Ve zkratce

Stránka:

 Ministři vnitra ČR a SR budou dnes v Bruselu schvalovat přesun 60 tisíc nechtěných imigrantů do Čech a na Slovensko!

8.6.23

Evropská unie:

Německo, Francie, Švédsko a další země Západní EU se dnes 8. června pokusí v Bruselu na shromáždění všech ministrů vnitra členských zemí EU přehlasovat odpor Polska a Maďarska, zbavit se stovky tisíc nelegálních  nepřizpůsobivých neevropských imigrantů, a odsunout je do východoevropských zemí. Ta země, která tyto odsunované imigranty dobrovolně nepřijme, zaplatí pokutu 22 000 EUR za každého odmítnutého imigranta! Vlády ČR a Slovenska se k odporu Polska a Maďarska proti odsunům imigrantů ze západní do východní Evropy zatím nepřipojily!!!

Pakt o tzv. dobrovolné relokaci imigrantů přitom musí být bezpodmínečně schválen do konce tohoto měsíce v radě ministrů vnitra EU, jinak se nestihne projednat a schválit v Europarlamentu, protože ten bude příští rok rozpuštěn, a po volbách nahrazen novým. Projednávaná, ale neschválená nařízení EU, se tak budou muset vyhodit do koše, a projednávat úplně znova! V radě ministrů vnitra EU neplatí VETO, ale hlasuje se kvalifikovanou většinou! Českým ministrem vnitra je Rakušan z hnutí STAN. Pokud bude hlasovat PRO bude Česko nuceno přijímat desetitisíce nepřizpůsobivých ilegálních imigrantů! A nebo za každého nepřijatého imigranta platit 550 tisíc CZK pokuty. To může představovat až desítky miliard korun ročně!

______
Zaregistroval někdo z vás v našem mainstreamu jedinou zmínku o této události? Já tedy ne. 

Update: Tak až teď. Ve 21:09 se objevila krátká zpráva iDNES. Ovšem je to podáváno jako marginální záležitost, která nás v podstatě nemusí ani zajímat.

Zdroj: https://cz24.news/den-zrady-cechu-s-slovaku-jejich-vladami-n...

Klasifikace: politika,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ukrajinská přehrada již nemůže dodávat vodu pro chlazení jaderné elektrárny

8.6.23

Ukrajina:

Nádrž, kterou vytvořila přehrada Kachovka na jihu Ukrajiny, již nemůže dodávat vodu pro chlazení reaktorů v Záporožské jaderné elektrárně, uvedl ve čtvrtek provozovatel přehrady. 

Generální ředitel společnosti Ukrhydroenergo Igor Syrota uvedl, že hladina vody v nádrži klesla „pod kritický bod 12,7 metru“. To znamená, že již nemůže zásobovat „rybníky v Záporožské jaderné elektrárně, které slouží k chlazení elektrárny“, uvedl v ukrajinské televizi.

Přehrada se nachází na řece Dněpr a tvoří nádrž, která zásobuje chladicí vodou Ruskem okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnu, největší v Evropě, asi 150 kilometrů proti proudu řeky.

Stávající voda v chladicích rybnících v elektrárně i jinde může být ještě „nějakou dobu“ používána k chlazení reaktorů a bazénů s vyhořelým palivem v reaktorových budovách, řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi.

V úterý došlo ke zničení Ruskem držené hráze, z čehož se Rusko a Ukrajina vzájemně obvinily, přičemž obě strany tvrdí, že protržení hráze způsobil výbuch.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ukrajinska-prehrada-nemu...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Norsko zakazuje změnu pohlaví u dětí

7.6.23

Norsko:

Norsko odvrací transgenderové šílenství a zakazuje změnu pohlaví u dětí. Připojilo se tak k Finsku, Švédsku a Spojenému království, které odmítají duhovou ideologii.

Ve Spojených státech dosud osm států zakázalo transgenderovou péči pro osoby mladší 18 let, nejnověji takovou legislativu přijalo Tennessee.

Ačkoli se to může zdát jen jako malý krok vpřed, skutečnost, že se Norsko rozhodlo změnit kurz a že se zároveň podařilo publikovat akademický článek, který se hlouběji zabývá vadami genderové ideologie, je vítězstvím.

Zdroj: https://www.medias-presse.info/norvege-interdiction-changeme...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,sex Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Když dva říkají totéž, není to totéž ...

7.6.23

Česká republika:

...aneb Quod licet Iovi, non licet bovi.

Soud potrestal Vrabela za šíření poplašné zprávy

Pořadatel protivládních demonstrací ve videu tvrdil, že vláda chce na Rusko zaútočit jadernými zbraněmi a že Moskva to opětuje. Soud mu nepravomocně vyměřil čtyřměsíční trest s odkladem na rok a půl.
 
Jsme ve válce, je podle toho třeba jednat
Jiří Pehe

I když na bojišti to tak nevypadá, Rusko získává nad Západem pomalu výhodu, protože na rozdíl od něj správně chápe situaci: jsme ve válce. Ale Západ se podle toho na rozdíl od Ruska zatím nechová.

https://denikreferendum.cz/clanek/33951-jsme-ve-valce-je-podle-toho-treba-jednat

 

 Jsme ve válce, řekl Fiala. Vláda schválila zbraně Ukrajině za 400 milionů

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-ukrajina-valka-fiala-pomoc-demonstrace-krizovy-stab.A220226_230113_domaci_maka 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-soud...

Klasifikace: kuriozity,politika,pravo Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 2

 Ukrajinci utíkají před mobilizací do Maďarska a Moldavska

6.6.23

Ukrajina:

Pracovníci ukrajinského Státního úřadu vyšetřování (SSU) v Kyjevské oblasti odhalili šéfa Územního centra pro doplňování (ÚC), který pomáhal Ukrajincům, kteří nechtěli bojovat za zločinný režim v Kyjevě, překračovat hranice. Informuje o tom tisková služba ukrajinské agentury.

Úředník a jeho komplicové vybírali a radili "klientům" při přechodu hranic do Moldavska a Maďarska. Za své služby si pachatelé účtovali od 6 do 10 000 dolarů. Zatčeni byli při přebírání 8 000 dolarů. V současné době probíhá vyšetřování.

"Úředník zajišťoval výrobu falešných vojenských registračních dokladů a lékařských dokumentů prokazujících nezpůsobilost k vojenské službě," uvádí se ve zprávě.

Britský týdeník The Economist již dříve uvedl, že mobilizace na Ukrajině probíhá s hrubými nesrovnalostmi. Článek přiznával, že kyjevský režim využívá každé příležitosti, aby poslal muže do první linie.

Článek například popisoval příběh invalidního muže s chybějícími pažemi, který byl prohlášen za schopného služby. Situaci se podařilo napravit až díky velké publicitě v médiích a na sociálních sítích.

Zdroj: https://fr.news-front.info/2023/06/05/les-ukrainiens-fuient-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ministerstvo obrany navrhuje informovat mobilizované osoby o povolání do armády prostřednictvím SMS zpráv

6.6.23

Rusko:

Návrh by měl "zkrátit dobu potřebnou k oznámení mobilizace občanům a zlepšit její kvalitu". Navrhuje se, aby se o přijetí výzvy informovalo nejen prostřednictvím SMS, ale také na osobním účtu daňového poplatníka.

V dubnu Rusko přijalo zákon o elektronickém povolávání osob povinných vojenskou službou, který předpokládá vytvoření registru vojenské evidence, zasílání písemných povolávacích rozkazů s duplikátem v elektronické podobě a omezení pro ty, kteří se nedostaví na vojenský odvodní úřad.

Opatření zahrnují : 

zákaz registrace živnostníka nebo osoby samostatně výdělečně činné, pozastavení státní evidence nemovitostí, omezení řízení motorových vozidel a zákaz registrace vozidel a odepření půjček.

Šéf výboru Dumy pro obranu Andrej Kartapolov uvedl, že nová pravidla pro získávání povolávacích rozkazů se dotknou nejen branců, ale všech osob podléhajících vojenské službě.

Zdroj: https://www.rbc.ru/politics/05/06/2023/647e407c9a79477f4f9f6...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Šebekino se kvůli ostřelování z ukrajinské strany proměnilo v město duchů

5.6.23

Rusko:

Televizní stanice RT zveřejnila na svém kanálu Telegram videoreportáž válečného zpravodaje Igora Ždanova, který navštívil Šebekino v Belgorodské oblasti. V reportáži poukázal na to, že se kdysi prosperující město změnilo v město duchů kvůli ostřelování z Ukrajiny.

Podle článku se mnozí obyvatelé, kteří město opustili, nyní vracejí, ale jen proto, aby si vyzvedli své věci. Někteří lidé však zůstali uvězněni ve svých bytech. Pomáhají jim proto místní dobrovolníci.

"My, obyvatelé Šebekina, odvážíme své lidi. Situace je nebezpečná, hledáme je, chystáme se je shromáždit," řekl novinářům jeden z dobrovolníků.

Během ofenzivy na jižní doněcké frontě se Ukrajincúm podařilo prolomit obranu ruské armády.

Zdroj: https://www.mk.ru/politics/2023/06/05/rt-izza-obstrelov-vsu-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Prigožin ukázal výslech ruského podplukovníka

5.6.23

Rusko:

Šéf Wagnerovců Prigožin zveřejnil video s výslechem podplukovníka Romana Venevitina, velitele 72. brigády ruské armády, kterého Wagnerovci zajali. Venevitin na videu přiznává, že střílel po autě Wagnerovců z osobní zášti.

Proč to Prigožin dělá? Komu takovými videi pomůže?

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-prigozin-pon...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Cobra

Komentářů: 2

 Cvičení Air Defender 23

3.6.23

Neurčeno:

Německo ve spolupráci se Severoatlantickou aliancí a spojenci chystá od 12. až do 24. června největší mezinárodní cvičení letectva v dějinách NATO, kterého se zúčastní 220 letounů ze 24 zemí. Podle bundeswehru budou cvičit schopnost reagovat v krizové situaci.

Akce se zúčastní také Česká republika, která poskytne pilotům vojenskou základnu v Čáslavi a zapojí své stíhačky Gripen. Z letiště budou na stejných strojích údajně startovat také Maďaři, možná i další technika z dalších států.

Air Defender 23 zažije přílet 23 různých typů letadel, včetně F-35 Američanů a Nizozemců, průzkumného letounu NATO Awacs a vůbec poprvé i dopravního letounu japonského letectva. Z 220 zúčastněných letadel jich bude 100 přilétat z 35 států USA. Tato americká letadla představují největší nasazení od operace Pouštní bouře v Iráku v roce 1991 .

Jsou jisté obavy, že NATO neuvede do pohybu tolik letadel přes půl světa – a těsně u zóny probíhajícího konfliktu na Ukrajině – jen proto, aby si „zacvičilo.“

Zdroj: https://echo24.cz/a/H38er/zpravy-svet-jasny-signal-rusko-nej...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 "Omezovačům rychlosti" jde jen o šikanu, 81% lidí 30km/h ve městech nechce

3.6.23

Česká republika:

Hnutí za snížení rychlosti ve městech je v podstatě teroristická organizace, které o zvýšení bezpečnosti nejde. Jde jim jen o šikanu řidičů. Kdyby bylo po jejich, tak ani snížení rychlosti je neuspokojí a dále budou chtít odstranit dálnice a zrušit veškerou automobilovou dopravu. Říkají pouze "hezká slova" pro čiré zlo.

Lidé snižování rychlosti nechtějí. Anketa zde ukazuje, že 81% lidí další nesmyslné plošné omezování rychlosti odmítá. Názor lidí teroristy nezajímá.

Ale to, že jim někdo něčím dováží jídlo, oblečení a další zboží jim pro zaslepenost nedochází.

Zdroj: https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/komentar-tri...

Klasifikace: krimi,technika,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Moldavsko je připraveno poskytnout své území ukrajinským ozbrojeným silám pro vojenské operace

2.6.23

Moldova:

To včera prohlásila Maia Sandu, současná prezidentka Moldavské republiky.

„Pokud bude ukrajinská armáda potřebovat, jsme připraveni dát jí právo vstoupit na naše území a vypořádat se se sklady, zbraněmi a personálem. Je to spojenecké gesto.”

Tato její slova potvrzují i další nezávislé zdroje. Ať se na ně podíváme z kterékoli strany, nevypadá to na nic jiného, než na „pozvánku” k rozšíření Rusko – Ukrajinské války na území Moldavska, státu, jehož je ta paní presidentkou…

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=161272

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Evropský parlament včera většinově hlasoval pro vyloučení Maďarska z předsednictví.

2.6.23

Evropská unie:

Usnesení, se kterým přišel Evropský parlament, není závazné, ale lze předpokládat, že se jím bude EU řídit. Pro usnesení hlasovalo 442 europoslanců, proti 144 a zdrželo se 33.

V usnesení se uvádí, že „parlament zpochybňuje schopnost Maďarska věrohodně plnit tento úkol v roce 2024 s ohledem na jeho nedodržování práva a hodnot EU.“

A jak kdo hlasoval?

Pro rezoluci a vyřazení Maďarska z předsednictví hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Pospíšil (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti)

Proti rezoluci: Vondra (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (SPD), David (SPD)

Zdrželi se: Tošenovský (ODS), Vrecionová (ODS), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO)

_______
Bezpáteřnost, lokajství politiků je dechneberoucí. 

Zdroj: https://cz24.news/evropsky-parlament-vcera-vetsinove-hlasova...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 V květnu rozpočet téměř vyčerpán

2.6.23

Česká republika:

V květnu skončil státní rozpočet se schodkem 271,4 miliardy korun a v dubnu to bylo 200 miliard!

Schválený rozpočet pritom počítá za celý rok s deficitem 295 miliard. Ministr - elektrikář Stanjura proto avizoval soubor opatření, která maji pomoci rozpočtu.

_______
P.S. - tak to nenjen já, ale snad i většina obyatel republiky bude zvědavá copak nám ti "profesionální" politici a "experti" vymyslí. Nejlepší řešení je okamžitě (ono už je půl h.po 12.) nahradit pětidemolici prozatímní vládou skutečných odborníků a lidmi, kteří budou hajit zájmy ČR.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/schodek-statniho-rozpo...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 A nedají pokoj a nedají

31.5.23

Česká republika:

Umělec převlečený za ženu bude v Brně předčítat pohádku o queer tučňácích. Akci pod záštitou veřejné knihovny odsoudila část psychologů. Aliance pro rodinu si stěžuje u hejtmana a primátorky. Politici akci hájí.

Dětské čtení pohádek v Brně spěje k dramatickému rozuzlení. Na akci, při níž bude dětem předčítat muž v ženském kostýmu, v úterý nejspíš dohlédne policie. Akce se kvůli nenávistným komentářům přesunula z knihovny do kina, ani to však situaci nezklidnilo.

„Nechceme děti vystavovat nějaké vyhrocené situaci. Oslovili jsme Policii České republiky, ať zajistí bezpečí akce. Pravděpodobně se tomu nevyhneme,“ sdělila pro Seznam Zprávy mluvčí Knihovny Jiřího Mahena v Brně Radka Lokajová.

Veřejná instituce se na akci podílí. Událost patří do programu Pride Week. Festival upozorňuje na práva sexuálních menšin. Pohádku o dvou samcích tučňáka, kteří vysedí opuštěné vejce, bude číst brněnský drag umělec Ivory Divine. Neziskovka Aliance pro rodinu žádá politiky o další omezení akce.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-cist...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Co zanedbaly regulační orgány během epidemie? Zcela nové informace v rozhovoru s MUDr. Pavlem Vaškem

31.5.23

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Wjm0-Ntmvc8

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Skutečné události z Kosova

31.5.23

Srbsko:

Útok na poklidné srbské protestujici, kteří bránili zabrání budov jejich místní samosprávy na severu Kosova, skončil několika desítkami zraněných. 

Proti srbským občanům beze zbraní, zaútočili tamní kosovsko - albánští policejní ozbrojenci. Několik Srbů těžce zranili a postřelili. 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-vam-jinde...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Auta se spalovacím motorem už jen na příděl?

31.5.23

Evropská unie:

V rámci České republiky existoval přídělový systém v letech 1915 až 1921, posléze v období 1939 až 1953.

A nyní šílenci (nejen) v Bruselu vytvářejí uměle takovou krizi znovu. Nikoho nebudou zajímat Vaše peníze. To, co potřebujete, si za vydělané peníze už nekoupíte.

Automobilka Stellantis o přídělovém systému otevřeně hovoří.

Průměrně vychází bateriové auto 2x dražší, elektřina stojí více než benzín a po pár letech je prakticky neprodejné.

Když si uvědomíme, k čemu dospěla normalizace, jíž řada z nás ještě živě pamatuje, pak je otázkou, čeho jiného než kolapsu hodlají výrobci svou servilitou k takovému přístupu dosáhnout?

Zdroj: https://www.autoforum.cz/predstaveni/prvni-automobilka-uz-ot...

Klasifikace: kuriozity,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 4

 Generál Řehka - válka NATO - Rusko je možná. Kolik budou stát zbraňové systémy?

30.5.23

Česká republika:

Je potřeba se podle něho připravovat na možnost konfliktu. Ministerstvo obrany proto nyní nakupuje zbraně.

Jak si však někteří lidé všímájí, nejedná se o zbraně obranné, ale útočné.

Generál Řehka dále řekl, že v případě války by větší část armády odjela bojovat.

A kolik nás budou stát zbraňové systémy, když jediný náboj do Leopardu stojí 213 tisíc Kč......

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/213-tisic-Kc-za...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 062