Ve zkratce

Stránka:

 Do sadů vjely bagry, pokácí milion stromů!

16.3.23

Česká republika:

Zemědělci do jara vykácejí desetinu ovocných stromů v Česku. Loni vysázeli 170 hektarů sadů, nejmíň v novodobé historii. Na hlavním artiklu - jablkách - tratí asi čtyři koruny na kilo. Drtí je levná konkurence z Polska.

Pěstitelé v Česku jsou zoufalí. Obchodní řetězce podle nich dávají přednost levné produkci z Polska, země, kde platí pro ovocnáře jiný daňový systém, dostávají dotace a používají podpůrné prostředky, jež jsou v Česku zakázané.

Podle odhadů Ovocnářské unie za letošní zimu zmizí deset procent ovocných sadů v Česku.
Teď dojde k další redukci, asi o desetinu. Mluvím o milionu ovocných stromů, které zmizí bez náhrady,“ sdělil předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

„Snižování rozlohy ovocných sadů bude znamenat tlak na zvýšení dovozu ovoce ze zahraničí, navíc za cenu vyšší uhlíkové stopy. Převážení ovoce na dlouhé vzdálenosti může ovlivnit jeho chuťové a kvalitativní vlastnosti. Posílení dodávek ovoce ze zahraničí může vést také k větší cenové nestabilitě, než jakou nyní zákazníci zažívají v obchodech,“ zdůraznil Doležal.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-do-s...

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Odpověď Jindřicha Rajchla (=organizátor protestů Česko proti bídě) prezidentovi Pavlovi (=komunistický vojenský rozvědčík)

16.3.23

Česká republika:

"Pan prezident Petr Pavel v rámci své slovenské návštěvy odsoudil naše sobotní shromáždění Česko proti bídě, s tím, že se tam „shromáždili lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit.“
Pane prezidente, nevím, jestli je to tou vzdáleností, nebo naprostým odtržením od reality, ale podařil se Vám, vojenskou terminologií, dokonalý výstřel do tmy. ..."

Více na uvedeném odkazu.

Zdroj: https://svobodny-svet.cz/petr-pavel-lide-kteri-nechteji-nasl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zajímavý výsledek holandských voleb do Senátu a provincií: Drtivá výhra farmářské protestní strany a porážka vládní koalice

16.3.23

Nizozemsko:

Volby do provincií a senátní volby, které v zemi proběhly 15. 3., jasně ukázaly velký odpor Holanďanů proti stávající politice EU – a tedy i politice jejich vlastní vlády, která se pustila do likvidace farmářů.

V těchto volbách vyhrála drtivě farmářská strana BBB, která má mimochodem v požadavku i vystoupení z EU, neboť je to právě EU, kvůli komu jsou farmáři likvidováni.

BBB si zapsala monstrózní vítězství ve volbách do Provinční rady. V Overijsselu získala farmářská strana téměř třetinu hlasů. Vládní CDA dostala v této provincii tvrdý úder a byla snížena na polovinu. Tvrdé rány dostaly v Overijsselu i ostatní vládní strany.

BoerBurgerBeweging je také největší v ostatních provinciích. Předsedkyně Caroline van der Plasová novinářům řekla, že tohle nikdy nečekala.

BBB se nyní stala největší stranou také v holandském Senátu. „Mají jediný úkol: hodit šílenou politiku dusíku přes palubu a ochránit farmáře před vyvlastňovacím tahem D66,“ říká Ralf Sluijs, radní z Haagu.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/zajimavy-vysledek-hol...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Prigožin oznámil, že kupuje americké zbraně od ukrajinské armády

16.3.23

Ukrajina:

PMC Wagnerovi se daří nakupovat od ukrajinských vojenských jednotek západní zbraně dodávané do Kyjeva ze Spojených států a zemí NATO, zejména americké dělostřelecké systémy M-777 a protitankové systémy Javelin. Oznámil to dnes 16. března, zakladatel PMC Evgeny Prigožin.

Prigožin, který odpovídal na otázky novinářů, také potvrdil, že ve Wagnerově zóně bojovali afghánští bojovníci.

„Ano, skutečně, afghánští bojovníci z Wagner PMC pro nás v malém počtu pracují. Nyní je zde dělostřelecká jednotka, která byla svého času vycvičena pro práci na amerických dělostřeleckých systémech, houfnicích M-777. Pracuje také s protitankovými raketovými systémy Javelin atd. – které se nám daří odkupovat od ukrajinských jednotek, popř. zajatců, “  – řekl Prigožin, jehož slova cituje jeho tisková služba.

Zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/16/prigozin-oznamil-ze-kup...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Macron pohrozil rozpuštěním Národního shromáždění

16.3.23

Francie:

Francouzský prezident Emmanuel Macron pohrozil rozpuštěním Národního shromáždění (dolní parlamentní komory) v případě neúspěšného hlasování o důchodové reformě.

Ve čtvrtek se má v Národním shromáždění konat definitivní hlasování o návrhu důchodové reformy, který vyvolal vlnu protestů po celé zemi. Důchodový věk má být zvýšen na 64 let, s čímž nesouhlasí většina Francouzů.

„BFMTV se z vládních zdrojů dozvěděla, že Emmanuel Macron, který se ve středu večer sešel v Elysejském paláci s Elizabeth Bourne (premiérka) a ministry, jež mají vztah k důchodové reformě, zmínil na této schůzce hrozbu rozpuštění shromáždění v případě neúspěšného hlasování,” praví se ve zprávě televize BFMTV.

Francouzská premiérka poznamenala, že by nechtěla použít článek ústavy č. 49.3, který dovoluje přijetí dokumentu bez schválení parlamentem, potože to udělala loni na podzim už desetkrát kvůli schválení novel zákona o rozpočtu na rok 2023.

Mohlo by to být vnímáno jako slabost vlády, která nedokázala přesvědčit poslance o nutnosti podpory důchodové reformy.

______
Není nad západní demokracii.

Zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/16/macron-pohrozil-rozpust...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Naši žoldáci bojující v ozbrojených silách Ukrajiny jsou označováni za dezinformátory

16.3.23

Ukrajina:

Matouš Bulíř, bojující v ukrajinské armádě natočil video, ve kterém odhaluje neuspokojivý stav na frontě z ukrajinské strany. Miliardy dolarů ze Západu se na frontu na Donbasu nedostanou, všechno končí někde jinde, na západě Ukrajiny, v Kyjevě, ve Lvově, ale na východě Ukrajiny nedostanou vojáci nic.

A tady je text ze serveru manipulatori.cz, ve kterém Bulíře označují za dezinformátora.

A jen tak mimochodem, M.Bulíř pravděpodobně porušil zákony naší země a měl by jít do vězení, pokud přežije a vrátí se. Bojovat v cizí armádě není povoleno a výjimku od prezidenta Zemana dostalo jen 100 lidí.

Kopie videa je zde 

Zdroj: https://www.facebook.com/100063490571553/videos/130969373247...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Zákon na blokace webů se tiše připravuje bez účasti odborné veřejnosti

15.3.23

Česká republika:

Dostal se nám do ruky návrh „Zákona o omezení šíření obsahu ohrožujícího národní bezpečnost online“, což má být ono legislativní posvěcení pro blokaci webů. Návrh zákona vzniká bez účasti odborné veřejnosti a proto bychom chtěli včas varovat před velmi vágními podmínkami, za kterých má být možné zablokovat web, na kterém se nachází třeba jen jeden kontroverzní článek. V takové podobě by bylo snadné zákon zneužít k cenzuře prakticky čehokoli.

Zdroj: https://www.sosp.cz/zakon-se-tise-pripravuje/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Novodobí svazáci píší Ševčíkovi seznam jeho hříchů - podpisy jsou tajné

15.3.23

Česká republika:

Novodobí svazáci z VŠE napsali Ševčíkovi otevřený dopis, kde popisují jeho "hříchy":

"Výčet některých kauz děkana Ševčíka či jeho kontroverzního chování

Urážlivé označení studentů (v čase 8:00 – 13:00) https://www.youtube.com/watch?v=ai1B7tFvpEs 

Výstupy společně s dezinformátory https://www.seznamzpravy.cz/... https://www.irozhlas.cz/...

Dlouhodobě konfliktní vedení fakulty vedoucí k odchodu významných akademiků a snížení zájmu absolventů o navazující studium https://www.respekt.cz/tydenik/2022/18/unesena-fakulta 


Zneužití školních emailů k propagaci politické strany Trikolora https://www.respekt.cz/...


Relativizace covidu a tahání osobních nerelevantních názorů do výuky https://www.seznamzpravy.cz/... https://www.facebook.com/... "

"Taháním osobních nerelevantních názorů do výuky" rozumějte odvážný pokus pana děkana Ševčíka seznámit neokomunistickou mládež s reálnými nebezpečími současné doby - viz facebook výše.

Výzvu k profesní likvidaci člověka iniciovali studentští senátoři Akademického senátu VŠE:

Ing. Lukáš Hulínský (xhull06@vse.cz),

Ing. Štěpán Staněk (stas03@vse.cz),

Bc. Tomáš Reml (remt00@vse.cz),

Bc. Matěj Pokorný (pokm04@vse.cz),

Bc. Tomáš Mikulenka (mikt04@vse.cz), 

Bc. Erik Nikerle (nike02@vse.cz), 

Bc. Marta Demyanchuk (demm03@vse.cz),

Bc. Magdaléna Kotrčová (kotm18@vse.cz)

Všechny ostatní podpisy jsou tajné. Maily i fotky novodobých udavačů jsou veřejně dostupné:

https://as.vse.cz/akademicky-senat-vse/clenove-as/seznam-clenu-as-2021-2024/

 

Zdroj: https://docs.google.com/forms/d/1BPPlmN05fsA_eN4Ih0TNaehMVjC...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Důkaz, že Miroslav Ševčík byl neoprávněně nařčen, že se pokusil vniknout do budovy Národního muzea

15.3.23

Česká republika:

VIDEO v odkazu dokazuje, že Miroslav Ševčík byl neoprávněně nařčen, že se pokusil vniknout do budovy Národního muzea.

Na videu pan Ševčík žádá policistu, aby mohl mluvit s velitelem zásahu, protože tam byl zraněn člověk. To mu ale nebylo umožněno. Na následujících záběrech je strkanice, pan Ševčík jde po pravé straně po schodech dolů, přitom natáčí mobilem, policista do něj strká, pan Ševčík ztratí rovnováhu a zády se opře o zábradlí, jak je patrné na fotografii, kterou zveřejnilo Forum 24 s textem –

"Na Národní muzeum šel zaútočit děkan VŠE Miroslav Ševčík. Pavel Hofman / FORUM 24",

což je naprostý nesmysl.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/dukaz-ze-miroslav-sevcik-byl-neo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Studenti svolali demonstraci za odchod Ševčíka

14.3.23

Česká republika:

Studenti Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, kteří stojí za výzvou k odstoupení děkana Miroslava Ševčíka, svolali na středu protest. Ševčík, kterého k rezignaci vyzval i rektor Petr Dvořák, konec ve funkci zvažuje.

______
Bizár pokračuje. Před necelými 60 léty napsalo 99 pragováků dopis do SSSR. Říká se, že ten dopis posloužil jako záminka srpnové invaze. V padesátých létech psali podobné dopisy požadující smrt Milady Horákové. Psům psí smrt.

Iniciatoři studenské výzvy za odvolání děkana Ševčíka se tak skvěle zařazují po boku udavačů, zrádců, prázdných hlupáků a zmanipulovaných loutek z historie. Ukazují úroveň myšlení, spíše nemyšlení, omezeností a tupostí dnešních mladých. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-studenti-svolali-demons...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Byl jsi na protivládní demonstraci? Končíš

13.3.23

Česká republika:

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák i studentští členové akademického senátu v pondělí vyzvali děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka k odstoupení. Ševčík čelí kritice kvůli účasti na incidentu po sobotní demonstraci, při němž se dav pokusil strhnout ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea. Ševčík výzvy zváží.

________
Téměř denně se mi v současnosti vybavují reminiscence na doby těžké normalizace osmdesátých let a často i doby stalinského teroru čtyřicátých let v Sovětském Svazu, o kterých jsem četl. Máme dnes vše, před čím nás varovali: hledání vnitřního nepřítele, vyhrůžky a temné hrozby šíleného ministra vnitra, výrobu gumových pendrekových zákonů, bezprávní stát, svévolnou cenzuru bez možnosti se odvolat, strach říct svůj názor, vyhazovy z práce za názor, kult osobnosti, sjednocenou národní frontu, policejní robokapy, šílenou propagandu v médiích. Navíc oproti tehdejším časům máme drtivou inflaci, drahotu a vědomí, že není kam utéct.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-studentsti-clenove-akad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Bezpodmínečnou lásku k vůdci je třeba budovat v dětech od malička

13.3.23

Česká republika:

Hele, nová Mateřídouška... To je pěkné, že jsou i hodně malé děti vedeny ke správnému politickému náhledu a uvědomění. Pětice malých čtenářů, kteří napíší nejzajímavější dopis panu prezidentovi, dostane roční předplatné Mateřídoušky a kartičku s podpisem pana prezidenta. A to se vyplatí! Pan prezident si na to najde čas i přes tuze nabitý program, který v působivém komiksu osobně popsal a vysvětlil Ludvovi s Ednou. Dokonce má vlastní pero a nekrade je, jako někdo. Vždyť vy víte... V přìštím čísle si povíme něco o bdělosti doma a Pavlíku Morozovovi...

[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Zdroj: https://www.facebook.com/kolarpetr/posts/10226381351234343

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Benda hovořil o proruském Václaváku

12.3.23

Česká republika:

„To jsou lidé, kteří otevřeně postupují proti naší podpoře Ukrajiny. Otevřeně se chovají prorusky. Viděli jsme to na demonstraci, která se sice jmenovala Česko proti bídě, ale nakonec skončila tím, že se někteří lidé chtěli vrhnout na Národní muzeum, na národní kulturní památku, mimochodem, a chtěli strhnout ukrajinskou vlajku,“ pravil Benda s tím, že chtít ukrást státní vlajku je vždy zločin.

A další perly pana Bendy - inventáře poslanecké sněmovny: 

Benda zmínil, že pokud někdo nese vinu na obstrukcích, tak je to opozice, která je vyvolala.

Opozice podle něj zbytečně hrotí situaci. A děje se to proto, že ANO a SPD bojují o voliče. „Oni mají pocit, že pořád potřebují vyvolávat konflikt

„Já pokládám zmrazování platů poslanců za hloupost, protože až se rozmrazí, tak poskočí, jako se to stalo posledně.

_______
Na Národním muzeu, muzeu České republiy, muzeu našich předků, není místo pro ukrajinskou vlajku. Ta tam nemá co dělat! 

Pane Bendo, vy za peníze českých daňových poplatníků hájíte zájmy Ukrajiny a to je na soud za vlastizradu!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Benda-hovoril-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Česká republika je spolehlivým spojencem při prosazování zájmů USA.

12.3.23

USA:

Oficiální stránky vlády USA. Překlad části:

"Česká republika je členem Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) a Evropské unie (EU) a je důležitým a spolehlivým spojencem při PROSAZOVÁNÍ ZÁJMŮ USA. Naše země spolupracují na posílení bezpečnosti, podpoře hospodářského rozvoje a demokratických hodnot a obraně základních lidských práv. Nadále spolupracujeme v oblasti energetické bezpečnosti. Spojené státy se na Českou republiku obracejí jako na partnera v regionech po celém světě, včetně Afghánistánu v rámci mise NATO Resolute Support, Iráku v rámci operace Trvalá svoboda a Globální koalice pro porážku ISIS a Sýrie, kde Češi slouží jako ochranná síla USA."

Zdroj: https://www.state.gov/u-s-relations-with-the-czech-republic/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Alfred

Komentářů: 0

 55 % Čechů se bojí říct svůj názor

9.3.23

Česká republika:

Průzkum společnosti SANEP provedený ve druhé polovině února ukázal, že víc než polovina Čechů má obavy otevřeně vyjadřovat své názory a má pocit, že se v nějaké formě vrací cenzura.

Která témata lidé považují za konverzačně ne zcela bezpečná?

Je to otázka migrace, očkování a covidu. Za ne zcela bezpečná je považuje kolem 50 procent těch, kteří se zdráhají otevřeně vyjadřovat.

Kolem 40 procent se zdráhá otevřeně mluvit o otázkách spojených s tematikou gender, s rodinnými otázkami a s volbami.

______
55 %? Ve skutečnosti mnohem víc.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pozor-55-Cechu...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Fiala dva měsíce zpátky

9.3.23

Česká republika:

Ten pořad je určitě nastrčený od ruských agentů, to přeci nemohl říci náš premiér.

Zdroj: https://rumble.com/v2ce6kg-fiala-dva-msce-zptky.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Gruzínský Majdan

9.3.23

Gruzie:

Protesty v gruzínském hlavním městě začaly kvůli nespokojenosti demonstrantů se zákonem o zahraničních agentech.

Demonstranti se sešli v centru gruzínského hlavního města, aby národnímu parlamentu vyjádřili svou nespokojenost se zákonem o zahraničních agentech. Mezi vůdci, kteří promluvili k davu, nejvíce zaujal vyholený mladík v tričku s ukrajinskou vlajkou a banderovským heslem na žlutočerném pozadí.

Mezi davem a policií došlo čas od času k potyčkám a poté, co na policii začaly létat zápalné lahve, byli strážci zákona nuceni použít slzný plyn a vodní děla. Demonstranti vnikli do budovy parlamentu na Rustaveliho třídě. Na stěnách se objevily nápisy v duchu – “Zde sedí otroci, kteří prodali svou vlast.”

Proč to bylo předvídatelné? Protože americká velvyslankyně v Gruzii před tím téměř otevřeně varovala, když řekla, že USA nedovolí zemi vybočit z euroatlantické cesty.

Ukazuje se tedy, že zabránění vměšování třetích stran do záležitostí suverénní země je hrozbou pro tzv. “demokracie” v chápání USA a NATO?

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/gruzinsky-majdan-aneb-co-je-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Představuji vám starostu Řeporyje, Pavla Novotného. Celebritu ODS

9.3.23

Česká republika:

Část 1

Část 2

K tomu videu snad nelze dodat nic slušně. Snad jen, že skutečnost, že takový křupan může být starostou a celebritou ODS (která současně vyloučila kultivovaného a moudrého Václava Klause mladšího), svědčí o stavu našeho národa.

Zdroj: https://www.facebook.com/fischerovaromana/videos/59283568472...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 0

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 506 476