Ve zkratce

Stránka:

 Soudružka Jourová je rozhořčena, když okusila cenzuru

24.12.22

Evropská unie:

Soudružce Jourové se nelíbí, že na Twiteru byl zcenzurován někdo, kdo podle ní zcenzurován být neměl a hned chce zavádět sankce.

To, že si s cenzurou začali oni sami si není ochotná připustit. Pokud oni cenzurují, tak trestají "dezoláty" a je vše v pořádku. Pokud je cenzuruje někdo jiný podle jiných kritérií, tak je to trestuhodné.

Zdroj: https://dfens-cz.com/cim-dal-tim-vetsi-bizar/

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Británie se propadá do cenzury a nám dochází čas, abychom ji zastavili

23.12.22

Británie:

Když Rishi Sunak kandidoval na post předsedy Konzervativní strany, jedním z jeho slibů byla obrana svobody slova. Ta byla rozhodně v ohrožení: Nadine Dorriesová plánovala návrh zákona, který by jí jako ministryni kultury dal pravomoc cenzurovat vše, co by považovala za "legální, ale škodlivé". Tato nebezpečně vágní formulace mohla znamenat cokoli: jako příklad uvedla vtip Jimmyho Carra. Firmy provozující sociální média by dostaly pokyn, aby spustily své cenzurní algoritmy, a pokud by jim něco proklouzlo, zaplatily by obrovské pokuty. Británie by skončila s jedním z nejdrakoničtějších režimů ve svobodném světě.....

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/news/2022/12/01/britain-sleepwal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Návštěva ukrajinského pluku Azov v Izraeli

23.12.22

Izrael:

Delegace ukrajinského pluku Azov navštívila v minulých dnech Izrael, kde se setkala s úředníky a záložníky IDF a hovořila o probíhající ruské invazi na Ukrajinu.

Delegace přijela do Izraele ve čtvrtek a vedl ji důstojník Azovského pluku Ilja Samojlenko, jeden z vojáků, kteří se zabarikádovali pod ocelárnami Azovstal při pokusech ochránit Mariupol před ruskou invazí na začátku tohoto roku. K němu se v čele delegace připojila Julija Fedosjuková, zástupkyně vedoucího Sdružení rodin obránců Azovstalu.

Zdroj: https://www.jpost.com/international/article-725351

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 192 zemí se chystá podepsat s WHO dohodu o „nulové toleranci“ pandemie

20.12.22

Neurčeno:

Členské státy vyzývají ke globální dohodě, která zohledňuje spravedlnost, podporuje připravenost, zajišťuje solidaritu a respektuje „suverenitu“.

Návrh o „nulové toleranci“ pandemie by měl být připraven k vyjednávání mezi členskými státy od února 2023.

„Země vyslaly jasnou zprávu, že svět musí být lépe připraven, koordinován a podporován, aby chránil všechny lidi a všude před opakováním COVID-19,“ řekl pan Driece, spolupředseda předsednictva INB. „Rozhodnutí pověřit nás povinností vypracovat nulovou toleranci dohody o pandemii představuje významný milník na cestě k tomu, aby byl svět bezpečnější.“

Pandemická dohoda WHO se zvažuje s ohledem na její přijetí podle článku 19 Ústavy WHO. Pro podporu návrhu se vyjádřilo 192 zemí světa (kromě Lichtejnštejnska a dvou ostrovů nedaleko Nového Zealandu).

Mimochodem „nulovou toleranci Covidu“ aplikovala na svůj lid Čína a tak si jistě dovedete představit co čeká země, které tuto dohodu podepíší!

Zdroj: https://cz24.news/192-zemi-se-chysta-podepsat-s-who-dohodu-o...

Klasifikace: veda,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Krok za krokem blíže digitální měně

20.12.22

Evropská unie:

Na lupa.cz vyšel článek Do budování jednotné evropské digitální peněženky se skrze Avast a CZ.NIC zapojí Češi, kde se píše:

Na pilotním projektu evropské digitální peněženky se budou podílet dva čeští zástupci, a to správce národní internetové domény CZ.NIC a kyberbezpečnostní společnost Gen donedávna známá jako Avast.

EUDI je součástí směrnice eIDAS 2.0. Počítá s digitální identitou pro občany Evropské unie. Vydávat je budou jednotlivé vlády s tím, že digitální identity budou akceptovány členskými zeměmi.

_______
Dokud o tom píše nadšeně mainstream, dá se to částečně vysvětlit hloupostí novinářů. Ale lupa.cz je médium pro počítačové dělníky a psán je počítačově poučeným týmem. Chci říct, že na klávesnici najdou klávesu SHIFT na první pokus. Všiml jsem si už dříve, že absolutně nikdy nevarují před následky, ať je to 5G, digi-identita nebo jiné zvěrstvo. A přitom vědí...

Zdroj: https://www.lupa.cz/aktuality/do-budovani-jednotne-evropske-...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Novorozenec zemřel na krevní sraženinu poté, co nemocnice použila pro transfuzi krev očkovaného dárce

20.12.22

USA:

Alex se narodil 3. ledna a měl potíže s dýcháním. Brzy mu byla diagnostikována tracheoezofageální píštěl a dvojitá vývodová pravá komora (DORV).

Aby se mu dostalo péče, kterou potřeboval, byl Alex přemístěn do Dětské nemocnice Sacred Heart ve Spokane ve Washingtonu.

24. ledna byla miminku opravena tracheoezofageální píštěl, ale proces hojení byl přerušen prosáknutím kolem stehů.

Do 4. února se únik zastavil a na 10. února byla naplánována operace.

Dítěti se měla upevnit kolem plicní tepny páska, omezující průtok krve do plic, dokud dostatečně nevyroste na to, aby cca za tři měsíce podstoupilo operaci srdce.

Rodičům údajně zemřel zdravý rodinný přítel na infarkt brzy poté, co dostal vakcínu proti Covidu-19, což vzbudilo v rodině podezření ohledně potenciálního nebezpečí vakcín.

Tato osobní zkušenost hrála roli v jejich rozhodnutí požádat o neočkovanou krev pro lékařský zákrok svého dítěte.

Rodině se dokonce podařilo najít dárce splňujícího jejich požadvky, ale nemocnice tvrdila, že lékaři nemohli tuto krev najít, a dali proto miminku krev ze zásob nemocnice.

Alexovi se několik dnů po transfuzi objevila krevní sraženina zasahující od levého kolena až k srdci.

17. února dítě na následky krevní sraženiny zemřelo.

Zdroj: https://yournews.com/2022/12/15/2474964/american-tragedy-bab...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Demonstrace proti obnovení zákona na zavírání politických vězňů-21. 12.,10:00,nám. Kinských,Praha

20.12.22

Česká republika:

Ve středu 21. 12. v 10:00 hod na náměstí Kinských 4 v Praze 5 svolávají disidenti Slávek Popelka a Miroslav Kelnar demonstraci na protest proti soudu s Tušlem a Čermákem a proti obnovení zákona na zavírání politických vězňů.

Demonstrace je řádně ohlášena, sraz je v 10:00 na nám. Kinských v Praze před soudní budovou.

Pomozte nám protestovat proti politickým procesům.

Zdroj: https://skrytapravda.cz/z-domova/971-politicke-procesy-a-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V USA započne výstavba největších bioreaktorů na světě na výrobu umělého masa

19.12.22

USA:

V USA započne výstavba největších bioreaktorů na světě na výrobu umělého masa, které by mohly zásobovat desítky tisíc obchodů a restaurací. Podle odborníků se jedná o významný krok ve výrobě umělého masa.

Společnost Good Meat uvedla, že v bioreaktorech se bude pěstovat více než 13 tisíc tun kuřecího a hovězího masa ročně. Pro výrobu bude používat buňky odebrané z buněčných bank nebo vajec, takže maso nebude vyžadovat porážku žádného zvířete.

„Na umělém mase záleží, protože nám umožní jíst maso bez všech škod, bez buldozerování lesů, bez nutnosti porážet zvíře, používat antibiotika, bez urychlování zoonotických onemocnění,“ uvedl Josh Tetrick, výkonný ředitel společnosti Eat Just, mateřská společnost firmy Good Meat.

Zdroj: https://wave.rozhlas.cz/ve-spojenych-statech-vznikne-nejvets...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Teror EU vůči svým občanům dostává novou tvář. To nevymyslíš...

17.12.22

Evropská unie:

Evropská unie bude danit dovážené komodity podle jejich uhlíkové stopy. Na připravovaném návrhu se po několikaměsíčním vyjednávání dohodl Evropský parlament s národními vládami členských států. Plán má podle slov svých předkladatelů ochránit evropský průmysl před levnou konkurencí z rozvojových zemí a vyvinout nátlak na zbytek světa, aby následoval evropskou klimatickou politiku. Opatření však kritizují nastupující světové ekonomiky, jako Brazílie, Indie a Čína, které v něm spatřují diskriminaci a pokrytectví.

 

Evropská unie se v rámci svého boje proti klimatickým změnám chystá zavést novou daň, která má zatížit dovoz komodit podle jejich tzv. uhlíkové stopy. Na podobě návrhu se po několikaměsíčním jednání dohodly vlády členských států s Evropským parlamentem. Vytyčeným cílem tohoto regulačního opatření, označovaného také jako mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích, má být ochrana evropských výrobců před konkurenty ze zemí, které neregulují emise oxidu uhličitého.

Nová daň se má vztahovat na komodity, které představují zátěž z hlediska znečištění, jako je železo, ocel, cement, hliník a hnojiva. Firmy, které tyto komodity dovážejí do Evropské unie, budou za tímto účelem muset nakoupit certifikáty obdobné emisním povolenkám, které již v současnosti musí kupovat domácí výrobci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vy-nas-budete...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi,ekologie Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Bachmut: Nejnebezpečnější místo na Zemi

17.12.22

Ukrajina:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že město Bachmut je celé zničené. Bojuje se o něj několik měsíců, válčí tu obávaní wagnerovci a město postupně obkličují. Je to jediné místo, kde nyní Rusové postupují dopředu. Z Bachmutu zbyly jen ruiny a zůstává tu jen pár stovek lidí. Kolem duní dělostřelectvo a Rusové jsou blíž a blíž. Jak dlouho ještě město vydrží?

_______
Tak začíná článek na Novinkách.cz. A pokračování trhá srdce. Chudáci lidi tam, chudáci zvířata. Měsíce bez elektřiny, tepla a vody. Hovinka.cz se nezmiňují ani slovem o tom, kdo že to ostřeluje Bachmut. Musel jsem si to najít na mapě. Bachmut je v Doněcké oblasti, tedy na území, které bylo připojeno k Rusku referendem (opravte mě, jestli se mýlím). Je to hraniční město, o které se vedou boje. A Doněck je ostřelován Ukronacisty od roku 2014. 

A zde je pokračování toho videa z novinek.cz. A zde jmenují viníky

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-bachmut-nejn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Slovenská vláda padla. Gratulujeme. Inspirace pro nás

15.12.22

Slovensko:

Slovenská vláda po ostrých sporech padla. Nedůvěru jí vyslovilo 78 z přítomných 102 poslanců. Ke svržení kabinetu potřebovala opozice 76 hlasů ze 150.

Poslanci nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO), členem jehož vedení je i premiér Eduard Heger, před hlasováním opustili sál. Předseda poslaneckého klubu Michal Šipoš řekl, že se nechtěli účastnit rituální popravy své vlády.

Vláda bude dále fungovat v demisi s omezenými pravomocemi a zřejmě se začne debatovat o předčasných volbách, píší slovenská média.

_______
Kéž by se to podařilo i u nás.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Mladá, krásna Danuše Nerudová - aneb čaputizace naší země

15.12.22

Česká republika:

Mám takový pocit, že Danuše Nerudová je tlačena do popředí zmanipulovanými statistikami a líbivými frázemi. Najednou se z ničeho nic vynořila její oblíbenost překonávající všechny ostatní.

Jen si počtěte, co nám ona nabízí v roli prezidenta:

"Podporuji i adopci dětí homosexuálními páry.

Jsem pro zrovnoprávnění stejnopohlavních svazků.

Současné Putinovo Rusko, které vraždí nevinné na Ukrajině a vede barbarskou agresi vůči svobodnému a svrchovanému státu, je největším bezpečnostním rizikem ČR"

 

Zdroj: https://dfens-cz.com/mlada-krasna-autenticka/

Klasifikace: kuriozity,politika,polit.korekt,feminismus Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Bagr - model CAT994

12.12.22

Neurčeno:

Za 12 hodin spálí ~ 1000 litrů paliva. Přesun ~ 250 tun hlíny za účelem vytěžení materiálu na výrobu JEDNÉ baterie Tesla. A lidé tomu stále říkají "nulové emise", když jezdí svým elektromobilem.

Abyste vyrobili každou baterii pro elektromobil, musíte recyklovat : 

 • 11 000 kg solanky pro lithium
 • 14 000 kg rudy na kobalt
 • 2 000 kg rudy na nikl
 • 11 000 kg rudy na měď
 • Vykopat 226 000 kg zemské kůry.

Jen - jedna – baterie ! Typická baterie elektromobilu má: 11 kg lithia 27 kg niklu 20 kg manganu 13 kg kobaltu 90 kg mědi 181 kg hliníku, oceli a plastu První 4 složky pocházejí z omezených zdrojů a jejich podíl se bude nadále zvyšovat.

"Zelená" energie To vše jako součást klimatické frašky.

Zdroj: https://t.me/perunbigger/351

Klasifikace: ekonomika,technika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Dochází k odpojování elektřiny důchodců a matek samoživitelek

11.12.22

Česká republika:

Dle článku v odkazu elektrikář u ČEZu nedělá nic jiného než odpojuje elekteroměry starým lidem a matkám samoživitelkám. Ti se dostali do situace, že z důchodu nejsou schopni platit neustále se zvyšující zálohy a nemohou se bránit.

Putin nám nevybombardoval elektrické rozvody, ale přesto dochází k vypínání elektřiny lidem. Německo si zelenými nesmysly omezilo své zdroje elektrické energie a teď využívá ty naše.

Odkloněné zisky jdou ve stále větší míře zbrojení do nesmyslné války.

Zdroj: https://cz24.news/vidlak-branibori-v-cechach/

Klasifikace: kuriozity,krimi,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Ruský vývoz uranu, palladia a hnojiv do USA dosáhl pětiměsíčního rekordu

10.12.22

Rusko:

Podle údajů za říjen dosáhl ruský vývoz do USA nejvyšší hodnoty v peněžním vyjádření za posledních pět měsíců - 732,4 milionu dolarů.

K nárůstu přispěly dodávky jaderného paliva, kovů platinové skupiny a hnojiv, píše RBC s odvoláním na údaje amerického úřadu pro sčítání lidu.

Například v říjnu byl do Spojených států odeslán nejvyšší objem obohaceného uranu od listopadu 2016 v hodnotě 184,7 milionu dolarů.

Zdroj: https://riafan.ru/23792412-rossiiskii_eksport_urana_palladiy...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Česká republika se zavázala očkovat každého muže, ženu a dítě do roku 2030

10.12.22

Česká republika:

WHO ve spolupráci s Nadací Billa a Melindy Gatesových a dalšími partnery z řad zemí, agentur OSN i farmaceutických firem vypracovala a uvedla do praxe globální očkovací agendu na příštích deset let.

Konkrétním cílem Imunizační agendy 2030 (IA2030) je očkovat každého muže, ženu a dítě na planetě do roku 2030.

Imunizační agenda 2030 pod heslem “Nenechat nikoho pozadu” mimo jiné cílí na to, aby se odstranily výjimky z očkování včetně dětí, těhotných žen nebo imigrantů.

Cíle Imunizační agendy IA2030

 • Každý člověk na planetě má být chráněn plným očkováním bez ohledu na místo, věk, socioekonomický status nebo překážky související s pohlavím.
 • Má být urychlen vývoj vakcín pro veškeré nemoci, které mohou být ovlivněny očkováním, včetně HIV, tuberkulózy, malárie a nových infekčních onemocnění.
 • Země mají posílit očkovací politiku včetně sledování proočkovanosti a poskytovat občanům pravidelné očkování v průběhu celého jejich života.
 • Země mají začlenit téma očkování do vzdělávacích programů a vytvořit nástroje pro osvětu veřejnosti.
 • Všichni lidé si očkování mají vážit a aktivně ho vyhledávat.
  Očkování má být dostupné všem lidem jako základní součást primární zdravotní péče.
 • Očkovat se má bez výjimky i mezi komunitami postiženými konflikty, katastrofami a humanitárními krizemi.
 • Má být zahájen vývoj nových vakcín a technologií včetně bezjehlové technologie.
 • Země mají vyvinout robustní, inovativní strategie ke zmírnění dezinformací o očkování a snížení jejich šíření a negativního dopadu.

Česká republika se k dodržování Imunizační agendy IA2030 zavázala prostřednictvím dohody o spolupráci Ministerstva zdravotnictví ČR se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), kterou podepsal 25. března za Ministerstvo zdravotnictví Vlastimil Válek.

Kompletní český překlad dokumentu Imunizační agendy 2030 si stáhněte ZDE.

Zdroj: https://www.zlatyspendlik.cz/1795-2/

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Merkelová: Ano, podvedli jsme Putina s Minskými dohodami, abychom získali čas

8.12.22

Německo:

Minské dohody byly nutné pouze proto, aby "Ukrajina dostala čas". Umožnilo jí to posílit se v budoucí konfrontaci s Ruskem. Vždyť už tehdy bylo všem jasné, že jde o zamrzlý konflikt a "problém není vyřešen". Toto prohlášení pronesla bývalá německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro Die Zeit.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2022/12/08/merkel-da-my-obmanuli...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Pětikoalice připravuje nákupy na příští rok

8.12.22

Česká republika:

Vláda plánuje nákup bojových vozidel za padesát miliard, vrtulníky CH-47 Chinook za dvacet miliard a čtyřiadvacet stíhaček F-35 za padesát miliard korun. Podle premiéra je "bezpečnost" na prvním místě. Vláda plánuje sekyru 280 miliard viz odkaz.

To, že občané nebudou mít na jídlo a na energie, vládu evidentně nezajímá viz odkaz.

Doporučuji se zúčastnit ankety pod článkem v odkazu uvedeného jako zdroj.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/anketa-armada-stihacky-f35.htm...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 73 čtenářů částkou 13 028 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská lidová strana (EPP) chce zachovat spalovací motory i po roce 203523.06.24 19:51 Evropská unie 0

Francouzští žoldáci v Oděse: NATO přesouvá vojáky na Ukrajinu přes Černé moře23.06.24 19:18 Francie 2

Britský poslanec Bridgen varuje před útokem pod falešnou vlajkou na evropské město 23.06.24 19:14 Evropská unie 0

Moskva přímo pohrozila Washingtonu za úder na Krymu pomocí ATACMS: „Útok nezůstane bez odpovědi“ 23.06.24 18:58 Rusko 2

Ukrajinci zahájili útok pěti raketami ATACMS na Sevastopol - zasáhli rodiny na pláži23.06.24 18:45 Rusko 0

Evropská komise šturmuje zavedení CO2 povolenek u nákupů zboží a služeb jednotlivými občany23.06.24 17:52 Evropská unie 1

Švédsko, Finsko a Norsko schválily vytvoření koridoru pro přesun vojsk NATO k hranicím s Ruskou federací22.06.24 20:22 Švédsko 1

Nový pakt OSN pro budoucnost je prvním krokem k zavedení světové vlády22.06.24 19:28 Neurčeno 0

Pád Zetoru22.06.24 12:50 Česká republika 1

Po Putinově návštěvě Pchjongjangu Soul "přehodnotí" své dodávky zbraní Kyjevu21.06.24 19:30 Jižní Korea 1

Politico - USA sdělují, že Ukrajina může zasáhnout ruské území "kdekoli" 21.06.24 19:17 Ukrajina 0

Poslanci schválili korespondenční volbu navzdory protestům opozice21.06.24 18:34 Česká republika 5

Vyšetřovatel: 80 až 90 procent úmrtí na covid jsou podvody21.06.24 04:36 USA 3

Slovenský parlament zrušil veřejnoprávní média a nahradil je novými20.06.24 21:35 Slovensko 0

O blížící se finanční krizi20.06.24 17:10 Neurčeno 1

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. Nezapomeňte Vítka znovu volit20.06.24 17:00 Česká republika 0

Nástupce Le Penové, kandidát na premiéra: Munici na Ukrajinu ano. Vojáky a „dlouhé“ rakety NE20.06.24 15:07 Francie 0

Kansas v žalobě obviňuje společnost Pfizer z klamání veřejnosti ohledně vakcíny COVID19.06.24 21:31 USA 3

V Pentagonu si rvou vlasy. Kde ta zatracená ruská ponorka je?19.06.24 21:24 USA 0

Nové dopravní značky v Minnesotě19.06.24 21:17 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,17 Kč
Euro
24,88 Kč
Libra
29,41 Kč
Kanadský dolar
16,97 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,95 Kč
100 japonských jenů
14,52 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,56 Kč
1 unce (31,1g) zlata
54 079,68 Kč
1 unce stříbra
686,01 Kč
Bitcoin
1 399 335,17 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 366 765