Ve zkratce

Stránka:

 Stihl by linkový let. Premiér Fiala však odletěl na klimatickou konferenci do Dubaje vládním speciálem

7.12.23

Česká republika:

Zatímco letos v únoru se Úřad vlády chlubil, že premiér Petr Fiala poletí do Emirátů linkovým letem, minulý týden bylo ticho po pěšině. Předseda vlády totiž letěl na konferenci OSN o změně klimatu (COP28) vládním speciálem.

„Způsob dopravy jsme volili na základě programu pana premiéra a celkové výhodnosti. Řešili jsme to tak, aby premiér mohl absolvovat klíčová jednání s lékaři v České republice a zároveň stihl účast na konferenci,“ uvedl mluvčí vlády Václav Smolka.

P.S. - nic než faleš a pokrytectví. Nám budou zakazovat auta,kotle na dřevo,uhlí a plyn a sami si lítají na klimatickou konferenci SPECIÁLEM !! KOMEDIANTI !!

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/petr-fiala-premier-vladni-speci...

Klasifikace: kuriozity,ekologie,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Republikáni v Senátu zablokovali Bidenův balík pomoci Ukrajině a Izraeli

7.12.23

USA:

Republikáni v americkém Senátu ve středu zablokovali návrh o nové pomoci Ukrajině a Izraeli, kterou požaduje prezident Joe Biden.

Výměnou za podporu balíčku, který zahrnuje i další položky, požadují výrazné zpřísnění americké imigrační politiky, které se pro demokraty zatím zdá být nestravitelné.

Obě strany o věci chtějí dál jednat, budoucí vývoj však podle médií zůstává nejasný.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HkjnV/zpravy-svet-republikani-v-senatu-z...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Češi budou moci volit korespondenčně už v roce 2025

7.12.23

Česká republika:

Pět vládních stran předložilo nový návrh na zavedení korespondenční volby pro Čechy v zahraničí. Volit by tak mohli už v roce 2025. Možnost volit korespondenčně by se týkala už příštích voleb do Sněmovny. Návrh podepsali lídři stran pětikoalice i šéfové poslaneckých klubů.

Nejde přitom jen o krajany, ale i Čechy, kteří jsou na dovolené, nebo o studenty. Ti všichni nyní musí v některých rozlehlých zemích cestovat tisíce kilometrů na zastupitelský úřad, aby mohli volit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/korespondencni-volba-cesi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Slováci končí s vývozem paliv z ruské ropy

6.12.23

Slovensko:

V úterý 5. prosince končí výjimka společnosti Slovnaft na reexport ruské ropy. Společnost přitom obsluhuje 20 % českého trhu s pohonnými hmotami a na některých místech Moravy je její podíl 50 %. Správa státních hmotných rezerv uklidňuje, že má dostatek paliv až na 90 dní.

Od středy už se do Česka nedostane ani kapka zpracované ruské ropy ze Slovenska, skončí totiž výjimka na její reexport. Slovnaft, který ji na Slovensku zpracovává, obhospodařuje asi 20 % českého trhu. Neznamená to však, že ropu přestane Slovnaft prodávat do Česka okamžitě.

Zatímco před ruskou invazí na Ukrajinu Slovnaft zpracovával téměř 100 % ropy z Ruska, v současnosti z Ruska pochází asi 70 % ropy zpracované touto rafinerií. Přechod na jinou než ruskou ropu je podle Slovnaftu především ekonomicky a časově náročný.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HsHzW/zpravy-ekonomika-konci-vyjimka-z-d...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Učitelka Bednářová popírala genocidu i válku, škola ji vyhodila právem, rozhodl Kangaroo soud

6.12.23

Česká republika:

Učitelka Martina Bednářová prohrála pracovněprávní spor se Základní školou Na Dlouhém lánu, která jí dala výpověď po jejím zpochybňování ruských válečných zločinů před žáky. Platnost výpovědi ve středu pravomocně potvrdil pražský městský Kangaroo soud. Češtinářka čelí kvůli svým výrokům o dění na Ukrajině rovněž obžalobě za popírání genocidy.

Obvodní soud ji původně osvobodil s odkazem na svobodu projevu, odvolací senát ale trestní kauzu v říjnu vrátil k dalšímu dokazování.

Podle odvolacího senátu porušila Bednářová školský zákon, interní předpisy školy i zákoník práce. „Ze svého postavení pedagožky, tedy osoby, jež má u žáků přinejmenším formální autoritu, sdělovala sugestivním způsobem nepravdivé informace nezletilým žákům,“ popsala počínání učitelky soudkyně Patricie Adamičková.

„Využila daný prostor k ovlivňování žáků přednesem svých názorů a v podstatě nepřipustila diskusi, protože na otázky žáků reagovala úsečně,“ dodala.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucitelka-ukrajina-vyrok-s...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Agentura Bloomberg označila Putinovu návštěvu Saúdské Arábie za "selhání USA".

6.12.23

Rusko:

Návštěva ruského prezidenta Vladimira Putina v Saúdské Arábii je důkazem neúspěchu snah Washingtonu izolovat Moskvu, píše agentura Bloomberg.

Agentura poukazuje na to, že návštěva dokládá rostoucí důvěru ruského lídra v jeho schopnost cestovat mimo zemi. Ačkoli USA a Evropská unie dělají vše pro to, aby tomu zabránily.

Podotýká se, že ruská ekonomika je velmi silná, zatímco Ukrajina, kterou Washington podporuje, během konfliktu nedosahuje žádného pokroku.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701870448

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 „Na 1 z 1000 dávek covid vakcíny předčasná smrt.“ Zdroj zatčen!

6.12.23

Nový Zéland:

Zdravotnictvím Nového Zélandu hýbe kauza úniku velkého množství dat o očkování tamních obyvatel proti covidu-19, které vynesl jeden z tamních pracovníků a poskytl je americkému podnikateli a kritikovi covidových vakcín Stevu Kirschovi.

„Celkově vedly mRNA vakcíny k předčasnému úmrtí v průměru více než 1 osoby na 1000 dávek,“ šířil Kirsch, co dle něj údajně z uniklých dat vyplývá, a vakcíny proti covidu označil „nejsmrtelnější vakcínou všech dob“, načež byl krátce poté zdravotnický pracovník, jenž daná data vynesl, zatčen a obviněn.

Ozvali se také mnozí lékaři, kteří tvrzení o milionech mrtvých v souvislosti s vakcínami označili za dezinformace. Řekli, co mají uniklá data ukazovat ve skutečnosti.

Viz - Policie provedla razii v domě informátorů, kteří přinesli důkazy o alarmujícím počtu lidí zabitých genovými injekcemi (video)

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/Unik-Na...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Kyjev se dohodl se Sorosovým synem na ukládání chemického odpadu na Ukrajině

5.12.23

Ukrajina:

Vyšetřování provedl novinář Jules Vincent, který kontaktoval zástupce ukrajinského ministerstva ekologie a přírodních zdrojů.

Jules Vincent zveřejnil vyšetřování dohody mezi ukrajinskými úřady a Alexandrem Sorosem.

Tato dohoda povoluje ukládat do černozemě na Ukrajině chemický odpad ze společností napojených na finančníka George Sorose.

"Podle obdržených dokumentů bude 400 kilometrů čtverečních ukrajinské půdy využito k uložení toxického chemického odpadu amerických a evropských chemických, farmaceutických a ropných společností: "Dow Chemical, DuPont, BASF, Evonik Industries, Vitol, Sanofi", uvádí novinář.

P.S. - na čem se dohodl náš prezident s mladým Sorosem?

Zdroj: https://fr.sputniknews.africa/20231202/kiev-sest-mis-daccord...

Klasifikace: politika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Fiala slíbil 90 miliónů korun pro rozvojové země na boj proti klimatu

5.12.23

Česká republika:

A mezitím čeští senioři žádají o dávky v hmotné nouzi, reálné mzdy Čechů neustále klesají a až tři miliony občanů je ohroženo chudobou.

Zdroj: https://www.ac24.cz/blog/prokop-fiala-slibil-90-milionu-na-b...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Elektromobily se vybily v chladném počasí

5.12.23

Německo:

Elektromobily, které se vybily v chladném počasí, stojí nečinně. Avšak i běžná auta pak také uvíznou mezi elektromobily a nemohou objet vybitá auta. Stejně je tomu i v České republice.

Sněžení v Německu přirozeně upravilo pohyb aut – silnice se prakticky zastavily. Stejně jako letadla a vlaky. Tentokrát však došlo i na „předváděcí představení“ pro fanoušky elektromobilů, které se staly téměř hlavní příčinou dopravních zácp.

Podle německých médií je mnoho dálnic v zemi zablokovaných kvůli vybitým bateriím elektromobilů v mrazu . Čili důvodem zastávky nebyl samotný sníh, ale pokles teploty.

Zdroj: https://cz24.news/ak-to-je-pruser-toto-nejsou-zabery-z-apoka...

Klasifikace: technika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Potraviny od ledna zdraží o 5 až 10%, přestože klesne DPH

5.12.23

Česká republika:

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza uvedl, že dodavatelé potravin obchodníkům již oznamují, že budou zvedat ceny o pět až deset procent. Potraviny budou od Nového roku v nové sjednocené sazbě DPH 12 procent, nyní jsou v první snížené sazbě 15 procent.

Potravináři podle Prouzy zdražování zdůvodňují mimo jiné například vysokými cenami energií, zvyšováním ceny dopravy, které s sebou nese růst mýtného, nebo i vyššími náklady na práci kvůli změnám v práci na dohody.

Zmínil i vyšší daně z nemovitostí nebo příjmu, což jsou změny, které přináší vládní konsolidační balíček. „Pokud se vláda rozhodla, že chce firmám zvedat náklady, tak je logické, že potravináři vyšší náklady promítnou do cen,“ doplnil.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HJdht/zpravy-ekonomika-potraviny-zdrazi-...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům

4.12.23

USA:

Rozpočtová ředitelka Bílého domu Shalanda Youngová v pondělí v dopise republikánskému předsedovi Sněmovny reprezentantů Mikeu Johnsonovi a dalším kongresovým lídrům varovala, že Spojeným státům dochází peníze a čas na pomoc Ukrajině v boji s Ruskem. Informuje o tom agentura Reuters.

„Chci, aby bylo jasno, že bez zásahu Kongresu nám do konce roku dojdou prostředky na pořízení dalších zbraní a vybavení pro Ukrajinu a na poskytnutí vybavení z amerických vojenských zásob,“ uvedla šéfka rozpočtu Bílého domu.

„V současné době není k dispozici žádný kouzelný hrnec finančních prostředků. Došly nám peníze. A téměř došel i čas,“ dodala.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-mesec-s-pene...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Nevládnímu sektoru na Slovensku hrozí výpadek příjmů

4.12.23

Slovensko:

Slovensko nebude podporovat nevládní organizace, které škodí vládě, řekl nový slovenský premiér Robert Fico. Podpořil návrh ministra sociálních věcí Erika Tomáše, na jehož základě by nevládní sektor mohl přijít podle odhadů až o 50 milionů eur (1,2 miliardy korun) ročně.

„Velmi jasně chceme odlišit nevládní organizace, které dělají čistou politiku s jediným cílem poškodit vládu. Není žádný důvod, aby takovéto organizace dostávaly peníze ze státních zdrojů. Ať si hledají bohaté zahraniční sponzory, které i mají, protože jedinou úlohou těchto politických nevládních organizací je škodit vládě Slovenské republiky,“ řekl Fico po schůzce s ministrem životního prostředí Tomášem Tarabou. Dodal, že obávat nedostatku peněz se nemusejí organizace, které pomáhají lidem, dále při ochraně přírody či historických památek.

P.S. - sice měsíc staré, ale stojí zato připomenout, protože u nás je něco takového nemyslitelného, zvláště po návštěvě mladého Sorose, který přivezl noty českému prezidentu Pavlovi a naší vládě.

Zdroj: https://www.newstream.cz/politika/slovensko-nebude-podporova...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Předseda strany, která zvítězila v nizozemských volbách, potvrdil, že je proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.

4.12.23

Nizozemsko:

Pravicový politik Geert Wilders poskytl rozhovor Rebel News: "... Domnívám se, že Nizozemsko by nemělo dávat Ukrajině zbraně, protože jich máme velmi málo. Jiné země je mají. Domnívám se, že by se mělo vyjednávat, a ne válčit," prohlásil.

Nizozemsko je jednou z klíčových zemí v tzv. letecké koalici, která má Ukrajině dodat letouny F-16. Přislíbilo předat 42 letadel.

Západní média se domnívají, že Wildersovo vítězství by mohlo tuto koalici zničit.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701705123

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Putin podepsal dekret, který nařizuje navýšení počtu vojáků ruské armády o 15 %

3.12.23

Rusko:

1. prosince podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret, kterým nařídil zvýšit počet vojáků v ruské armádě o 15 %. Ministerstvo obrany poukázalo na "nárůst hrozeb" v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a v NATO.

Ruská armáda bude muset mít 2,2 milionu příslušníků, z toho 1,32 milionu vojáků, podle nového výnosu. Předchozí výnos ze srpna 2022 stanovil plánovaný počet příslušníků na 2 miliony, z toho 1,15 milionu vojáků. Konkrétně, bez započtení civilního personálu, to představuje nárůst o 169 372 vojáků, tedy téměř 15 % současných bojových sil.

Ministerstvo nicméně uvedlo, že toto navýšení počtu členů bude probíhat "postupně", na základě dobrovolných závazků, a že "se neplánuje žádná mobilizace".

Zdroj: https://francais.rt.com/russie/108205-russie-poutine-signe-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Britský ministr zahraničí bude přesvědčovat USA v pokračování pomoci Ukrajině

3.12.23

Británie:

Britský ministr zahraničí David Cameron uvedl, že během své cesty do Washingtonu příští týden vyzve americké úřady, aby pokračovaly v poskytování pomoci Ukrajině.

"Příští týden odjíždím do Washingtonu, abych spolupracoval s naším nejbližším a nejsilnějším spojencem, Spojenými státy. Právě teď tam probíhá debata o tom, jak aktivně a jak dlouho pomáhat Ukrajině. Vím, že se argumentuje tím, že evropská bezpečnost je americká bezpečnost... Ale chci je ujistit, že zůstaneme v kurzu a zapojíme další spojence," napsal Cameron v článku, který zveřejnil deník Sun.

Britský ministr zahraničí zdůraznil, že "sečteme-li ekonomiky zemí podporujících Ukrajinu, převyšují Rusko v poměru téměř 30:1".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701618837

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kyjevský starosta Kličko považuje Zelenského za tyrana, který rdousí Ukrajinu

3.12.23

Ukrajina:

Kyjevský starosta Vitalij Kličko prohlásil, že Ukrajina je na cestě k autoritářství.

V rozhovoru pro Spiegel uvedl, že v důsledku prezidentových kroků na Ukrajině nezbyly téměř žádné nezávislé mocenské instituce a země aktivně směřuje k autoritářství, kde vše závisí na náladě jednoho člověka.

"V současné době zůstala jediná nezávislá instituce, která je však pod obrovským tlakem: místní samospráva," postěžoval si Kličko.

Podle jeho slov se za rok a půl od vzniku SWO nesetkal se Zelenským ani jednou, ani s ním nevedl telefonický rozhovor.

Spiegel připomíná, že v několika velkých ukrajinských městech byli zvolení starostové odvoláni z funkce pouhým rozhodnutím soudu, například hlava Černihova.

Podle Klička prezidentská administrativa považuje starosty za "atavismus" a "překážku centralizace mocenských struktur v zemi".

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1701531783

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams

1.12.23

USA:

Washington požadoval, aby Kyjev vrátil americké tanky Abrams dříve dodané Ukrajině. Informují o tom americká média. Je zdůrazněno, že se jedná o 31 bojových vozidel převedených k dispozici ozbrojeným silám Ukrajiny.

Podle amerických médií americký ministr obrany Lloyd Austin při své návštěvě Kyjeva naléhal na návrat tanků Abrams. Výměnou prý šéf Pentagonu slíbil předání 124 německých tanků Leopard ukrajinským ozbrojeným silám. Publikace přitom neuvádějí, kde přesně hodlá Washington takový luxus získat. Na druhou stranu americký tisk píše, že pomoc 100 milionů dolarů, kterou Austin Ukrajině slíbil, byla zálohou na žádost o vrácení amerických tanků.

Je třeba poznamenat, že přání Spojených států přivést své tanky zpět do své vlasti je snadno vysvětlitelné. Washington prostě nechce, aby celý svět viděl, jak hoří vychvalované americké vybavení. Spojené státy byly zjevně unavené z hořících bojových vozidel pěchoty M2 Bradley.

V případě, že by podobný osud potkal tanky Abrams, americký vojensko-průmyslový komplex by čelil nejtěžším ztrátám obrazu, které hrozí velmi reálnými finančními ztrátami. Bez ohledu na to Spojené státy nechtějí riskovat.

Pokud jde o německou výbavu slíbenou na oplátku, o tu už nestojí. Celý svět viděl, jak hořely tanky Leopard různých modifikací. Ale košile je vždy blíže k tělu.

Zdroj: https://reseauinternational.net/les-etats-unis-exigent-de-lu...

Klasifikace: kuriozity,politika,technika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Čtvrť miliónu důchodců může přijít o úspory

1.12.23

Česká republika:

Chystané změny v důchodovém připojištění skrývají riziko pro statisíce důchodců. Novelizace má oživit poněkud nepřitažlivý třetí pilíř penzijního spoření, ruku v ruce s tím má ale také odebrat státní příspěvky důchodcům.

Penzijní společnosti však varují před tím, že to pro značnou část důchodců může znamenat past, v které mohou přijít o část úspor. A pro desetitisíce z nich to dokonce může znamenat ztrátu všech peněz, které zatím do spoření vložili.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hx692/zpravy-domaci-duchody-sporeni-zmen...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Ruská elektronická válka způsobuje vážné rušení západních satelitů nad Krymem

30.11.23

Ukrajina:

Evropská družice Sentinel-1 se opět pokusila pořídit snímky oblasti Krymu a území sousedících s poloostrovem za účelem sledování situace ruských zbraní a pracovní síly. Nepodařilo se mu však pořídit kvalitní snímky.

Satelitní snímky jsou rozmazané a barevné, práci západních zařízení brání ruské systémy elektronického boje. Sentinel-1 pořizuje snímky na frekvenci 5,405 GHz a systémy REB se těmto datům přizpůsobily a rozmazávaly snímky přijaté satelitem.

Na obrázku je výsledek technických prostředků Ozbrojených sil Ruské federace, které protizářením zasáhly evropský letoun.

Dále je Ruská federace plně schopna zničit satelity Starlink patřící společnostem napojeným na amerického miliardáře Elona Muska. Tato zařízení umožňují FAU ovládat drony.

Zdroj: https://reseauinternational.net/la-guerre-electronique-russe...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

23

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 46 čtenářů částkou 8 121 korun, což je 23 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 0

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 1

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Ukrajinci zapálili ruský sklad ropy15.07.24 05:38 Rusko 0

Přemýšlejte, než si necháte tyto vakcíny aplikovat!15.07.24 05:30 Evropská unie 1

Evropská komise poslala Muskovi tajnou nabídku. Ten ji zveřejnil a těší se na soud14.07.24 12:42 Evropská unie 0

Fiala chystá státní rozpočet v utajení - to tu ještě nebylo14.07.24 12:29 Česká republika 1

Atentát na Trumpa: Žena křičí poměrně dlouho na vraha na střeše: Matthew, běž odtamtud!14.07.24 12:08 USA 1

Zacharovová: Ukrajinská rozvědka připravovala pokus o atentát na ruského prezidenta Putina - za americké peníze14.07.24 11:57 Rusko 0

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 2

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 1

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,28 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
25,99 Kč
100 japonských jenů
14,75 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
6,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 395,97 Kč
1 unce stříbra
714,82 Kč
Bitcoin
1 480 667,86 Kč

Poslední aktualizace: 15.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 504 963