Ve zkratce

Stránka:

 Obrana chystá plány na dlouhou válku a přesuny!

1.9.23

Česká republika:

Česká republika se musí připravit na dlouhý a možná jaderný konflikt s Ruskem a také na přesuny velkých celků spojeneckých armád po území republiky a jejich pobyt.

„V důsledku rostoucí agresivity Ruska je hlavním úkolem české obranné politiky všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi,“ stojí v dokumentu, který by měl v pátek projednat branný výbor Sněmovny.

______
Tak půjdem bojovat proti zlému Rusu za evropské hodnoty a fialový hnus, paní Mulerová. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obrana-chysta-plany-na-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Prezident Pavel označil Donalda Trumpa za odpudivou lidskou bytost (video)

1.9.23

Česká republika:

Prezident Pavel označil bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa za odpudivou lidskou bytost.

Trump je nyní zároveň hlavním favoritem republikánů na příštího prezidenta. Co k tomu říct?

Pokud se Donald Trump stane opět prezidentem USA, tak pan Pavel svůj výrok asi označí za další ze svých mladických nerozvážností a bude tvrdit, že Donalda Trumpa vlastně vždy, a to i před rokem 1989, podporoval, a že mu dokonce jednou u Zelníčků ve Zlíně vázal kravatu.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/nezarazene/prezident-pavel-oznacil-by...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Nákupy ruského LNG v EU vzrostly o 40 % ve srovnání s předválečnou úrovní

1.9.23

Evropská unie:

Podle nových zjištění zveřejněných organizací Global Witness, která dohlíží na ochranu životního prostředí, nakoupila Evropská unie od ledna do července letošního roku 21,6 milionu metrů krychlových (mcm) ruského LNG, což je malý nárůst oproti stejnému období v roce 2022, kdy dovoz činil 21,3 mcm.

Když se však údaj za rok 2023 porovná se stejným obdobím roku 2021, tedy před rozhodnutím Kremlu vést válku proti Ukrajině, vychází z toho nárůst o 39,5 %.

Mezi pěti největšími odběrateli ruského LNG v prvních sedmi měsících jeho roku lze nalézt tři členské státy: Na prvním místě se umístila Čína s nákupem 8,7 mil. m3, následovaná Španělskem (7,5 mil. m3), Belgií (7,1 mil. m3), Japonskem (7 mil. m3) a Francií (4,5 mil. m3).

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nakupy-ruskeho-lng-v-eu-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Za vpád do Kongresu 17 let vězení

31.8.23

USA:

Federální soud ve Washingtonu ve čtvrtek vyměřil bývalému vůdci krajně pravicové skupiny Proud Boys Josephu Biggsovi sedmnáctiletý trest vězení. A to za účast na rozvratném spiknutí v souvislosti s útokem na sídlo Kongresu z 6. ledna 2021.

Prokuratura pro něj žádala třiatřicet let. Trest je druhým nejvyšším, který byl dosud v USA při procesech s útočníky na sídlo zákonodárné moci uložen.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-soud-proud-boys-j...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 WHO změnila pravidla. Krize může být cokoliv.

31.8.23

Neurčeno:

Světová zdravotnická organizace (WHO) změnila definici pandemie – odstranila specifičnost masových úmrtí z definice pandemie, takže pandemie nyní může být jakákoliv nemoc, která se vyskytuje ve více zemích.

Tato slova zazněla z úst lékařky Andrey Málkové na setkání v Příčovech. Hovořila také o covidu-19, ale i o dalších otázkách souvisejících s WHO.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/WHO-zmenila-pr...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 John Kerry odletěl soukromým tryskáčem do Velké Británie, aby požadoval vyloučení „popíračů klimatu“ ze společnosti

31.8.23

Británie:

Bidenův klimatický car John Kerry se tento týden vydal svým soukromým letadlem do Skotska, aby naléhal na vládu Spojeného království, aby začala trestat občany, kteří nesouhlasí se „zavedenou vědou“ o změně klimatu způsobenou člověkem.

Kerry se vrhl na klimatické skeptiky a označil je za „kult“, před nimž varoval, že představují hrozbu pro plány globalistické elity týkající se budoucnosti lidstva.

Zdroj: https://cz24.news/john-kerry-odletel-soukromym-tryskacem-do-...

Klasifikace: politika,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 65 258 350 korun za výměnu koberců u Bartoše!

31.8.23

Česká republika:

ParlamentníListy.cz byly upozorněny jedním ze čtenářů na podezřele velkou zakázku na Bartošově Ministerstvu pro místní rozvoj. Podle registru smluv by výměna koberců pro ministerstvo stála 65 258 350 korun.

Mnohem více, než byla jakákoliv jiná zakázka u stejné firmy. A mnohem více než dovoluje rámcová dohoda s dodavatelem uzavřená. Zjišťovali jsme u ministerstva, jak se věci mají......

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/65-258-350-Kc-z...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Vjezd do centra Prahy za dvě stovky

30.8.23

Česká republika:

Praha se od začátku příštího roku chystá na dlouho avizované zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Informaci uvedl na sociálních sítích Petr Vomáčka, bývalý expert BESIP a současný vedoucí odboru dopravy Prahy 14.

Řidiči by za vjezd do centra měli zaplatit dvě stě korun. Podle náměstka primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba by opatření mohla platit od začátku příštího roku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/praha-mytne-vjezd-do-cent...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Útok dronů v Rusku. Škody jsou na letadlech i továrně na iskandery

30.8.23

Rusko:

Rusové oznámili, že drony sestřelili nejméně v šesti regionech – nad Brjanskou, Orelskou, Rjazaňskou a Kalužskou oblastí, protivzdušná obrana odráží nálet na základnu ruské Černomořské flotily v Sevastopolu.

Náletům čelí i Kyjev, tam jsou po útoku hlášeni dva mrtví a v důsledku pádu trosek ruských raket vznikly ve dvou čtvrtích požáry.

„Ruští vojáci sestřelili prostředky protivzdušné obrany tři ukrajinské bezpilotní letouny nad Brjanskou oblastí a ještě jeden dron nad Orlovskou oblastí,“ uvedlo nejprve ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Běžná domácnost přijde o 100 tisíc každý rok

30.8.23

Česká republika:

Takzvaný konsolidační balíček, což je eufemistický název pro masivní škrtání nejrůznějších výhod a zároveň navyšování daní, je konečně hotový. Každý se tak může seznámit s tím, co ho v příštích letech čeká.

Podle některých expertů to pro domácnosti bude nemalá zátěž. Jde totiž o soubor řady změn, které však v celkovém součtu mají na rozpočet každé domácnosti velký dopad.

Zdroj: https://www.mix24.cz/stat-definitivne-oznamil-jak-oskube-cec...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Invaze uprchlíků za pomoci výletních lodí a vojenských letadel

30.8.23

Itálie:

V posledních týdnech nebyl ani jediný den, kdy by ke břehům Itálie připlulo méně než 2000 islámských útočníků z Afriky (většinou mezi 2,5 – 4000). O tom, že celá invaze –  ve Francii již běžně nazývaná „výměna obyvatel“ – je plánovaná a řízená, svědčí i jednání vlády Meloniové.

Ta namísto slíbené blokády maximálně podporuje šíření invazních vojáků dál na sever.

Nyní se objevilo aktuální video, které ukazuje výletní parník obsazený asi 700 ilegály, který připlul na Lampedusu, odkud byla většina záhy převezena na pevninu.

Tam již byly přistaveny autobusy, které je záhy rozvezly po celé zemi…

Zdroj: https://cz24.news/italie-invazi-urychli-vyuziti-vyletnich-pa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jourová - na kontrolu obsahu sítí nabíráme nové lidi

30.8.23

Evropská unie:

Minulý týden vešly na území Evropské unie v platnost nové regule, podle nichž musejí velké internetové platformy jako Facebook nebo Google více dbát na soukromí uživatelů a musejí důsledněji postupovat proti nelegálnímu obsahu a dezinformacím. 

Jourová v rozhovoru pro Český rozhlas uvedla, že v pátek definitivně vešly v platnost nové regule, kterým se musí přizpůsobit devatenáct velkých internetových společností. „Všechny firmy nám hlásí, že dělají velké přípravy, protože to je skutečně tvrdá legislativa s možností vysoké pokuty. Třeba Meta už nám oznámila, že nabízí uživatelům možnost sledovat příspěvky bez algoritmů, tedy chronologicky a tak dále,“ uvedla Jourová.

Další významnou oblastí má být omezení šíření dezinformací. „Bude se s tím muset zacházet opatrně, protože my trváme na tom, že základem je svoboda slova.

______
Moc se mi líbí jak soudružka Jourová  při zavádění cenzury dbá o svobodu slova ))

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nabirame-nove-...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Nové drogy zabíjejí rychle

29.8.23

Česká republika:

V Česku roste počet lidí, kteří zemřou po předávkování drogami. Objevují se totiž nové drogy, ještě nebezpečnější než ty „staré“. Jednou z nich je „andělský prach“. Zároveň spolu s tím se obávají odborníci většího výskytu HIV pozitivních a nemoci AIDS kvůli příchodu uprchlíků z Ukrajiny. Mezi tamními narkomany je výskyt HIV stonásobně vyšší než v Česku.

Policie aktuálně vyšetřuje smrt ženy, která po požití takzvaného andělského prachu zemřela a zadržela jejího přítele, který drogy vyráběl.

Dvaačtyřicetiletá žena se v Praze předávkovala fencyklidinem známým pod pojmem Andělský prach. Chtěli si s přítelem zpestřit sex. Po šňupnutí drogy došlo ale k otravě organismu. „Kriminalisté při vyšetřování odhalili výrobnu drog, v níž přítel zemřelé figuroval jako hlavní výrobce,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Drogy vyráběli na statku na Vysočině. Měli tam kompletní varnu drog.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/drogy-hiv-aids-andelsky-p...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kanadské ženě byla odmítnuta transplantace, protože neměla „Covid očkování“

28.8.23

Kanada:

Politika nemocnic a zdravotních středisek v éře COVID-19 odmítat potenciální pacienty pro transplantaci orgánů, protože nejsou očkovaní proti COVID-19, si vyžádala také život jedné ženy.

Sheila Annette Lewis z Alberty v Kanadě se odmítla nechat očkovat proti COVID-19, což vedlo ministerstvo zdravotnictví Alberty k odmítnutí transplantace orgánů zachraňujících život.

Poté, co jí byla zamítnuta život zachraňující operace, se paní Lewisová chystala odcestovat do Spojených států, aby tam podstoupila transplantaci orgánu. Podle Centra pro ústavní svobody (JCCF) však zemřela dříve, než se mohla vydat na cestu.

Zdroj: https://cz24.news/vyberte-si-smrt-nebo-smrt-kanadske-zene-by...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 F-35 i s provozem 400 miliard

28.8.23

Česká republika:

Nejdražším projektem v historii Armády ČR má být pořízení letounů F-35 amerického výrobce Lockheed-Martin.

Ministerstvo obrany uvádí, že pořízení letounů bude stát 122 miliard Kč. Podle někdejšího velitele vzdušných sil generálmajora Petra Mikulenky je reálné, že celková cena projektu vzroste až o stovky miliard korun.

Potřebuje vůbec Čeká republika při takové ceně letouny 5. generace?  ......dále článek 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mikulenka-f-35-armada-zak...

Klasifikace: politika,ekonomika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Klimatický teror odhalen v prestižním listu

28.8.23

USA:

„Změna klimatu“ se podle novinářky Lionel Shriverové stala pro média jakýmsi všeobecným vysvětlením jakékoli přírodní katastrofy, požárů, vln veder či i toho, že je v létě teplý slunečný den.

Novinářka ve svém komentáři pro prestižní list The Times podotkla, že tato klimatická „propaganda“, kterou přebírají média, umělci, celebrity i politici, nemusí skončit nikterak dobře. Jakýkoli jiný než souhlasný názor však dle ní aktuálně „není dovolen“ a „těch pár bláznů s jiným názorem, je odsouzeno coby vražední kacíři, kteří musí být umlčeni nebo uvězněni“. Připomíná to dobu covidu.

______
Tato dáma má 100 % pravdu. Viz - Ohrožuje nás lidstvo samotné, hřměl Kerry.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-neskonci-d...

Klasifikace: politika,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Češi kupují ve velkém zbraně

28.8.23

Česká republika:

Jen za první polovinu letošního roku si lidé pořídili víc pistolí a pušek než za celý loňský rok, kdy začala válka na Ukrajině. O zbraně a zbrojní průkazy se začaly více zajímat také ženy.

Trendem je nákup zbraní, na které není potřeba mít zbrojní průkaz. Lidé si tak domů kupují například plynovky, flobertky nebo perkusní dlouhé i krátké zbraně, které mohou vypadat podobně jako klasické pistole.

______
Kdo si pořizuje zbraň má z něčeho obavy, má strach, nevěří veřejným orgánům jeko je například policie.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesi-maji-rekordni-zaje...

Klasifikace: kuriozity,technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Vládní poradci - sto milionů za půl roku!

28.8.23

Česká republika:

Přes 100 milionů korun za půl roku. Tolik zaplatilo za rady 14 ministerstev a Úřad vlády za první pololetí letošního roku svým poradcům, poradním orgánům a advokátním kancelářím. MF DNES zjišťovala, kolik si vydělají v jednotlivých resortech. Jak se ukázalo, občas poradci o své pozici ani sami nevědí.

Největší počet poradců má ministerstvo zdravotnictví, nejvíc za ně utratilo ministerstvo financí, vyplývá z dat, která resorty zveřejňují dvakrát ročně v rámci protikorupčních opatření.

Vůbec nejvyšší částka na Úřadu vlády byla vyplacena Tomáši Hrudovi, který v minulosti působil jako náměstek tehdejšího ministra školství, dnes premiéra Petra Fialy (ODS). Úřad mu za poslední rok poslal celkem 864 tisíc korun.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-expert-poradce-rady...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ukrajinci se vyhýbají mobilizaci

27.8.23

Ukrajina:

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) pokračuje v likvidaci rozsáhlé korupce ve vojenských odvodních odděleních. V rámci operativních akcí v Kyjevské, Oděsské a Charkovské oblasti zadrželi důstojníci SBU čtyři vojenské úředníky, kteří pomáhali Ukrajincům vyhnout se povinné vojenské službě skrze falešné dokumenty a uprchnout do zahraničí.

Úředníci za úplatek pomáhali lidem, kteří se chtěli vyhnout povinné vojenské službě a mobilizaci, na základě fiktivních dokumentů o jejich zdravotní nezpůsobilosti. Kromě toho jim také pomáhali dostat se do zahraničí.

Cena těchto služeb se pohybovala kolem 10 000 dolarů za osobu a částka závisela na časovém rámci „řešení problémů“, ale také na finančních možnostech zájemců. Pachatelům hrozí až desetileté vězení s konfiskací majetku,“ uvedla rozvědka v prohlášení na svém webu,

_____
By mne zajímalo zda li naše vláda odešle zpět na Ukrajinu migranty - dezertéry.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HvS8F/zpravy-svet-korupce-uplatkarstvi-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 96 čtenářů částkou 18 475 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 0

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 3

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 5

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 1

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
22,74 Kč
Euro
24,69 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,14 Kč
Švýcarský frank
24,89 Kč
100 japonských jenů
14,50 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 474,75 Kč
1 unce stříbra
720,27 Kč
Bitcoin
1 589 608,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 205 341