Ve zkratce

Stránka:

 Humanitární pomoc

15.2.24

Polsko:

Poláci blokující hranici mezi PL a UA se rozčilují, když je kolona kamionů v doprovodu "Boží sestry" z České republiky požádá o průjezd kvůli humanitárnímu nákladu.

Po odkrytí plachty zjistili, že vstupní část návěsu je záměrně vycpaná dekami a za nimi jsou naskládané bedny, pravděpodobně s municí a zbraněmi.

Zdroj: https://t.me/casusbellichat/1223323

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Evropský parlament navrhl vytvoření vlastního jaderného deštníku EU

14.2.24

Evropská unie:

Vytvoření jaderného deštníku v Evropské unii, který by nahradil americký jaderný deštník, by mohlo být předmětem diskuse na evropské úrovni, uvedla v rozhovoru pro Tagesspiegel Katharina Barleyová, místopředsedkyně Evropského parlamentu (EP) a kandidátka vládnoucí Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) do evropských voleb.

Pokud USA v budoucnu přestanou být dodavatelem zbraní pro Ukrajinu, bude muset tuto odpovědnost převzít Evropa, uvedla místopředsedkyně EP.

Podle ní je pro vytvoření společné armády EU nutné zavést evropský systém protivzdušné obrany Sky Shield a dohodnout se na nákupu zbraní.

Na konci minulého týdne bývalý americký prezident Donald Trump prohlásil, že nebude bránit Rusku v útoku na země NATO, pokud odmítnou plnit finanční závazky vůči alianci.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1707844466

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Jsi pro mír a proti nacismu? Skončil jsi!

14.2.24

Rumunsko:

Zápasník v řecko-římském stylu Musa Jevlojev, olympijský vítěz z Tokia, se nemůže účastnit mezinárodních soutěží kvůli fotografii na pozadí plakátu "Za mír bez nacismu". Agentuře TASS to řekl šéf Ruské zápasnické federace Michail Mamiašvili.

Mistrovství Evropy se od 12. února koná v Rumunsku. V dubnu 2023 sjednocený světový zápasnický svaz povolil ruským a běloruským sportovcům účast na svých soutěžích v neutrální pozici.

Jevlojevovi je 30 let a je také dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/150591

Klasifikace: kuriozity,politika,sport,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Italské soudy měly jednotný příkaz jak soudit případy poškození genovými injekcemi

14.2.24

Itálie:

Velmi pravděpodobně se to týká soudů po celém světě. To, že se v Itálii podařilo tyto skutečnosti rozkrýt, je spíše náhoda, zřejmě v tom hraje roli i fakt, že se mezitím změnila vláda a ta stávající se nesnaží prohřešky minulé vlády v tomto směru nijak zastírat.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/alarmujici-zjisteni-i...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Totální propad vzdělanosti

14.2.24

USA:

Na 67 školách v Illinois neprošlo ani jedno dítě testem z matematiky, na 30 školách neumělo žádné dítě číst.

Degradace školství je jedním z mnoha způsobů jak ovládnout lidstvo. Nyní je na mnoha školách důležitější ideologie než znalosti, což se odráží zejména na výsledcích škol v USA (a nejen tam).

Společnost Wirepoints právě spustila nová data z vysvědčení Illinois State Board of Education (ISBE) 2023 a výsledky jsou horší, i když dopady covidu jsou další rok za námi.

V roce 2023 bylo v Illinois 67 škol, kde ani jeden student neprošel testem znalostí v matematice, a 32, kde žádný student neprošel testem zdatnosti ve čtení. A co je horší, na těchto školách absolvovalo téměř 70 % studentů. Jak mohli odmaturovat, když neuměli číst a psát?

Více než 12 000 studentů navštěvuje školy s nulovou znalostí v Illinois. Každé z těchto dětí bude mít v životě problémy, protože jim chybí základní dovednosti čtení a matematiky.

Stejně tak bychom se mohli podívat na 408 dalších škol, kde pouze 1 z 10 dětí nebo méně umí číst na úrovni ročníku. Nebo 873 škol, kde matematiku umí jen 1 z 10 dětí nebo méně. To je 12 % a 25 % všech škol v rámci 3.-12. třídy ve státě.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/totalni-propad-vzdela...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Senát USA schválil bilionový balík pomoci Ukrajině, na řadě je Sněmovna

13.2.24

USA:

Americký Senát v úterý schválil návrh zákona o pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu ve výši 95,3 miliardy dolarů (2,2 bilionu korun). Stalo se tak po rozpravě, která trvala celou noc.

Americký prezident Joe Biden už řadu měsíců naléhá na Kongres, aby urychleně schválil další pomoc Ukrajině a dalším americkým partnerům. Návrh nyní míří do Sněmovny reprezentantů.

Zdroj: https://tv.idnes.cz/zahranicni/senat-usa-schvalit-bilion-bal...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Dítě „na zakázku” pro gaye vyplavilo zlá fakta

13.2.24

Česká republika:

„Sociálně slabé matky se nechávají inseminovat jako samice za peníze“. Dítě odrodí v otřesných podmínkách a to je následně předáno klientům, kteří si jej zaplatili. Senátorka Daniela Kovářová nemůže pro tuto praxi najít jiné slovo, než „novodobé otroctví“. Svět náhradního mateřství Česko aktuálně poutá příběhem politika TOP 09 Martina Hausenblase, který si s partnerem takto „objednal“ dítě z USA a jeho genetickou výbavu si navolili z hlediska rasy, původu i vzdělání.

„Musím upozornit na to, že Praha se stala vlastně střediskem a takovým, jak oni to říkají, teď je to moderní, centrem prodeje dětí do zahraničí ve spolupráci s ukrajinským pracovištěm, jedním jako takzvané asistované reprodukce, a nechci tady jmenovat nikoho. A tyto děti, které odcestovaly z naší republiky, nikdo neví, kde skončily. Nikdo nezná, kdo si je vlastně koupil. Mimochodem, za jedno takové dítě se platilo 60 000 eur. Nikdo vůbec neví, kde tyto děti skončily,“ pronesl v loňském roce ve Sněmovně poslanec SPD a lékař Jan Síla.

Za to čelil v České televizi herečce Anně Geislerové, která se posmívala: „Říkáme adopci pro různopohlavní páry obchod? Že je to obchod s dětmi? To je nesmysl.“

O několik týdnů později vysílala stejná Česká televize v hlavní zpravodajské relaci Události reportáž z Ukrajiny, která je světovým centrem surogátního mateřství, kde se realizuje celá čtvrtina všech světových „objednávek“.

V reportáži vystupoval pan Albert Točilovský, majitel kyjevské reprodukční kliniky, který vykládal, jak jeho obor potáhne celou ukrajinskou ekonomiku, ale vadilo mu, že kvůli válce spousta žen odjela z Ukrajiny, tak musí náhradní matky dovážet z asijských zemí. „Nabízíme jim už 26 nebo 27 tisíc dolarů, ale přesto se s nedostatkem potýkají všechny kliniky,“ stěžoval si.

P.S. - paní hérečka  Geislerova asi nikdy neslyšela o pedofilech a obchodu s dětmi právě pro jejích potřebu!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechavaji-se-...

Klasifikace: kuriozity,krimi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Šéfka Evropské centrální banky připouští, že bez přijetí CBDC ztratí centrální bankéři kontrolu nad lidstvem (video)

13.2.24

Evropská unie:

Lagardeová řekla zcela na rovinu, že centrální bankéři riskují ztrátu role kotvy, pokud globální elita nebude reagovat na poptávku po digitálních platbách zavedením CBDC.

Podle Lagardeové musí být hotovost v blízké budoucnosti vyřazena úplně, aby všechny transakce mohly být monitorovány a kontrolovány globální elitou. Tvrdí, že tak se odvrátí krize:

Hlavní plán je následující:

1. Hotovost bude zakázána a nahrazena digitální měnou centrální banky, časem bude zakázána i jiná forma plateb – tedy kartou nebo kryptoměny.

2. CBDC bude uložena v digitální peněžence, ke které budete mít přístup pouze se svým digitálním ID.

3. Stát bude sledovat každou transakci a bude mít plnou kontrolu nad tím, za co utrácíte své peníze.

4. Sledování vaší uhlíkové stopy – zejména díky sledování nákupů a cestování – výrazně omezí vaši svobodu a umožní vám žít pouze  v rámci 15 minutového města.

5. Měna bude programovatelná s datem expirace, takže bude omezeno co, kde a v jakém množství si můžete koupit a šetření bude prakticky nemožné.

6. CBDC bude propojena s vaší ID napojenou na systém sociálních kreditů, včetně povinného mezinárodního očkovacího pasu, takže v případě špatného očkovacího statusu můžete mít CBDC zablokovánu pro jiné než nezbytné nákupy.

7. CBDC bude reagovat i na jakékoli další „závadné“ chování, za které budete trestáni omezením nákupů či blokací platebních tokenů (bodů).

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/sefka-evropske-centra...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 8letý chlapec má právo se změnit na dívku, rozhodl soud

12.2.24

USA:

Otec z New Yorku prohrál svůj případ u soudu. Chtěl svému 8letému synovi zabránit v užívání blokátorů puberty, aby si změnil pohlaví.

Mužova bývalá manželka propadla propagandě nejrůznějších kravin a rozhodla se, že by se její syn měl stát dívkou. Muž se s tím snažil bojovat, ale soud nevyhrál a nyní nemá možnost ovlivnit život svého dítěte.

Svět se zbláznil…

Zdroj: https://t.me/MGzpravy/101426

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Putinův rozhovor s Carlsonem zhlédla asi miliarda lidí!

12.2.24

Rusko:

"Požádala jsem kolegy, aby to spočítali. To je složité a obtížné, protože musíte vzít v úvahu všechny jazyky, všechny zdroje, ve kterých to bylo publikováno, všechny názory ve všech těchto zdrojích. Ujišťuji vás, že toto číslo je asi 1 miliarda!"

"Nikdy v historii žurnalistiky nebyl takový rozhovor, <...> to <...>
je fakt. Jedná se o nejúspěšnější, nejvýznamnější a skutečně historickou mediální událost v historii lidstva. Pokud samozřejmě hovoříme o žurnalistice,“ řekla ředitelka RT Margarita Simonjan.

Zdroj: https://news.ru/russia/simonyan-intervyu-putina-karlsonu-nab...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Soud potvrdil Tušlovi čtyři měsíce vězení navíc za pronásledování Kubka

12.2.24

Česká republika:

Městský soud v Praze zamítl odvolání v případu Patrika Tušla a potvrdil mu trest ve vězení kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka. Tušl čelil obžalobě z nebezpečného pronásledování, spolu s Tomášem Čermákem a Zdeňkem Masárem je viněn také z výtržnictví kvůli obtěžování evolučního biologa Jaroslava Flegra.

Příznivci dezinformátora nedorazili

Ač se očekávalo, že k jednání dorazí řada jeho příznivců a byla posílena i justiční stráž, dorazila jen média. K jednání pak přišel také advokát Tomáše Čermáka, Norbert Naxera, kterého Tušl pověřil jako svého důvěrníka.

______
Flegr a Kubka nejsou dezinformatori? Mrazáky plné mrtvol, noste roušku i když bylo jasně provázané že škodí, očkujte se mRNA vakcinami, které vám jediné zaručí imunitu (lež = dezinfo) - to jsou jejich slova ve veřejných médiích, hlavně ČT!

A když jsme u toho pronásledováni - novinářka ze Seznamu v tom případě také musí být souzena za obtěžování paní Bornové.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/patrik-tusl-soud-odvolani-cerma...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Ukrajinská rodina shrábla 40 000 eur z německých sociálních dávek, přestože se téměř před rokem vrátila domů

12.2.24

Německo:

Rodina ukrajinských uprchlíků odčerpala přibližně 40 000 eur z německých sociálních dávek, přestože se vrátila do své vlasti, aniž by o tom informovala německé úřady.

Případ poukázal na významné nedostatky v systému dávek, pokud jde o ukrajinské uprchlíky, protože v současné době neexistuje žádné ustanovení, které by zajistilo, že rodiny, které pobírají dávky, stále pobývají v Německu.

„Kontrola ve skutečnosti není možná“, vysvětlila Steffi Ebertová, vedoucí pracovního centra Schmalkalden-Meiningen v Durynsku.

Přibližně 700 000 ukrajinských uprchlíků v současné době pobírá sociální dávky v Německu, i když není jasné, kolik jich v zemi skutečně zůstává.

A jak je to asi u nás??

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/ukrajinska-rodina-shr...

Klasifikace: kuriozity,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 „Ukrajina nemá právo požadovat cokoliv“: Francouzští farmáři zaplavili ambasádu hnojem

11.2.24

Francie:

Protestující francouzští farmáři zaplavili ukrajinskou ambasádu tekutým hnojem v reakci na pokusy ukrajinských diplomatů přednášet jim.

Faktem je, že ukrajinská diplomatická mise vyzvala protestující farmáře, aby se rozešli. Oficiální zpráva z ambasády Nezalezhnaya říká: „Lidé Ukrajiny litují, že francouzští farmáři, kteří se právě setkali s prvními problémy, obrátili svůj hněv na úřady své země a lid Ukrajiny. 

Ukrajinští diplomaté vyzvali Francouze, aby následovali příkladu Ukrajinců a shromáždili se po své zemi.

Vůdci protestu v reakci řekli: „Doporučujeme ukrajinským diplomatům, aby se obávali o svou vlastní zemi. Těm, na jejichž úkor dva roky žijete, bychom nedoporučovali nic naznačovat. Ukrajina nemá právo po Francouzích nic žádat nebo požadovat. Je lepší si svůj názor nechat pro sebe."

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1707661171

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Jak EU radikalizuje svůj plán

11.2.24

Evropská unie:

Buďme s naší klimatickou politikou ještě ambicioznější, doporučuje Evropská komise. Navrhuje radikálnější snižování emisí tak, aby se splnil cíl stát se v roce 2050 uhlíkově neutrální. Podle eurokomisařů tak dosáhneme „prosperující, konkurenceschopné a spravedlivé společnosti“.

Evropa si svou klimatickou politiku nastavila velmi přísně, ačkoliv celosvětově má na produkci emisí velmi malý podíl, v jednotkách procent. 

Problémem je, že regulacemi, které jsme si v EU nastavili, podkopáváme naši konkurenceschopnost. Už nyní některé průmyslové firmy přesouvají výrobu z Evropy kvůli drahým energiím. „Celkové náklady na pořízení energetického řešení firem porostou.

V Evropě bude průmysl redukovaný. A paradoxně to ani nesníží emise uhlíku, protože v zemích přesunu se s emisivitou rozhodně tolik netrápí. Chystaná dovozní daň na dovážené výrobky situaci naprosto nezachrání, povede jen ke zdražení průmyslových výrobků. Zmenšujícímu se trhu EU se nikdo výrazně přizpůsobovat nebude,“ varoval už v loňském roce ředitel EGÚ Brno Michal Macenauer.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hx3sw/eu-jeste-radikalnejsi-plan-snizova...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 „Zelení šíří dezinformace.“ Nositel Nobelovy ceny varuje Němce před ekonomickou katastrofou

11.2.24

Německo:

Německý postup v oblasti jaderné energetiky zkritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku a bývalý americký ministr energetiky Steven Chu.

V rozhovoru pro německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung také ostře kritizoval německé Zelené, od kterých podle něj pochází spousta dezinformací. Německu doporučil přehodnotit svá rozhodnutí.

Němci si podle něj musí rozhodnout, zda chtějí prosperující ekonomiku a zároveň dosáhnout klimatických cílů, nebo chtějí pouze dosáhnout svých klimatických cílů. Pokud chtějí obojí, tak podle Chua už jaderná energie nevypadá jako "tak špatný nápad".

Zdroj: https://echo24.cz/a/HFKym/zpravy-svet-prosperujici-ekonomiku...

Klasifikace: politika,ekonomika,ekologie Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Invaze imigrantů

10.2.24

USA:

„Chyťte a vypusťte.“ Do USA proudí přes 10 tisíc nelegálních migrantů denně; federální úřady je hned po zadržení vypouštějí do amerických měst.

Ve Sněmovně reprezentantů tento týden neuspěla ústavní žaloba na ministra vnitřní bezpečnosti Alejandra Mayorkase, který je podle opozičních republikánů zodpovědný za řízenou „invazi“ do země. Vytýkají mu neochotu zajistit hranice a vymáhat platné federální zákony.

Mnozí navíc připomínají, že Mayorkas byl před svým jmenováním do funkce členem správní rady Hebrejské společnosti pro pomoc imigrantům (HIAS), která pomáhá organizovat přesun migrantů přes americkou jižní hranici. Tato nezisková organizace, která bývá kritiky označována za „oficiální cestovní agenturu amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti“, také pomáhá blízkovýchodním migrantům prchajícím do Evropy přes řecký ostrov Lesbos.

17 židovských organizací ve společném prohlášení označilo pokus o odvolání Mayorkase za projev narůstajícího antisemitismu.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Invaze-imigra...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Kladivo na svobodu slova dopadne v únoru

10.2.24

Evropská unie:

s Act (DSA) je nařízení Evropského parlamentu (EP) a Rady EU o jednotném trhu digitálních služeb. Plné účinnosti nabude 17. února, kdy má být dokončena právní implementace v členských zemích.

Na jedné straně zavede jednotná pravidla pro řešení problémů, jako jsou podvody při elektronickém obchodování, kybernetické hrozby nebo omezování hospodářské soutěže, na straně druhé vytvoří hrozby pro svobodu slova pod záminkou potírání nenávistných projevů a dezinformací.

Zdroj: https://pravyprostor.net/kladivo-eu-na-svobodu-slova-dopadne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Protest českých zemědělců - traktory vyrazí na Prahu 19.2.2024 - přijďte určitě podpořit.

10.2.24

Česká republika:

19.2. vyjede na Prahu na 500 traktorů. K protestu se přidala i Asociace samostatných odborů s Bohumírem Dufkem a přidávají se další organizace.

Hlavní stan bude na Malostranském náměstí v 15.00. Ale shromaždiště nebudou jen tam. Budou i jinde po Praze, protože všechny traktory se tam ke vládním budovám nevejdou. Ale vlastní plán tras i míst v Praze se zveřejní až před akcí.

Řečníků bude celá řada, protože každý svaz, který se připojí, přidá své vlastní požadavky. Samotní zemědělci na místě přednesou dopis vládě, ve kterém ji vyzvou ke změně politiky, jinak budou protesty pokračovat. Podrobnosti najdete na https://myzemedelci.cz/

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zatim-hnuj-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 39 čtenářů částkou 7 043 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jaderný poplach v Polsku po zásahu ruské hypersonické rakety Kh-47 Kinzhal12.04.24 19:14 Ukrajina 0

Vysokoškolská pedagožka vyškolila Fialu12.04.24 06:31 Česká republika 0

Politico - v rámci EU nakupuje Francie nejvíce LNG z Ruska11.04.24 18:21 Francie 0

Šialený migračný pakt zmení Európu na Afriku. Hrozba aj pre Slovensko!11.04.24 17:56 Slovensko 3

Výběr peněz z účtu = problém 11.04.24 14:25 Česká republika 3

Tolik podniků v Německu ještě nezkrachovalo11.04.24 06:13 Německo 0

Louisiana se stala prvním státem USA, který odmítl předat moc WHO-WEF10.04.24 20:12 USA 3

Zelené plány - vypínání plynu10.04.24 13:05 Německo 3

Pekarová moc utrácí, zlobí se Kverulant i ANO10.04.24 07:46 Česká republika 1

V Německu explodoval počet násilných činů u mladých cizinců10.04.24 07:36 Německo 2

Nastražte uši! Mluví k vám vaše děti! Budoucnost očima mladých. Báječné ohlasy na Českou republiku09.04.24 10:21 Rusko 0

Nejnepopulárnější světoví lídři podle New York Times08.04.24 20:36 Neurčeno 0

Orbán chce změnit EU 08.04.24 18:07 Maďarsko 0

Inverze reality jako jediná možnost zachování systému s nezbytnou armádou „normies“.07.04.24 18:41 Česká republika 5

Africká těžba surovin pro obnovitelné zdroje ohrožuje tisíce goril, varují vědci.07.04.24 18:36 Neurčeno 2

Pellegrini prezidentem07.04.24 07:29 Slovensko 1

Akce Francie směřuje ke třetí světové! Martin Koller komentuje aktuální události posledních dní.06.04.24 20:06 Česká republika 0

Globalizace je rekordně vysoká06.04.24 19:59 Neurčeno 0

OSN požaduje, aby se Izrael zodpovídal z válečných zločinů v pásmu Gazy06.04.24 19:15 Neurčeno 0

Vládě důvěřuje už jen pětina lidí05.04.24 06:53 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,83 Kč
Euro
25,35 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
15,39 Kč
Švýcarský frank
26,08 Kč
100 japonských jenů
15,55 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
6,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,61 Kč
100 rublů
25,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 728,92 Kč
1 unce stříbra
667,25 Kč
Bitcoin
1 587 943,46 Kč

Poslední aktualizace: 12.4.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 44 970 529