda plánuje sekyru 280 miliard viz odkaz.

To, že občané nebudou mít na jídlo a na energie, vládu evidentně nezajímá viz odkaz.

Doporučuji se zúčastnit ankety pod článkem v odkazu uvedeného jako zdroj.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/anketa-armada-stihacky-f35.htm...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 O německých extremistech, kteří se chystali zaútočit na Bundestag

7.12.22

Německo:

V noci na 7. prosince provedly zvláštní jednotky německé policie v 11 spolkových zemích operaci, při níž zatkly 25 osob patřících k radikální pravicové organizaci.

Zároveň asi 3 000 příslušníků bezpečnostních složek prohledalo 130 míst a 50 osob je vyšetřováno.

Co je známo o zatčených?

Podle zpráv německých médií jsou mezi zadrženými: bývalá poslankyně Alternativy pro Německo, 58letá Birgit Malsack-Winkemannová, soudkyně z Berlína, a také několik bývalých příslušníků velitelství speciálních sil (KSK) a výsadkářů Bundeswehru.

Za hlavního organizátora "vzpoury" je považován jednasedmdesátiletý podnikatel z Frankfurtu nad Mohanem Heinrich XIII. princ Royce.

Mezi zadrženými je i ruský občan Vitalia B.

Všichni patří k pravicově radikální skupině zvané Reichsbürger (Říšští občané).

Organizace údajně plánuje násilné svržení moci v Německu od listopadu 2021 a při domovních prohlídkách byly u členů hnutí nalezeny zbraně.

Co to znamená pro německou politiku?

Největší protiteroristická zpravodajská operace v dějinách země, stejně jako aktivní mediální pokrytí a množství připravených informací, nedávají prostor k debatám o vině podezřelých.

Německá média již vysvětlila, že 58letá Birgit Malsack-Winkemannová se jako poslankyně Bundestagu nachází v budově Říšského sněmu a umí střílet (pravděpodobně proto, aby mohla osobně zaútočit na vládu s armádou domobrany).

Vzhledem k malému počtu zadržených a pochybné pověsti podezřelých, jejichž organizace bývá přirovnávána k americkému QAnon, lze usuzovat, že se Scholzova vláda rozhodla pod touto záminkou potírat pravicovou opozici.

Německé státní zastupitelství již uvedlo, že podezřelí ze spiknutí údajně kontaktovali ruské představitele, ale nedostali žádnou podporu.

Chystané stíhání za terorismus pravděpodobně natrvalo umlčí poslance AfD, kteří se často odvažovali kritizovat sankce proti Rusku a obecně nesouhlasili s proamerickým kurzem současné vlády.

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Maďarsko zrušilo zmrazení cen benzinu v zemi - to vše kvůli protiruským sankcím EU

7.12.22

Maďarsko:

Maďarská vláda ruší administrativní omezení cen benzinu kvůli nedostatku ropy v zemi. Důvodem byly sankce EU proti dodávkám ruské ropy, řekl novinářům Gergely Guiyash, vedoucí úřadu premiéra země. Podle něj je možný i prudký nárůst inflace v zemi.

"Stalo se to, čeho jsme se obávali. V pondělí vstoupil v platnost zákaz dodávek ruské ropy, což vedlo k přerušení dovozu pohonných hmot. V důsledku bruselských sankcí již nemůžeme garantovat cenu benzinu 480 forintů," řekl Gouyash.

Místní provozovatel MOL již dříve oznámil, že země čelí kritickému přerušení dodávek. Podle šéfa společnosti se nyní ceny benzinu zvýší přibližně jedenapůlkrát. Gouyash zase zdůraznil, že palivo vydrží jen několik měsíců.

Zdroj: https://t.me/Slavyangrad/23970

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Reportér TV Nova: Za válku můžou Ukrajinci

7.12.22

Česká republika:

Reportér TV Nova Petr Michalička na twitteru napsal, že válka na Ukrajině je občanská válka. Trvá tam už osm let a nerozpoutal ji nikdo jiný než Ukrajinci. Čím? Násilným pučem a nelegálním svržením vlády a následně prezidenta.

Co myslíte, jak dlouho tam ještě bude pracovat?

Zdroj: https://twitter.com/PetrMichalicka/status/160022137355661312...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Cobra

Komentářů: 2

 3000 policistů zatýkalo 25 zkrachovalých existencí

7.12.22

Německo:

Média jsou dnes plná senzačního odhalení. V Německu odhalili skupinu 25 extrémistů, která údajně plánovala násilné převzetí moci. Jen si představte, nepsali petice, nepořádali průvody, chtěli prostě svrhnout vládu, která je ve službách cizí moci, ručně a stručně. 

Policie o skupině věděla nejméně od roku 2016 a nechávala ji žít, takže je tady otázka, co ji přímělo udeřit teď. V článku nechybí nálepkování členů skupiny jako "zkrachovalé existence" a "pološílenci". Chybí jen "zaprodanci a ztroskotanci", ale i na ty jistě dojde.

To, jak nebezpečná byla skupina (nepíše se o žádných odhalených skladištích zbraní nebo něčem podobném) svědčí fakt, že těch 25 lidí zatýkalo 3000 policistů.  Takže na jednu "zkrachovalou existenci" připadalo 120 policistů.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-extremiste-v...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Švýcarsko uvažuje o vyhlašování zákazu jízdy elektromobilem

6.12.22

Švýcarsko:

Ve Švýcarsku elektromobily spotřebovávají 0,4% elektrické energie a už i tohle vadí elektrorozvodné soustavě, když se uvažuje o vyhlašování zákazu jízdy elektromobilem s výjimkou zdravotního ošetření.

Kdo si za těchto podmínek auto na baterie koupí, když s ním nebude moci jet kam potřebuje, např. do práce?

Zdroj: https://www.autojournal.cz/prvni-evropsky-stat-ma-navrh-zaka...

Klasifikace: kuriozity,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Takhle mluvil Fiala před osmi léty

6.12.22

Česká republika:

Takhle mluvil Fiala před osmi léty, když ještě nenosil hrdou přezdívku "fialový hnus". Neškodí to připomenout.

Zdroj: https://rumble.com/v1z9q56-prof.-petr-fiala-ped-8-lty.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Ukrajina – jiná pravda

6.12.22

Ukrajina:

 

Hovoří italský režisér Massimo Mazzucco. A hovoří skvěle. Tohle by mohlo nahlodat i totální imbecily věřící oficiální verzi. Je to hodinu 40 minut dlouhé, ale není to ztracený čas.

Zdroj: https://rumble.com/v16lo8x-ukrajina-jin-pravda.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Další destruktivní zelená legislativa potichu přichází

2.12.22

Česká republika:

Opět bez informování veřejnosti, analýzy dopadů a stanovisek dotčených subjektů projednávala Rada EU novou směrnici směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) navazující na systém taxonomie a ukládající velkým firmám absurdní míru odpovědnosti za udržitelné hospodaření nejen své, ale i svých zákazníků a dodavatelů.

Podle této fantaskní vize by velké podniky nad 500 zaměstnanců (a v některých odvětvích, jako je zemědělství, už od 250 lidí) měly kontrolovat své obchodní partnery a v případě, že neplní jakési standardy udržitelnosti, s nimi přestat spolupracovat.

A finanční instituce, jako jsou investiční a penzijní fondy či pojišťovny, mají mít povinnost zveřejňovat údaje o zásadách due diligence zaměřené na to, aby náhodou nefinancovaly něco nežádoucího a údajně neudržitelného.

Zdroj: https://www.tydenikhrot.cz/clanek/co-nam-vlada-taji-dalsi-de...

Klasifikace: kuriozity,ekonomika,krimi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Paní Jourová o vztahu mezi svobodou slova a očkováním

2.12.22

Neurčeno:

Není nic lepšího, než si poslechnout upřimný názor eurokomisařky, když ví, že hovoří neveřejně.

Ty názory po videem také stojí za přečtení.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=UKsTWxfwCbA

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a MUF

Komentářů: 2

 Čerstvé zprávy z Libavé

2.12.22

Česká republika:

Zuzana Majerová komentuje na FB:

Včerejší vládní taškařice ve sněmovně a hlasování o přítomnosti vojsk z Ukrajiny byla další z vládních LŽÍ a pouhá HRA PRO LIDI! Rozhodli si dávno „o nás, bez nás”❗️

Mluvila jsem s paní starostkou a několika občany vesnice Libavá, kteří mi už včera v noci psali. Potvrzují, že vojska UA jsou tam již déle než týden!

Tudíž je naprosto zbytečné, aby o tom dále jednal Senát a schvaloval prezident, který je ze své funkce logicky nejvyšším velitelem ozbrojených sil v ČR.

V roce 1968 to bylo taky PRÝ na chvíli… A všichni víme, jak to dopadlo. Nenechme se opět oklamat! Tato vláda musí být postavena před soud a odsouzena za vlastizradu. Za tím si stojím!

Zdroj: https://www.facebook.com/pg/zuzanamajerova.cz/posts/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Emigrace, chudoba a kuličky

1.12.22

Neurčeno:

Už jsme to tady jednou měli, ale neškodí si to připomenout.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=yaNfj9aTPYk

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Senátorce Zwyrtek Hamplové se udělalo nevolno. Nejspíš z toho, co zažívá v senátu

1.12.22

Česká republika:

Senátorku Janu Zwyrtek Hamplovu odvezla z horní komory parlamentu záchranka. „Ano, odvezli ji od Senátu v sanitce. Bylo jí poskytnuto lékařské ošetření,“ řekla iDNES.cz asistentka senátorky Andrea Navrátilová.

Nezařazenou senátorku Zwyrtek Hamplovou před tím při dopoledním jednání Senátu označil senátor Václav Láska za hlásnou troubu ruské propagandy. Zwyrtek Hamplová totiž vystoupila kriticky proti tomu, aby byli v Česku cvičeni ukrajinští vojáci, jak to navrhla vláda.

Položila otázku, zda na takové - podle jejího názoru velkorysé - zapojení do válečného konfliktu má Česko peníze. „Odpověď zní nemáme. Přesto jednáme tak, jako bychom měli pořád kde brát,“ tvrdila Zwyrtek Hamplová. A řekla, že by takový výcvik měl probíhat na ukrajinském území.

Proti výcviku ukrajinských vojáků pak hlasovaly jen Zwyrtek Hamplová a další nezařazená senátorka Daniela Kovářová a výcvik ukrajinských vojáků v Česku horní komora parlamentu hladce schválila.

________
Dvě statečné ženy proti sebrance kolaborantů a zmrdů. Není divu, že se jí udělalo zle. Já tam být, tak bliji každý den. Přejí paní Hamplové hodně sil.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zwyrtek-hamplova-zachrank...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 V Německu probíhají nezákonné razie a rabování v bytech soudců

1.12.22

Německo:

Je kritické, když komanda vniknou bez povolení do prostor soudců a tam kradou vybavení.

Jako důvod přepadu uvedli: "V prípade prehliadky u kandidáta na členstvo v Bundestagu Ulricha Masutha bol udaný dôvod, že chcú zistiť, či pani prehľadávaného domu pozná sudcu Christiana Dettmara."

Prohlídky jsou naprosto nepřiměřené. Režim se pravděpodobně mstí soudcům za soudní rozsudky v době covidového teroru. Německo se propadá někam hluboko do doby 3. říše, kdy stát podnikal podobný teror vůči soudcům.

originál

Zdroj: https://www.badatel.net/diktatura-dokoncena-domove-prehliadk...

Klasifikace: politika,krimi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Zpráva OSN: Česká republika je druhá nejhorší země na světě

1.12.22

Česká republika:

Naprosto šokující zprávu ve středu 30. listopadu v 16 hodin odpoledne vydalo OSN. Podle zprávy je Česko letos druhý nejhorší stát na celém světě podle míry poklesu reálných mezd pracujících!

Horší než Česko (-6,8%) je už jen Nicaragua řízená komunistickým veteránem Danielem Ortegou (-7,6%)! Pozoruhodné na zprávě je, že obě země byly jako jediné na celém světě řízeny na přelomu století tzv. havlisty. Nicaragua v letech 1990-2008.

Analýza CEPEJ EU dokazuje, jak se v Česku děsivě přemnožili vysocí státní úředníci a politici, a jak si nadělili na poměry v EU neúměrně vysoké platy! Tím doslova vyžírají všechny obyčejné Čechy!

Zdroj: https://cz24.news/cesko-je-druha-nejhorsi-zeme-na-svete-ozna...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 31 čtenářů částkou 6 116 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 0

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 1

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 0

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Pokuta 200 mil. eur + penále Maďarsku za neplnění migrační politiky13.06.24 10:35 Maďarsko 2

Náš pisálek Tomáš Vlach dostal na 3 roky zákaz vstupu na Ukrajinu12.06.24 21:14 Ukrajina 0

Tajne pouzivani nuklearnich dronu proti Rusku12.06.24 20:20 Ukrajina 0

Čína spustila největší solární elektrárnu na světě, další projekt je ještě ambicióznější 12.06.24 20:00 Čína 3

Zaměřte se na 4 zabijácká odvětví, říká WHO vládám 12.06.24 19:50 Evropská unie 1

Švýcarský parlament odmítá rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ECHR)12.06.24 19:36 Švýcarsko 0

„Ne alianci s Le Penovou“ . Ciotti vyhnaný gaullisty: mezi republikány je chaos 12.06.24 19:16 Francie 0

Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze12.06.24 18:51 Maďarsko 0

Pravicová strana Charlese de Gaulla půjde do voleb společně s Národním shromážděním Marine Le Penové12.06.24 18:42 Francie 0

Morální dno ODS12.06.24 17:33 Česká republika 0

Rusko: Pokud budou letiště NATO využívána pro přímé vojenské mise proti Rusku, zaútočíme na ně12.06.24 14:34 Evropská unie 0

Ukrajinské stíhaky F-16, které budou útočit na Rusko, mají být umístěny na základnách NATO.12.06.24 14:31 Evropská unie 0

Co se stalo poté, co několik škol zakázalo mobilní telefony12.06.24 04:47 Norsko 0

Nebude kuřecí ani vepřové, letí obavy Českem. Co se děje? 12.06.24 04:34 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,03 Kč
Euro
24,73 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,76 Kč
Australský dolar
15,28 Kč
Švýcarský frank
25,76 Kč
100 japonských jenů
14,68 Kč
Čínský juan
3,17 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
6,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 033,54 Kč
1 unce stříbra
667,06 Kč
Bitcoin
1 539 349,79 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 301 482