Ve zkratce

Stránka:

 Lidé nevěří Fialově vládě.

19.4.23

Česká republika:

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) je podle Čechů tou nejhorší od dob vlády kabinetu Petra Nečase v roce 2013, ukázal to průzkum CVVM.

Lidé kritizují činnost i složení vlády, nespokojeno je s ní 71 procent proti 24 procentům spokojených, s komunikací Fialova kabinetu pak není spokojeno 66 procent proti 30 procentům spokojených. Její činnost se nelíbí 69 procentům a 27 procent korespondentů je spokojených. Zbytek do 100 procent tvoří vždy lidé, kteří uvedli, že „neví“, uvedlo CVVM v kompletní tiskové zprávě.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Propadak-Lide-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ukrajinské vejce a podvody

18.4.23

Evropská unie:

Polsko, Maďarsko, Slovensko. Tyto tři země řeší ukrajinské obilí, které je jednak levnější než domácí konkurence a také podle kontrolních úřadů obsahuje nelegální pesticidy a jiné zakázané látky. Začaly dovoz zakazovat. Zákazy se nelíbí EU a kvůli tomu i ministru Nekulovi. Celá pravda o obilí z Ukrajiny je taková, že před ním varovala v roce 2018 i OSN. Závadná mají být i ukrajinská vejce a drůbeží maso. Zde mohou dokonce nastat i podvody v podobě přebalování tohoto zboží v Polsku.

V Česku se podle posledních zpráv žádné zákazy nechystají. „V průběhu víkendu jsem téma dovozů zemědělských komodit z Ukrajiny řešil přímo s komisařem pro zemědělství Januszem Wojciechowským, ptal jsem se ho, jaká bude reakce Evropské komise na oznámený zákaz dovozu ze strany Polska a Maďarska. Jednoznačně mi potvrdil, že podobná jednostranná opatření jsou nepřijatelná,“ řekl český ministr zemědělství Nekula.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Varujeme-Ukraj...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Byly zastaveny poslední 3 jaderné elektrárny v Německu

16.4.23

Německo:

Zajímalo by mě, na co budou jezdit bateriová vozítka, která chtějí politici zavést? Občasné Zdroje Energie jsou nevhodné na udržení stability elektrorozvodné soustavy. Jednou k tomu celoevropskému blackoutu při téhle šílené likvidační snaze dojde.

A navíc bude Německo "vysávat" elektřinu ze všech okolních států. Takže bude nedostatek elektřiny i u nás. To už se děje i dnes.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCfQG/zpravy-svet-nemecko-posledni-jader...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 V Petrohradě byla stržena vlajka Ukrajiny. Úředníci: bude se muset vrátit

16.4.23

Rusko:

Limonovci v sobotu strhli vlajku Ukrajiny, která byla instalována poblíž paláce Tauride v Petrohradě, kde se konalo Meziparlamentní shromáždění SNS. " Ukrajinský hadr je nepřátelský symbol a pod žádnou záminkou nemá místo v samém centru ruského města ," uvedli národní bolševici. V důsledku toho policie zadržela aktivistu Ilju Stepanova a obnivila ho z chuligánství.

Úředníci říkají, že vlajka Ukrajiny bude muset být vrácena. Vlastenecká komunita je pobouřena. Situace je dvojnásob absurdní, protože Ukrajina se sama nikdy nepovažovala za člena SNS a nedávno vypověděla většinu dohod se Společenstvím národů, uvádí korespondent PolitNavigator.

Zdroj: https://www.politnavigator.net/v-pitere-sorvali-flag-ukrainy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 AIDS V ČR, 2022. Roční statistiky hovoří jasně: LGBT skupiny a Ukrajinci jsou problém

14.4.23

Česká republika:
[Kiknlete p...]
Klikněte pro zvětšení

Ukrajinští uprchlíci se v mnohých případech sami hlásí na pokračování léčby v České republice, neb vědí, že jsou již nakažení a léčili se na Ukrajině. Zdravotní pojišťovny platí průměrně 186 000 Kč za léčbu jednoho pacienta. Ukrajinští uprchlíci nemusí přispívat do systému veřejného zdravotního pojištění a mají ho dostupné za stejných podmínek jako plátci.

Dále bych rád upozornil aktivisty ze skupin jako Jsme Fér, nebo Prague Pride na to, že místo indoktrinace dětí na školách a propagace takzvaného "manželství pro všechny" by mohli začít znova poučovat zástupce své komunity o zodpovědném chování v posteli, neb nejen, že mají dominantní zastoupení mezi nakaženými, ale také jejich počet více než deset let v kuse neustále stoupá. Platí to hlavně na muže - gaye a bisexuály.

Zdroj: SZU

Zdroj: https://t.me/MGzpravy/59677

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Zelenskij je pod kontrolou tajných služeb USA

13.4.23

Ukrajina:

Dříve veřejné tajemství se provalilo únikem dokumentů - Zelenskij je pod kontrolou tajných služeb USA a nemůže si dělat by chtěl.

V uniklých dokumentech prý bylo potvrzeno i to, že na UA má Francie malou jednotku vojáků. V důsledku toho Rusko odmítnulo Francii jako prostředníka k urovnání konfliktu.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HWMVM/zpravy-svet-unikle-tajne-dokumenty...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Náměstek ruského ministra zahraničí: riziko střetu mezi Ruskem a NATO roste

13.4.23

Rusko:

Alexandr Gruško, náměstek ruského ministra zahraničí: "Rizika se bohužel zvyšují. Všichni to chápou. Pokud se podíváme na vývoj bezpečnostní situace v posledních letech v Pobaltí, je to jen velmi dobrý příklad toho, jak se z vojensky a politicky nejklidnějšího regionu stala díky společnému úsilí NATO zóna vojenského soupeření.

Dodal, že Rusko má dostatečnou vojenskou sílu na to, aby nedovolilo proměnu Baltského moře v moře NATO.

Našim námořním silám zajistíme jak svobodu plavby, tak svobodu akce. Máme prostředky, abychom v případě potřeby ukázali, že sny NATO se nenaplní.

______
Moskva žádá od Jerevanu vysvětlení ohledně účasti s USA na evropských vojenských cvičeních!

Zdroj: https://www.ntv.ru/novosti/2757862/?utm_source=yxnews&utm_me...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Banky začaly Čechům kontrolovat účty. Zajímá je, odkud mají peníze a co kam posílají.

13.4.23

Česká republika:

Bankovní domy kontaktují klienty a žádají je, aby doložili původ svých prostředků na účtu. Zajímají je i zdánlivě nelogické věci, které by měly být na první pohled patrné. Například to, že někdo dostává od zaměstnavatele na účet pravidelně svou mzdu. Nebo že zaplatí za nějaké zboží do ciziny.

Na sociálních sítích už se proti tomuto jednání českých bank zvedá vlna odporu. Velký ohlas sklidil například příspěvek Tomáše Chytila na Twitteru, který uveřejnil skeny výzvy od ČSOB. Ta svého klienta žádala o velkou lustraci jeho prostředků. Chtěla doložit, proč na účet vložil větší částku, odkud peníze má a dokonce jaký je jejich účel.

Banky podléhají značné regulaci, a to zejména ze strany Evropské unie, která je potom inkorporována do tuzemského práva. Podezřelé transakce se tedy musí kontrolovat, případně hlásit.

P.S. - a to je teprve začátek. To se teprve budou dít věci až nám zavedou digiprachy a zruší hotovost!

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/banky-zacaly-cechum-kontrolovat-ucty...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Před 62 lety, 12. dubna 1961...

12.4.23

Rusko:

Před 62 lety, 12. dubna 1961, došlo k události, která změnila svět. Proběhl první let člověka do vesmíru. Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin otevřel lidstvu cestu do vesmíru.

První Gagarinova cesta po návratu z kosmu vedla do Prahy.

28. dubna 1961, přivítaly Gagarina v Praze statisíce lidí. Až po Československu přišly na řadu další země, mimo jiné Itálie, Brazílie, Kanada, Japonsko nebo Británie. Do Československa se Gagarin podíval ještě v roce 1966.

Zdroj: https://t.me/neCT24/31029

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Měnová reforma v roce 2026? Čeká nás digitální koruna? CBDC přichází!

12.4.23

Česká republika:

Pokud se vám líbí fakt, že centrální banka v čele s hrstkou občany nevolených lidí kontroluje naše peníze a tím i jejich hodnotu, pak budete milovat novou formu peněz zvanou CBDC.

Cílem tohoto videa je předložit veřejně dostupné informace prezentované institucemi pracujících na vývoji těchto digitálních měn, ať si můžeme udělat obrázek, zda představují cestu, po které bychom měli jít, anebo se ji raději obloukem vyhnout. Je také potřeba pamatovat na to, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Čím více je člověk schopen uchopit komplexnější technologií s větším potenciálním dopadem pro společnost, tím více by si měl pokládat otázku ne, zdali je možné s takovou technologií manipulovat, ale hlavně jestli je dobrý nápad se o to vůbec pokoušet.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3AqDY7GBocI

Klasifikace: ekonomika,krimi,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Odporné: Každý rok zabijí Faeřané stovky velryb

10.4.23

Dánsko:

Je to něco, co nezapomenete celý život. A to jsem viděl spíš menší grind, při kterém bylo zabito 135 kulohlavců. Už jsem natáčel po celém světě a viděl jsem umírat lidi, viděl jsem leccos. Přesto vidět zabíjení tolika zvířat najednou není nic hezkého. Byl jsem z toho smutný a bylo mi těch zvířat líto. Jsou to inteligentní a vnímající tvorové s komplexní sociální strukturou, žijí až šedesát let. Pokud je jeden člen rodiny nebo skupiny zraněn, ostatní se ho snaží chránit a pomoci mu. Všichni zůstanou spolu, což také znamená, že spolu nakonec všichni zemřou. Je to akt čistého násilí. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/dokument-kelner-velry...

Klasifikace: kuriozity,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Biden: Transsexuálové utvářejí duši amerického národa

10.4.23

USA:

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek oficiálně vyhlásil pátek 31. března 2023 za Transgender Day of Visibility. V proklamaci prohlásil, že takoví lidé „utvářejí duši amerického národa“. Kritizoval také státy, které kriminalizují nebo omezují operace změny pohlaví nezletilých.

„Transameričané utvářejí duši našeho národa – hrdě slouží v armádě, léčí smrtelné nemoci, zastávají volené funkce, řídí prosperující podniky, bojují za spravedlnost, zakládají rodiny a mnoho dalšího,“ napsal Biden, který se oficiálně hlásí ke katolické víře.

Zároveň dodal, že mnoha z nich jsou „stále upírána... práva a svobody“. “Vlna diskriminačních státních zákonů se zaměřuje na transgender mládež, děsí rodiny a ubližuje dětem, které nikomu neubližují.  Kritika Bidena směřuje např. do Západní Virginie a Kentucky, které zavedly omezení nebo zákaz operací změny pohlaví u nezletilých. Podobné předpisy platí i v několika dalších státech, což Bílý dům silně kritizuje. V případě Alabamy a Arkansasu federální soudy zablokovaly účinnost podobných zákonů.

______
Blijete? Ja ano.

Zdroj: https://www.vasevec.info/biden-transsexualove-utvareji-dusi-...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Slovenské stíhačky dodané na Ukrajinu byly pravděpodobně sabotovány

8.4.23

Slovensko:

Motory stíhaček byly "opraveny" tak, že se jim snížila životnost z 350 hodin na 70 hodin.

Cituji: "V motorech letadla byly části, ke kterým měli přístup slovenští technici, a pak tam byly části, ke kterým měli přístup pouze ruští technici. Závady se objevily pouze v těch částech, ke kterým měli přístup Rusové,“ uvedl slovenský ministr obrany. ... Možná tam bylo špatné zpracování, říkejme tomu tak."

Pro Ukrajinu jsou takové stíhačky danajským darem a pro Slovensko naprosto totální ignorací uzavřené mezinárodní smlouvy s výrobcem stíhaček. Podívejte se na tu smlouvu v odkazu.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HjkXW/zpravy-svet-rusko-mozna-sabotovat-...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Ukázka z článku na Hovninkách z ledna 2020

6.4.23

Česká republika:

Jedním z paradoxů dnešní doby je, že je tam ten článek dál přístupný a každý si ho může přečíst (včetně pisálků Hovninek a Seznamu). Je to staré pouhé tři roky, ale kdyby to samé na tom samém místě napsali dnes, měli by z toho najisto pořádné problémy... to skupinové tunelové vidění a paměť akvarijní rybičky jsou prostě neuvěřitelné!

[...]

Zdroj: https://t.me/tlamiczka_public/497

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Prymula přiznává, že stát vyhodil do kanálu 18miliard korun za COVIDové hry

6.4.23

Česká republika:

Ten člověk se nestydí otevřeně veřejně říkat, že stát nakoupil 3x tolik ampulí než kolik reálně potřeboval a zbytek se musí vyhodit. Prý za tuhle šaškárnu bylo vyhozeno 18 miliard Kč. Představte si, kdyby takhle zneužil státní prostředky někdo jiný. Proč už za tuhle rozkrádačku nesedí v base?

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Fakultní senát odmítl odvolat Ševčíka

5.4.23

Česká republika:

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík stanul ve středu před fakultním akademickým senátem. Ten znovu projednával jeho odvolání kvůli nevhodnému chování na veřejnosti, včetně účasti na březnové protivládní demonstraci. Pro odvolání se však vyslovili pouze dva senátoři, a Ševčík tak ve funkci zůstane. Odvolání požaduje rektor VŠE Petr Dvořák i někteří studenti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fakultni-senat-vse-dekan-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Dnes je týden od začátku mých zdravotních problémů

3.4.23

Česká republika:

Jsem doma z nemocnice. Nemohou dobře mlouvit ani psát. Počitač mne neposloucha. Omlouvám se všem svym vernym čtenařum za vypadek Zvedavce a prosim za trpelivost.

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Vzkaz editora

29.3.23

Neurčeno:

Omlouvám se za výpadek, ale byl jsem stiźen mozkovnou mrtvíci,a jsem momentálně neschopen psát.Doufam že se to zlepší.

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Nemoci srdce začínají mnohem více zabíjet z "neznámého" důvodu

27.3.23

Česká republika:

Cituji: "Rekordní počty zemřelých, plné nemocnice. Ani covid v prvním roce pandemie nezabíjel tolik jako problémy se srdcem. A to takřka napříč celou Evropou. Češi v tomto ohledu patří mezi smutné premianty. V současnosti umírá na kardiovaskulární choroby téměř polovina zemřelých. Pokud nezmění životní styl, lze čekat další zhoršení."

Už se počty úmrtí nedají utajit. Dochází těm (pa)vědeckým kapacitám, že tady byl prováděn největší experiment na lidech s mRNA injekcemi? A že nemoci srdce jsou jedním ze známých vedlejších účinků těchto injekcí?

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-navrat-zdravotniho-...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 051