Ve zkratce

Stránka:

 Česko proti bídě - požadavky na vládu

18.3.23

Česká republika:

Požadavky v oblasti energetiky, svobody slova, zahraniční politiky a bezpečnosti najdete až dole na stránce v odkazu.

Zdroj: https://ceskoprotibide.cz/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Petice za podporu Ševčíka

18.3.23

Česká republika:

My, níže podepsaní občané České republiky, chceme touto peticí vyjádřit symbolickou podporu panu doc. Ing. Miroslavu Ševčíkovi, CSc.

Jsme si vědomi, že podpisem této elektronické petice nezískáme žádný právní nárok na zasahování do dění na VŠE v Praze. Přesto cítíme potřebu sdělit následující:

1. Pan docent Ševčík se dlouhodobě nebojí svobodně a veřejně vyjadřovat své názory, ačkoli si je vědom, že za své názory odlišné od mainstreamu získá hlavně kritiku. ...

2. Naše země má historicky opakovanou zkušenost s tím, kdy byli lidé ze své práce vyhazováni pro své názory. Zvláště ve školství je tato totalitní praktika extrémně nebezpečná. ...

3. Lidé ve vedení tuzemských vysokých škol jsou převážně levicového zaměření. Je to jistě jejich právo. Tím více jsme rádi za každou osobnost z pravicového názorového spektra, ...

Zdroj: https://www.petice.com/docent-sevcik-podpora

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Drábová se fotila s člověkem, který na Václaváku držel vlajku neonacistické skupiny C14

18.3.23

Česká republika:

LIdé zjistili, že se s poloukrajincem, který držel u demonstrace Jindřicha Rajchla pod Národním muzeem v Praze vlajku neonacistické skupiny C14, kdysi hrdě fotila předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) - Drábová. Drábová kandidovala ve volbách v roce 2016 za STAN. A ministr vnitra za STAN, Rakušan, zastrašoval organizátory demonstrace PRO, že s nimi nebude mít slitování.

Zastrašování různých skupin lidí je rovněž hlavní strategií neonacistické skupiny C14. No není to zajímavé? 

Ve čtyřicáté minutě pořadu CNN Prima NEWS Terezie Tománkové naznačil pražský lídr STAN a  člen vládního týmu koalice Pirátů a STAN pro média, kulturu a cestovní ruch - Jan Lacina, že by se mělo zakroutit krkem akademickým svobodám vysokých škol:

"A jestli ten akademický senát něco se Ševčíkem neprovede, tak si myslím, že je potřeba se vážně zamyslet nad změnou zákona! A jestli by vysoké školy neměly fungovat na jiné bázi!," řekl.

Tímto naposledy vyhrožovalo gestapo a pak zavřelo české vysoké školy!

K tomu si přidejme dva vyšetřované členy STAN v mafiánské kauze Dozimetr.

Pojďme si zaspekulovat. Nepostaral se nám Rychetský v posledních volbách o takový malý fašistický převrat, po kterém nám vládnou strany propojené s ukrajinskými neonacisty? Proto ministr vnitra přehlíží nacistické symboly? Proto ta běsná nenávist k Rusku? Proto ty zavřené weby, zastrašování, nadávky a výhrůžky Čechům a vykrvování České republiky?

Zdroj: https://www.skrytapravda.cz/z-domova/1132-take-jste-v-soku-z...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Češi získají další možnost zapojení do obrany státu

17.3.23

Česká republika:

Vláda Petra Fialy chce ve Sněmovně prosadit změnu zákonů v oblasti obrany. Jedná se o reakci na válku na Ukrajině. Změna má státu předem zajistit, že bude připravený, pokud by nastala velká krize.

„V zákonech se mimo jiné navrhuje nasazení vojáků mimo naše území, zajištění vojenské dopravy po železnici a letadly pro cizí státy, sbírání informací o občanech od ministerstev a z různých databází, ale zejména povolávání předurčených vojáků v záloze do tří dnů. Změny jsou zásadní, protože usnadňují zavlečení Česka do války zejména v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a je třeba je odmítnout,“ myslí si poslanec SPD Radovan Vích.

Brannou povinnost má každý český občan, tedy muži i ženy, mezi 18 a 60 lety. Nevztahuje se na občany, kteří nejsou schopni vojenskou službu vykonávat nebo kteří odmítli vykonávat mimořádnou službu z důvodu svědomí či náboženského vyznání.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cesi-zisk...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Po 3., 4. a 5. dávce "očkování" umírá denně přes 350 lidí na COVID

17.3.23

Japonsko:

V Japonsku stále pokračují COVIDové hry. Čím více se "očkuje" tím více lidí na COVID (s COVIDem) umírá. Japonští představitelé "nechápou" příčinu. Prý narůstá počet srdečních problémů z "neznámého" důvodu. "Odborníci" jsou "zmateni".

Tento scénář měly farmaceutické firmy připraveny pro celý svět, jen v Japonsku se ho podařilo plně realizovat.

[Počet úmrt...]
Počet úmrtí v závislosti na očkování

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/japonsti-odbornici-jsou-...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Ukrajina v potížích: Drolí se podpora USA a zkušení bojovníci jsou mrtví nebo zranění

16.3.23

Ukrajina:

Žeby média ze strachu začaly říkat konečně pravdu, aby nebyly pro celou veřejnost za totální propagandistické idioty?

Tohle se přece dosud říkat nesmělo a kdo tohle vypustil, byl ruský dezolát a dezinformátor.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajina-v-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Irid

Komentářů: 1

 Macron obešel parlament a odklepl Francouzům penzijní reformu sám

16.3.23

Francie:

Francouzský prezident Macron se pár minut před zasedáním dolní komory - která měla rozhodnout, zda se přijme navrhovaná penzijní reforma (prodloužení odchodu do důchodu z 62 na 64 let) - rozhodl neriskovat a přijmout zákon bez souhlasu parlamentu.

Tuto kontroverzní pravomoc mu dává 49.3 článek francouzské ústavy.

Levicoví poslanci křičeli „Odstup! Odstup!" na premiérku Bornovou a členové radikálně levicové strany France Unbowed zpívali národní hymnu tak hlasitě, že Bornová nemohla mluvit a zasedání muselo být přerušeno, než se znovu pokusila o proslov.

Krátce poté se stovky lidí sešly na spontánním protestu na náměstí Place de la Concorde v centru města, protože odbory slíbily zintenzivnit stávky a pouliční demonstrace, které se od ledna konají. Šéf odborového svazu CGT Philippe Martinez řekl, že prosazení zákona „ukazuje pohrdání lidem“.

Vláda byla obviněna z toho, že je brutální a nedemokratická.

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2023/mar/16/emmanuel-macro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ukrajinští uprchlíci budou muset ve Švýcarsku prodat luxusní auta

16.3.23

Švýcarsko:

V souladu se švýcarskými zákony mají  osoby, využívající postavení uprchlíka, povinnost předložit soupis svého majetku. V případě vlastnictví automobilů, šperků a hotovosti, bude toto zohledněno při stanovení výše podpory.

Např. v Lucernu již začali posílat Ukrajincům příkazy k prodeji automobilu, jestliže jeho cena překračuje výši podpory, tj. 4 tisíce franků na osobu nebo 10 tisíc franků na rodinu.  Automobil by měl být prodán ve lhůtě jednoho měsíce. Vyplácení sociálních dávek je zastaveno na určitou dobu, a to podle výše prodejní ceny.

V řadě států postupně klesá ochota pomoci ukrajinským uprchlíkům, místní poukazují na jejich luxusní automobily, vysoké životní náklady a současně značnou náročnost. Nová švýcarská praxe nepostihuje uprchlíky kteří byli skutečně postiženi válkou a jsou v těžké situaci.

Zdroj: https://www.vasevec.info/ukrajinsti-uprchlici-budou-ve-svyca...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Prezident Joko „Jokowi“ Widodo vyzval regionální administrativy v zemi, aby se odstřhly od zahraničních platebních sítí jako jsou Mastercard a Visa

16.3.23

Indonésie:

Indonéský prezident Joko „Jokowi“ Widodo vyzval regionální administrativy v zemi, aby se odstřihly od zahraničních platebních sítí jako jsou Mastercard a Visa a začaly používat kreditní karty vydané domácími bankami.

Jokowi řekl, že válka na Ukrajině s doprovodnými ekonomickými sankcemi uvalenými Spojenými státy by mohla způsobit problémy, protože ekonomické nástroje včetně platebních systémů, by mohly být Spojenými státy použity proti zemím, které se odmítají zapojit do konfliktu (např. uvalením sankcí na Rusko).

"Buďte velmi opatrní. Musíme pamatovat na sankce uvalené Spojenými státy na Rusko. Visa a Mastercard by mohly být problémem," řekl prezident Jokowi na celostátním setkání na podporu používání produktů a služeb vyrobených v Indonésii.

Zdroj: https://www.thejakartapost.com/business/2023/03/16/jokowi-wa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Do sadů vjely bagry, pokácí milion stromů!

16.3.23

Česká republika:

Zemědělci do jara vykácejí desetinu ovocných stromů v Česku. Loni vysázeli 170 hektarů sadů, nejmíň v novodobé historii. Na hlavním artiklu - jablkách - tratí asi čtyři koruny na kilo. Drtí je levná konkurence z Polska.

Pěstitelé v Česku jsou zoufalí. Obchodní řetězce podle nich dávají přednost levné produkci z Polska, země, kde platí pro ovocnáře jiný daňový systém, dostávají dotace a používají podpůrné prostředky, jež jsou v Česku zakázané.

Podle odhadů Ovocnářské unie za letošní zimu zmizí deset procent ovocných sadů v Česku.
Teď dojde k další redukci, asi o desetinu. Mluvím o milionu ovocných stromů, které zmizí bez náhrady,“ sdělil předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

„Snižování rozlohy ovocných sadů bude znamenat tlak na zvýšení dovozu ovoce ze zahraničí, navíc za cenu vyšší uhlíkové stopy. Převážení ovoce na dlouhé vzdálenosti může ovlivnit jeho chuťové a kvalitativní vlastnosti. Posílení dodávek ovoce ze zahraničí může vést také k větší cenové nestabilitě, než jakou nyní zákazníci zažívají v obchodech,“ zdůraznil Doležal.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-do-s...

Klasifikace: ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 7

 Odpověď Jindřicha Rajchla (=organizátor protestů Česko proti bídě) prezidentovi Pavlovi (=komunistický vojenský rozvědčík)

16.3.23

Česká republika:

"Pan prezident Petr Pavel v rámci své slovenské návštěvy odsoudil naše sobotní shromáždění Česko proti bídě, s tím, že se tam „shromáždili lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit.“
Pane prezidente, nevím, jestli je to tou vzdáleností, nebo naprostým odtržením od reality, ale podařil se Vám, vojenskou terminologií, dokonalý výstřel do tmy. ..."

Více na uvedeném odkazu.

Zdroj: https://svobodny-svet.cz/petr-pavel-lide-kteri-nechteji-nasl...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Zajímavý výsledek holandských voleb do Senátu a provincií: Drtivá výhra farmářské protestní strany a porážka vládní koalice

16.3.23

Nizozemsko:

Volby do provincií a senátní volby, které v zemi proběhly 15. 3., jasně ukázaly velký odpor Holanďanů proti stávající politice EU – a tedy i politice jejich vlastní vlády, která se pustila do likvidace farmářů.

V těchto volbách vyhrála drtivě farmářská strana BBB, která má mimochodem v požadavku i vystoupení z EU, neboť je to právě EU, kvůli komu jsou farmáři likvidováni.

BBB si zapsala monstrózní vítězství ve volbách do Provinční rady. V Overijsselu získala farmářská strana téměř třetinu hlasů. Vládní CDA dostala v této provincii tvrdý úder a byla snížena na polovinu. Tvrdé rány dostaly v Overijsselu i ostatní vládní strany.

BoerBurgerBeweging je také největší v ostatních provinciích. Předsedkyně Caroline van der Plasová novinářům řekla, že tohle nikdy nečekala.

BBB se nyní stala největší stranou také v holandském Senátu. „Mají jediný úkol: hodit šílenou politiku dusíku přes palubu a ochránit farmáře před vyvlastňovacím tahem D66,“ říká Ralf Sluijs, radní z Haagu.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/zajimavy-vysledek-hol...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Prigožin oznámil, že kupuje americké zbraně od ukrajinské armády

16.3.23

Ukrajina:

PMC Wagnerovi se daří nakupovat od ukrajinských vojenských jednotek západní zbraně dodávané do Kyjeva ze Spojených států a zemí NATO, zejména americké dělostřelecké systémy M-777 a protitankové systémy Javelin. Oznámil to dnes 16. března, zakladatel PMC Evgeny Prigožin.

Prigožin, který odpovídal na otázky novinářů, také potvrdil, že ve Wagnerově zóně bojovali afghánští bojovníci.

„Ano, skutečně, afghánští bojovníci z Wagner PMC pro nás v malém počtu pracují. Nyní je zde dělostřelecká jednotka, která byla svého času vycvičena pro práci na amerických dělostřeleckých systémech, houfnicích M-777. Pracuje také s protitankovými raketovými systémy Javelin atd. – které se nám daří odkupovat od ukrajinských jednotek, popř. zajatců, “  – řekl Prigožin, jehož slova cituje jeho tisková služba.

Zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/16/prigozin-oznamil-ze-kup...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Macron pohrozil rozpuštěním Národního shromáždění

16.3.23

Francie:

Francouzský prezident Emmanuel Macron pohrozil rozpuštěním Národního shromáždění (dolní parlamentní komory) v případě neúspěšného hlasování o důchodové reformě.

Ve čtvrtek se má v Národním shromáždění konat definitivní hlasování o návrhu důchodové reformy, který vyvolal vlnu protestů po celé zemi. Důchodový věk má být zvýšen na 64 let, s čímž nesouhlasí většina Francouzů.

„BFMTV se z vládních zdrojů dozvěděla, že Emmanuel Macron, který se ve středu večer sešel v Elysejském paláci s Elizabeth Bourne (premiérka) a ministry, jež mají vztah k důchodové reformě, zmínil na této schůzce hrozbu rozpuštění shromáždění v případě neúspěšného hlasování,” praví se ve zprávě televize BFMTV.

Francouzská premiérka poznamenala, že by nechtěla použít článek ústavy č. 49.3, který dovoluje přijetí dokumentu bez schválení parlamentem, potože to udělala loni na podzim už desetkrát kvůli schválení novel zákona o rozpočtu na rok 2023.

Mohlo by to být vnímáno jako slabost vlády, která nedokázala přesvědčit poslance o nutnosti podpory důchodové reformy.

______
Není nad západní demokracii.

Zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/16/macron-pohrozil-rozpust...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Naši žoldáci bojující v ozbrojených silách Ukrajiny jsou označováni za dezinformátory

16.3.23

Ukrajina:

Matouš Bulíř, bojující v ukrajinské armádě natočil video, ve kterém odhaluje neuspokojivý stav na frontě z ukrajinské strany. Miliardy dolarů ze Západu se na frontu na Donbasu nedostanou, všechno končí někde jinde, na západě Ukrajiny, v Kyjevě, ve Lvově, ale na východě Ukrajiny nedostanou vojáci nic.

A tady je text ze serveru manipulatori.cz, ve kterém Bulíře označují za dezinformátora.

A jen tak mimochodem, M.Bulíř pravděpodobně porušil zákony naší země a měl by jít do vězení, pokud přežije a vrátí se. Bojovat v cizí armádě není povoleno a výjimku od prezidenta Zemana dostalo jen 100 lidí.

Kopie videa je zde 

Zdroj: https://www.facebook.com/100063490571553/videos/130969373247...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Zákon na blokace webů se tiše připravuje bez účasti odborné veřejnosti

15.3.23

Česká republika:

Dostal se nám do ruky návrh „Zákona o omezení šíření obsahu ohrožujícího národní bezpečnost online“, což má být ono legislativní posvěcení pro blokaci webů. Návrh zákona vzniká bez účasti odborné veřejnosti a proto bychom chtěli včas varovat před velmi vágními podmínkami, za kterých má být možné zablokovat web, na kterém se nachází třeba jen jeden kontroverzní článek. V takové podobě by bylo snadné zákon zneužít k cenzuře prakticky čehokoli.

Zdroj: https://www.sosp.cz/zakon-se-tise-pripravuje/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Novodobí svazáci píší Ševčíkovi seznam jeho hříchů - podpisy jsou tajné

15.3.23

Česká republika:

Novodobí svazáci z VŠE napsali Ševčíkovi otevřený dopis, kde popisují jeho "hříchy":

"Výčet některých kauz děkana Ševčíka či jeho kontroverzního chování

Urážlivé označení studentů (v čase 8:00 – 13:00) https://www.youtube.com/watch?v=ai1B7tFvpEs 

Výstupy společně s dezinformátory https://www.seznamzpravy.cz/... https://www.irozhlas.cz/...

Dlouhodobě konfliktní vedení fakulty vedoucí k odchodu významných akademiků a snížení zájmu absolventů o navazující studium https://www.respekt.cz/tydenik/2022/18/unesena-fakulta 


Zneužití školních emailů k propagaci politické strany Trikolora https://www.respekt.cz/...


Relativizace covidu a tahání osobních nerelevantních názorů do výuky https://www.seznamzpravy.cz/... https://www.facebook.com/... "

"Taháním osobních nerelevantních názorů do výuky" rozumějte odvážný pokus pana děkana Ševčíka seznámit neokomunistickou mládež s reálnými nebezpečími současné doby - viz facebook výše.

Výzvu k profesní likvidaci člověka iniciovali studentští senátoři Akademického senátu VŠE:

Ing. Lukáš Hulínský (xhull06@vse.cz),

Ing. Štěpán Staněk (stas03@vse.cz),

Bc. Tomáš Reml (remt00@vse.cz),

Bc. Matěj Pokorný (pokm04@vse.cz),

Bc. Tomáš Mikulenka (mikt04@vse.cz), 

Bc. Erik Nikerle (nike02@vse.cz), 

Bc. Marta Demyanchuk (demm03@vse.cz),

Bc. Magdaléna Kotrčová (kotm18@vse.cz)

Všechny ostatní podpisy jsou tajné. Maily i fotky novodobých udavačů jsou veřejně dostupné:

https://as.vse.cz/akademicky-senat-vse/clenove-as/seznam-clenu-as-2021-2024/

 

Zdroj: https://docs.google.com/forms/d/1BPPlmN05fsA_eN4Ih0TNaehMVjC...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Důkaz, že Miroslav Ševčík byl neoprávněně nařčen, že se pokusil vniknout do budovy Národního muzea

15.3.23

Česká republika:

VIDEO v odkazu dokazuje, že Miroslav Ševčík byl neoprávněně nařčen, že se pokusil vniknout do budovy Národního muzea.

Na videu pan Ševčík žádá policistu, aby mohl mluvit s velitelem zásahu, protože tam byl zraněn člověk. To mu ale nebylo umožněno. Na následujících záběrech je strkanice, pan Ševčík jde po pravé straně po schodech dolů, přitom natáčí mobilem, policista do něj strká, pan Ševčík ztratí rovnováhu a zády se opře o zábradlí, jak je patrné na fotografii, kterou zveřejnilo Forum 24 s textem –

"Na Národní muzeum šel zaútočit děkan VŠE Miroslav Ševčík. Pavel Hofman / FORUM 24",

což je naprostý nesmysl.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/dukaz-ze-miroslav-sevcik-byl-neo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Studenti svolali demonstraci za odchod Ševčíka

14.3.23

Česká republika:

Studenti Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické, kteří stojí za výzvou k odstoupení děkana Miroslava Ševčíka, svolali na středu protest. Ševčík, kterého k rezignaci vyzval i rektor Petr Dvořák, konec ve funkci zvažuje.

______
Bizár pokračuje. Před necelými 60 léty napsalo 99 pragováků dopis do SSSR. Říká se, že ten dopis posloužil jako záminka srpnové invaze. V padesátých létech psali podobné dopisy požadující smrt Milady Horákové. Psům psí smrt.

Iniciatoři studenské výzvy za odvolání děkana Ševčíka se tak skvěle zařazují po boku udavačů, zrádců, prázdných hlupáků a zmanipulovaných loutek z historie. Ukazují úroveň myšlení, spíše nemyšlení, omezeností a tupostí dnešních mladých. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-studenti-svolali-demons...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Byl jsi na protivládní demonstraci? Končíš

13.3.23

Česká republika:

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák i studentští členové akademického senátu v pondělí vyzvali děkana národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka k odstoupení. Ševčík čelí kritice kvůli účasti na incidentu po sobotní demonstraci, při němž se dav pokusil strhnout ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea. Ševčík výzvy zváží.

________
Téměř denně se mi v současnosti vybavují reminiscence na doby těžké normalizace osmdesátých let a často i doby stalinského teroru čtyřicátých let v Sovětském Svazu, o kterých jsem četl. Máme dnes vše, před čím nás varovali: hledání vnitřního nepřítele, vyhrůžky a temné hrozby šíleného ministra vnitra, výrobu gumových pendrekových zákonů, bezprávní stát, svévolnou cenzuru bez možnosti se odvolat, strach říct svůj názor, vyhazovy z práce za názor, kult osobnosti, sjednocenou národní frontu, policejní robokapy, šílenou propagandu v médiích. Navíc oproti tehdejším časům máme drtivou inflaci, drahotu a vědomí, že není kam utéct.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-studentsti-clenove-akad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 048