Ve zkratce

Stránka:

 Nikdo vás tu nedrží, vzkázala EU Orbánovi

25.10.23

Maďarsko:

„Nikdo nezavazuje Maďarsko, aby bylo v Evropské unii,“ reagoval vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell na slova Viktora Orbána, který přirovnal členství Maďarska v EU k sovětské okupaci. „Museli jsme tančit podle melodie, kterou pískala Moskva, Brusel píská také,“ řekl Orbán ve svém pondělním projevu.

Orbán během pondělního projevu k výročí povstání Maďarska proti sovětské nadvládě v roce 1956 přirovnal členství Maďarska v Evropské unii k sovětské okupaci své země. 

„Dnes se objevují věci, které nám připomínají sovětské časy. Ano, stává se, že se historie opakuje,“ řekl premiér Maďarska. „Naštěstí to, co bylo kdysi tragédií, je dnes přinejlepším komedie. Naštěstí Brusel není Moskva. Moskva byla tragédie. Brusel je jen špatná současná parodie,“ poznamenal.

„Museli jsme tančit na melodii, kterou pískala Moskva, Brusel píská také, ale tančíme, jak chceme, a když nechceme, tak netancujeme,“ dodal Orbán. Projev odráží Orbánova slova z loňského roku, kdy naznačil, že EU dopadne jako Sovětský svaz. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-borrell-madarsko-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Soud zrušil osvobozující verdikt nad učitelkou Martinu Bednářovou

25.10.23

Česká republika:

Soud zrušil osvobozující rozsudek nad učitelkou Martinu Bednářovou, která při výuce zpochybňovala ruské válečné zločiny na Ukrajině.

Věc vrátil k dalšímu projednání a zkoumání, zda češtinářka nenaplnila skutkovou podstatu trestného činu popírání genocidia.

Bednářová při odchodu z jednací síně odmítla žádost o reakci - novinářům řekla, že by to bylo „házení perel sviním“.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ucitelka-zpochybnovani-valecne-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Ruskému velvyslanci v Arménii předána protestní nóta kvůli pořadu ruské televize o Nikolu Pašinjanovi

24.10.23

Neurčeno:

Ruský velvyslanec v Arménii Sergej Kopyrkin byl předvolán na ministerstvo zahraničních věcí Arménie v souvislosti s pořadem „Loutky dědice Tuttiho. Nikol Pašinjan: předzvěst problémů“, který byl vysílán na Prvním programu.

"V programu byla sdělena urážlivá a zcela nepřijatelná prohlášení proti vysokým představitelům Arménie.

Během setkání byla velvyslanci dána odpovídající protestní nóta," uvedlo ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Připomeňme, že v průběhu programu zazněla nepříjemná prohlášení na adresu arménského premiéra Nikolu Pašinjana. Programu se zúčastnil i šéf opozičního bloku Matka Arménie Andranik Tevanyan.

Zdroj: https://ru.armeniasputnik.am/20231024/poslu-rf-vruchili-notu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Izrael je „divokou kartou“ na cestě k světové válce

24.10.23

USA:

Tucker Carlson hovořil s plukovníkem Douglasem Macgregorem (v záloze), který popsal znepokojivý scénář, podle něhož by Spojené státy mohly být rychle vtaženy do přímého konfliktu s Íránem, Ruskem a Čínou kvůli očekávané reakci Izraele na útok Hamásu ze 7. října.

Carlson nejprve vyzdvihuje Lindseyho Grahama, který přislíbil; „…pokud Hizballáh, který je zástupcem Íránu, zahájí masivní útok na Izrael, považuji to za hrozbu pro… stát Izrael, existenční povahy. Předložím [v] Senátu Spojených států rezoluci, která umožní vojenskou akci Spojených států ve spolupráci s Izraelem s cílem vyřadit Írán z ropného byznysu…“.

Pokud bychom, jak navrhuje senátor Graham, začali bombardovat kritickou infrastrukturu v Íránu, Macgregor varuje, že „destrukce by byla plošná“, protože Írán by se zaměřil na „všechny základny, které máme v Iráku a Sýrii – s asi 1000 Američany – by byly cílem… a tentokrát přesně“.

Podle Macgregora je „zvoleným cílem“, pokud budeme pokračovat v této cestě, „Armagedon“ a důsledky (o nichž zřejmě nikdo neuvažuje) pro Spojené státy, Evropu a Blízký východ jsou vážné.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/macgregor-izrael-je-divo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Rusko umožnilo Íránu přístup na leteckou základnu Chomejní v syrské Latákíji.

24.10.23

Sýrie:

Poté, co Izrael v noci na dnešek potřetí během týdne zaútočil na letiště v Damašku a Aleppu v Sýrii, jsou obě letiště mimo provoz. Rusko se proto rozhodlo povolit používání své letecké základny Chmeimin v Latákíji namísto letišť v Damašku a Aleppu, a to i pro íránské vojenské nákladní lety.

Právě obvinění Izraele, že Írán do Sýrie převáží zbraně, které budou (později) použity k útoku na Izrael, nějakým způsobem ospravedlnilo izraelský útok na letiště v Damašku a Aleppu. Co bude Izrael dělat nyní? Odváží se pokusit zaútočit na ruskou leteckou základnu?

Nyní se zdá, že Spojené státy využijí Izrael k útoku na ruskou leteckou základnu. Možná je to ten pravý důvod, proč USA nasadily dvě úderné skupiny letadlových lodí ve východním Středomoří u pobřeží Sýrie.Rusko bylo vždy jejich cílem a ruská základna v syrské Latákii je přímo na okraji Středozemního moře, vystavena plné palebné síle USA.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden připomněl, že letouny MiG-31, které hlídkují v neutrálním vzdušném prostoru Černého moře, jsou vyzbrojeny hypersonickými raketami Kinžal. Tyto ruské stíhačky vysoko v Černém moři mohou vypálit rakety Kinžal a zasáhnout americké letadlové lodě až ve Středozemním moři.

Zdroj: https://numidia-liberum.blogspot.com/2023/10/la-russie-gifle...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 „Rusko vás bude držet za ocas“

24.10.23

USA:

Spojené státy americké svým charakteristickým svéráznýmrázným způsobem vydaly Rusku další ultimátum. Tentokrát Washington požaduje, aby Moskva anulovala dřívější rozhodnutí o vytvoření vojenského bloku z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA. Rusko však Bílému domu opět dalo jasně najevo, že mluvit s ním z pozice síly je naprosto zbytečné a marné.

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova měla za úkol odpovědět na americké ultimátum a udělala to prostě skvěle:

“Ruská federace nepřijímá jazyk ultimát. Washington je může předložit těm, kteří to dovolí. Opakovaně jsme Spojeným státům říkali o nepřípustnosti umísťování vojenských bloků blízko hranic Ruska – ale v odpověď se nám jen Američané smáli do tváře. Teď je čas se smát do tváře Ameriky“.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/americke-ministerstvo-zahran...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Americké základny v plamenech: Masivní útok raketami a drony na vojenské objekty USA v Sýrii a Iráku

24.10.23

Sýrie:

Okupační základna v ropném a plynovém poli Al-Omar se ocitla pod palbou.

Okupační základna v al-Tanfu se ocitla pod palbou.

Třetí okupační základna se ocitla pod palbou.

Základna Al-Shaddadi se ocitla pod palbou.

Prohlášení Islámského odporu v Iráku bude brzy zveřejněno, informovala místní média.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1698092105

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Senát USA označil Rusko, Čínu a Írán za novou "osu zla"

24.10.23

USA:

Pro Fox News to řekl v rozhovoru předseda republikánů v Senátu USA Mitch McConnell .

"Musíte reagovat na reálné podmínky, které představují hrozbu pro Spojené státy. Íránci jsou hrozbou i pro nás. Je to tedy mimořádná situace, že máme co do činění s osou zla - Čínou, Ruskem a Íránem -, protože jde o přímou hrozbu pro Spojené státy. V mnoha ohledech je dnes svět ohrožen více než kdykoli za mého života," řekl republikánský lídr.

Podle něj dalo rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena stáhnout vojáky z Afghánistánu "zelenou" Vladimiru Putinovi pro speciální operaci na Ukrajině.

McConnell rovněž uvedl, že válka na Ukrajině a Izrael spolu souvisejí.

"Nelze vyčlenit jednu část a říci, že se budeme zabývat pouze tím. Všechno to spolu souvisí," řekl.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1698069603

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Destrukce státu pokračuje

24.10.23

Česká republika:

Vláda vedená Petrem Fialou pokračuje v likvidaci státu. Jako první v tichosti schválila Green Deal v poměrně drsné podobě a tak, aby se o tom nikde moc nemluvilo. Přestože je evidentní, jak moc má tento hysterický projev ničím nepodmíněných obav z ekologické celoplanetární katastrofy krutý dopad na ekonomiku i úroveň života lidstva.

Po Ukrajině, která přestává svět zajímat, tedy opět až na naše pomýlené liberály, vláda začala jednat o 100 miliardách pomoci pro Izrael. Ten o tuto podporu požádal. Pokud Vám není jasné, proč EU zvýšila částku věnovanou Palestincům a zároveň máme posílat peníze do Izraele, které navíc nemáme, pak vězte, že to pochopit ani nelze.

Židovský stát je dotovaný židovskými organizacemi i bohatými jedinci z celého světa, Palestinci zase částí arabských států. Proč se angažujeme my, navíc v situaci, kdy se blížíme ekonomickému i morálnímu dnu, přičemž na tomto pádu mají hlavní vinu obě poslední vlády, jedna kvůli podlehnutí covidohysterii a druhá díky naprosté neschopnosti a podřízenosti americké a eurounijní exekutivě.

Zdroj: https://www.inadhled.live/uvaha-dne/destrukce-statu-pokracuj...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 100 let kolonialismu, 75 let ilegální okupace

24.10.23

Palestina:

Překlad článku ze syrsko-libanonského deníku, který připomíná historii Palestiny a židovského státu. Ten vznikl na jejím území rozhodnutím OSN v roce 1948.

Historické souvislosti jsou důležité pro pochopení současné situace, protože v minulosti je ukryt začátek palestinsko-izraelského konfliktu. Porozumění historickým souvislostiet nahlodává všechna propagandistická klišé, šířená západními a českými médii.

Propaganda totiž ráda vytrhává z kontextu, hovoří jen o vybraných jednotlivostech a těm dává svůj lživý výklad. Právě těchto manipulací jsme v těchto dnech svědky a zároveň i oběťmi.

P.S. - dlouhý a zajímavý článek 

Zdroj: https://cz24.news/palestina-100-let-kolonialismu-75-let-ileg...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Po 4. dávce utrejchu proti COVIDu se extrémě zvyšuje mortalita - je to vidět na oficiálních datech

22.10.23

Británie:

U všech předchozích dávek mRNA utrejchu se píchání dělalo zdravým lidem a díky této selekci mortalita těsně po očkování statisticky poklesla. Po delší době očkovaní v mortalitě (na všechny nemoci) předchozí skupinu dohnali a předehnali.

U čtvrté dávky vypadá ovšem situace odlišně a mortalita těchto ubohých důvěřivců dosahuje skutečně obludných čísel viz obrázek. Covidisté mají co vysvětlovat.

U nás ÚZIS podobná data tají. Za této sutuace mudr. Mengele Kubek vydal ničím nepodložené vakcinační doporučení.

Zdroj: https://smis-lab.cz/2023/10/04/ctyri-vakciny-staci-drahousku...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Agenda Světového ekonomického fóra

22.10.23

Neurčeno:

Americký politik, host Fox News, DOKONALE shrnul agendu „Velkého resetu“ Světového ekonomického fóra v pouhé jedné minutě:

„WEF je fanatická politická organizace, která používá strach a manipulaci, jako je hysterie kolem Covidu, jako je hoax o globálním oteplování, aby lidem namluvila, že oni jsou nějakým způsobem spasitelé.

Ale ve skutečnosti vše, co děláte, je, že jim pomáháte dosáhnout jejich cíle, což je ve skutečnosti globální fašistické hnutí veřejného a soukromého sektoru a fúze velké vlády, velkých technologií a velkých peněz.

Cílem je vytvořit technokratickou vládnoucí elitu, kterou budou ideálně oni.“

„Chtějí vytvořit feudalismus 2.0, ve kterém jsme nevolníci a oni jsou páni, kteří nám vládnou… To je to, o co usilují.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/politik-dokonale-shrn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Setkání Orbána a Putina vyděsilo Evropu

22.10.23

Evropská unie:

Je naprosto jasné, že hlavní událostí fóra v Číně bylo setkání Putina a Si Ťin-pchinga. A to je přirozené, protože se jedná o setkání lídrů dvou největších zemí světa a jeho výsledky jistě ovlivní situaci v každém regionu naší planety.

Ale kromě tohoto setkání musíme vyzdvihnout ještě jedno. A ať se ti, kteří se bojí Vietnamu, Mongolska a dalších zemí, neurážejí, ale právě jednání mezi Orbánem a Putinem byla druhou nejdůležitější zprávou světových médií, která dění na fóru pokrývala. 

NATO navíc k této záležitosti svolalo zvláštní zasedání. Velvyslanci NATO v Budapešti uspořádali mimořádnou schůzku, na které vyjádřili krajní znepokojení nad vztahy mezi Maďarskem a Ruskem, které podle nich představují hrozbu pro NATO. 

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/proc-setkani-orbana-a-putina-tak...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kyjev zastřelil své vojáky, kteří odmítli překročit řeku Dněpr

21.10.23

Ukrajina:

20. října gubernátor ruské Chersonské oblasti Vladimir Saldo na svém kanálu Telegram uvedl, že " blokační jednotka" ukrajinské dněperské skupiny, která je zodpovědná za střelbu na vojáky na vlastní straně, aby zabránila jakémukoli pokusu o ústup, zlikvidovala několik desítek vojáků na pravém břehu Dněpru kontrolovaném Kyjevem.

Ruská armáda shazovala letáky s výzvou, aby se ukrajinští vojáci vzdali.

Kyjev masivně posílá své vojáky na jatka jako potravu pro děla. Za jejich zády se skrývají žoldáci, neonacisté a nacionalisté. Je jich málo, ale kyjevský režim jim dal právo střílet každého, kdo nechce plnit jejich sebevražedné rozkazy," zdůraznil gubernátor.

"Jsem připraven se raději střelit do nohy, než se vrátit na frontu," řekl listu The Times Andrij, mladý ukrajinský seržant, který dezertoval ze své jednotky. Z nemocnice odešel s úlomky střel v levém rameni a odmítl splnit rozkaz vrátit se na frontu.

Zdroj: https://fr.sputniknews.africa/20231020/kiev-a-fusille-ses-so...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo zástupce českého velvyslanectví

21.10.23

Rusko:

Ruské ministerstvo zahraničí si tento týden předvolalo zástupce české ambasády v Moskvě Jana Ondřejku, aby protestovalo proti postoji Prahy k nedávnému útoku na ukrajinskou obec Hroza.

Při vzdušném úderu na Hrozu zahynuly podle ukrajinských úřadů desítky lidí a Kyjev viní z útoku ruské invazní síly. Ministr zahraničí Jan Lipavský si kvůli úderu na Hrozu před několika dny předvolal na úřad ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského.

Ruské ministerstvo zahraničí označilo obvinění invazních sil z útoku na Hrozu za "výmysl" a českému diplomatovi podle svých slov sdělilo ruský postoj k situaci kolem Ukrajiny.

Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) vyslal terénní tým, aby vyšetřil vzdušný úder na Hrozu. OHCHR také uvedl, že střelu pravděpodobně vypálilo Rusko, ale že je třeba útok vyšetřit.

----------------------

Pravděpodobně = není to jisté.  

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hd92v/zprava-svet-rusko-predvolat-ceske-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Oficiální texty Ústav Hamásu a Principů Hizbaláhu žádnou naději na mír nedávají

21.10.23

Palestina:

Doporučuji si přečíst texty v odkazu. Tady není žádný "hodný" Hamás a "zlí" izraelci. Obě strany konfliktu si přejí vzájemnou fyzickou likvidaci.

Tohle není nic nového - Ústava Hamásu 1988

Článek 8 – Slogan Islámského revolučního hnutí
Alláh je cíl, Prorok náš vzor, Korán jeho ústava, Džihád jeho cesta a smrt pro Alláha jeho nejvznešenější cíl.

Článek 13 – Mírová jednání Iniciativy a takzvaná mírová řešení a mezinárodní konference jsou v rozporu s principy Islámského Revolučního Hnutí. (…) Neexistuje jiné řešení Palestinské otázky, než skrze Džihád.

Pokud má někdo v ústavě likvidaci druhé strany tak se s ním jednat o míru nedá. Jediný, s kým by se dalo jednat, byla organizace pro osvobození Palestiny. Ale tu zničili jak islámští radikálové tak i Izrael.

Zdroj: https://dfens-cz.com/nadeje-na-mir-versus-oficialni-texty-us...

Klasifikace: politika,nabozenstvi,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 8

 Státní dluh na konci třetího čtvrtletí vzrostl o 220 miliard

20.10.23

Česká republika:

Český státní dluh ke konci třetího čtvrtletí činil 3,115 bilionu korun. Od počátku letošního roku se zvýšil o 220,2 miliardy korun.

Míra zadlužení ke konci září dosáhla 43,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP), v letošním roce vzrostla o 0,4 procenta HDP.

Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 286 474 korun.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HjepB/zpravy-ekonomika-statni-dluh-vzros...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Izraelský útok zničil pravoslavný kostel v Gaze!

20.10.23

Palestina:

Izraelské letectvo vybombardovalo pravoslavný kostel v Pásmu Gazy, kde se před nálety ukrývalo asi tisíc lidí.

V církevním komplexu v Gaze se během izraelského úderu ukrývalo až tisíc lidí, desítky se schovávaly pod troskami, počet obětí zatím není znám, informovala řecká média.

Řecký kostel svatého Porfyria v pásmu Gazy je jedním z nejstarších kostelů v regionu, byl postaven na počátku 5. století a byl několikrát přestavěn.

https://t.me/RVvoenkor/55264?single

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1697780119

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Čaputová terčem hněvu koaličních stran

19.10.23

Slovensko:

Zástupci budoucí slovenské vládní koalice tvrdě kritizují rozhodnutí prezidentky Zuzany Čaputové nejmenovat nominovaného Rudolfa Huliaka ministrem životního prostředí. Slovenská národní strana (SNS), která jej navrhla, to považuje za překročení kompetencí.

Zástupce nejsilnější koaliční strany Směr-sociální demokracie vzkázal, že je rozhodnutím prezidentky šokovaný. Sám Huliak viní Čaputovou, že jedná pod vlivem svého partnera Juraje Rizmana.

Sám Huliak na svém jmenování trvá s tím, že se mu nedá vytknout žádná trestná činnost. Prezidentský palác podle něj ovládá prezidentčin partner Juraj Rizman, bývalý šéf Greenpeace Slovensko.

„Jen dokázala, že není prezidentkou všech občanů Slovenské republiky, reprezentuje zájmy nevládního sektoru, který, jak moc dobře víte, je dlouhodobě přisátý na finance ministerstva životního prostředí a eurofondy,“ vzkázal Huliak.

„Kandidát, který dlouhodobě neuznává vědecký konsenzus o změně klimatu a žádná opravdová klimatická krize podle něj neexistuje, nemůže vést a reprezentovat resort, jehož hlavním úkolem je ve smyslu zákona právě ochrana přírody a klimatického systému Země,“ uvádí ve svém stanovisku prezidentka.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-caputova-pre...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Demonstrace v Kongresu odsuzující izraelské masakry za účastí amerických Židů (video)

19.10.23

USA:

V amerických městech se koná několik pochodů a masových demonstrací na podporu palestinského lidu a na odsouzení masakrů izraelské okupace v pásmu Gazy.

Před budovou amerického Kongresu ve Washingtonu se sešli demonstranti, aby protestovali proti zločinům okupace v pásmu Gazy a požadovali ukončení absolutní podpory Izraele.

Demonstranti vtrhli před budovu Kongresu USA a požadovali zastavení palby v Gaze, policie jich několik zatkla.

Stovky amerických Židů, včetně rabínů, byly mezi demonstranty uvnitř amerického Kapitolu, kteří požadovali příměří v Gaze.

Zdroj: https://french.almanar.com.lb/2739310

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 96 čtenářů částkou 18 475 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 4: Zabudnutý škandál v Nemecku)27.05.24 20:20 Evropská unie 0

Pozvánka na panelovou diskuzi. Jak EU funguje pro svoje periferie?27.05.24 19:56 Česká republika 0

Ukrajinci zasáhli Rusům radar včasné výstrahy, 1800 kilometrů od hranic27.05.24 19:41 Rusko 3

Estonská premiérka - mírová jednání nejsou nutná (video)27.05.24 19:40 Estonsko 0

Sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín26.05.24 18:43 Evropská unie 5

Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě 26.05.24 18:05 Švýcarsko 0

Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.25.05.24 20:27 USA 9

Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg 25.05.24 20:22 Neurčeno 3

Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros24.05.24 17:05 Slovensko 1

Zemřel Jan Kačer 24.05.24 16:52 Česká republika 0

Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou23.05.24 18:40 Gruzie 0

Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území23.05.24 18:33 Norsko 0

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč23.05.24 17:18 Česká republika 1

Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku23.05.24 10:28 Írán 0

Kdo je globální prediktor?22.05.24 20:51 Česká republika 6

Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu22.05.24 15:49 Ukrajina 5

Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly22.05.24 15:20 Slovensko 1

Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra22.05.24 12:16 Švýcarsko 0

O Zelenského prezidentství 22.05.24 08:32 Ukrajina 0

Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše. 22.05.24 08:25 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
22,74 Kč
Euro
24,69 Kč
Libra
29,03 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,14 Kč
Švýcarský frank
24,89 Kč
100 japonských jenů
14,50 Kč
Čínský juan
3,14 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
6,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
25,63 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 474,75 Kč
1 unce stříbra
720,27 Kč
Bitcoin
1 589 608,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 205 426