Ve zkratce

Stránka:

 Západní země by měly dát Ukrajině všechny zbraně a vybavení, říká šéf SNBO (VIDEO)

22.2.24

Ukrajina:

Západní země by měly Kyjevu předat naprosto všechny zbraně a vybavení, prohlásil šéf Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov.

V příštích konfliktech je stejně nebudou potřebovat, vysvětlil ukrajinský představitel.

"Máme mnoho zkušeností a uvědomujeme si, že tato děla, tanky, bojová vozidla pěchoty a mnoho dalších věcí už nebudou pro příští válku v Evropě potřeba.

A oni nám teď musí urychleně všechno převést, jako to udělalo Dánsko... Bude to šrot, který nebudete vůbec potřebovat, protože bude úplně jiná válka," přesvědčuje Danilov západní partnery.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1708592072

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Plán, když vyhraje Trump

22.2.24

USA:

Levicoví zastánci zelené energie plánují vynaložit miliony dolarů na ovlivňování republikánských kongresmanů, aby nepodpořili zrušení radikální zelené agendy prezidenta Joea Bidena v případě, že by se do Bílého domu vrátil Donald Trump.

Americká asociace pro čistou energii v uniklém „tajném dokumentu“ jmenuje desítky republikánských členů Senátu a Sněmovny reprezentantů, kteří by potenciálně mohli podpořit pokračování Bidenových zelených cílů. Na jejich ovlivnění má být vyčleněno více než 7 milionů dolarů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Plan-kdyz-vyhr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 CNN - Rusko má ohromné zisky z prodeje ropy do Indie

20.2.24

Rusko:

Rusko má ve státní pokladně nebývalé množství peněz, k čemuž přispěl rekordní prodej ropy do Indie v loňském roce v hodnotě 37 miliard dolarů, který se za rok zvýšil třináctkrát.

CNN o tom píše s odkazem na analýzu Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší.
Zároveň se uvádí, že část této ropy se vyváží do Spojených států ve formě ropných produktů v hodnotě více než 1 miliardy dolarů.

CNN poznamenává, že prodej ruské ropy do Indie nepodléhá sankcím a je zcela legální, ačkoli expertýza dodávkových tras naznačuje, že na tomto obrovském objemu dodávek se může podílet "stínová flotila" tankerů speciálně vytvořená Moskvou.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1708375351

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 WHO hodlá nastolit globální diktaturu!

20.2.24

Neurčeno:

Děsivé je už jen pomyšlení, jak široce budou tato pravidla zneužitelná. Nebude to pouze v oblasti zdravotní, ale i klimatické, což je možná dokonce mnohem pravděpodobnější záminka pro příští WHO vyhlášenou krizi.

Tento týden probíhá další jednání stran obou dokumentů na půdě WHO v Ženevě. Jejich podoba se neustále mění a je zajímavé, že některá příliš křiklavá nařízení po humbuku odstranili, aby je tam nyní, kdy se již téměř nikdo o tyto dokumenty nezajímá, opět vrátili.

Jde například o článek, kterým WHO zaručuje lidská práva. Ten byl nejprve vyškrtnut, aby byl po bezpočtu připomínek navrácen – a  nyní byl opět v tichosti vyškrtnut.

Dále v článku sporné body a znění celého dokumentu v angličtině v souboru PDF.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/posledni-verze-zmen-m...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Pravda o muži jménem Alexej Navalnyj, údajném „Putinově nepříteli”

19.2.24

Rusko:

Byl Alexej Navalnyj skutečně hlavním Putinovým protivníkem? Byl otráven ruskou vládou, která ho pak ve vězení zabila? Byl vůbec v Rusku populární?

Tak na to všechno je odpověď „ne”, a my vám ukážeme, co vám Západ neřekne, zatímco oplakává svého oblíbeného mediálního miláčka.

Zdroj: https://otevrisvoumysl.cz/pravda-o-muzi-jmenem-alexej-navaln...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Aktuálně Praha

19.2.24

Česká republika:

Je zablokovaná. Na Magistrátu a na Úřadě vlády panuje zděšení. Oni to opravdu udělali zní z kuloárů. Pražáci šílí a nadávají na venkovské balíky. Není se čemu divit. Oni Pražáci si asi dodnes myslí že brambory rostou v Kauflandu a vepřové padá v celofánu naporcované z nebe…

Ale co mě zaujalo je především český mainstream. Naprostá a totální dehonestace tohoto skvělého protestu. Akci pořádají proruští agenti. Babišovci, Okamurovci, Česká dezinformační scéna, antivaxeři a sedláci z Nemanic. Hloupí troubové, lůza a dezoláti. Ano tito všichni tento protest pořádají…

Milí zemědělci. Tleskám a i já do Prahy přijedu. Tohle musím podpořit. Praha šílí, máte prý 1 a půl milionu rukojmích. To je dobře. Zahnojte to tam, blokujte Prahu třeba měsíc ať už si vláda, libertadi a greendealové uvědomí, že takhle ne !!!

Jak už to tak při obřích protestech chodí, tak polovina vlády včetně premiéra odcestovala na zahraniční cestu… Raději utekli, než aby se postavili… Jen ministr zemědělství zůstal. Vyzval k debatě a protest odsoudil. Hele ministře debatovali jste o tom roky a skutek utek… Furt jen melete a debatujete, ale firmy tu krachují, lidé jsou na pokraji bídy a vy debatujete… No s platem 300.000 měsíčně se vám to debatuje…

Milí zemědělci, klobouk dolů. Konečně se věci hýbou. Na zteč na Prahu. Bravo a dejte jim co proto.

Zdroj: https://pravyprostor.net/aktualne-praha/

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Brazilský prezident přirovnal dění v Gaze k Hitlerovým zvěrstvům

18.2.24

Brazilie:

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva prohlásil, že to, co se děje v Pásmu Gazy, je genocida.Brazilský vůdce to přirovnal ke zvěrstvům Adolfa Hitlera vůči Židům.Jeho slova cituje CNN Brasil.

"To, co se děje v Pásmu Gazy palestinskému lidu, se nestalo v žádné jiné době v historii. Ve skutečnosti se to stalo. Když se Hitler rozhodl vyvraždit Židy... To, co se děje v pásmu Gazy, není válka, ale genocida," řekl brazilský prezident.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1708267000

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jiný názor na inflaci, než ten vládní

18.2.24

Česká republika:

Co tedy je ta inflace, kterou nám pan božský premiér Fiala zařídil? Jednoduše řečeno pomalejší zdražování. Bezesporu je tedy dobré sledovat, o kolik se nám služby a zboží oproti předchozímu období zdražily , popřípadě zlevnily. 

Vládne Babiš

2020 je míra inflace 3,2% a reálný růst průměrné mzdy 4,4% a my , tedy lidé, bohatneme

2021 je míra inflace 3,8% a reálný růst průměrné mzdy 6,1% a my bohatneme rychleji

Začíná vládnout Fiala

2022 je míra inflace 15,1% a reálný růst průměrné mzdy 4% a my chudneme sakra rychle

2023 je míra inflace 10,7% a reálný růst průměrné mzdy 1,5% a my chudneme sice pomaleji,ale i tak dost …a Fialův Vítězný únor 2024 : výstřelem z parníku na Vltavě máme inflaci 2,3% a reálný růst průměrné mzdy 1,5% … takže pro změnu chudneme.

Za první dva roky vlády Pětikoalice jsme reálně ztratili zhruba 30% své kupní síly bráno poměrem příjmů a výdajů každého z nás.

Zdroj: https://pravyprostor.net/pane-premiere-to-jako-vazne/#commen...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Lékaři, kteří zjistili, že se tajně vkládá do vakcín rakovinotvorné enzymy, nalezeni mrtví

17.2.24

USA:

Neon Nettle referoval o epidemii zavražděných lékařů, z nichž většina byla z Floridy v USA – celý ten příběh si přečtěte zde

 Všichni tito vědci šli po společné stopě, všichni objevili, že do vakcín, které se podávají lidem, se přidává enzym nagaláza. Nagaláza je tím, co tělu brání, aby si vytvářelo vitamin D, což je hlavní obrana těla, která přirozeně zabíjí rakovinné buňky.

Nagaláza je rovněž proteinem, který vytváří všechny rakovinné buňky. Tento protein lze rovněž ve velmi vysoké koncentraci nalézt u autistických dětí. A VKLÁDAJÍ ho do našich vakcín!

Ta tělu brání využívat vitamin D nezbytný k boji s rakovinou a k prevenci autismu. Nagaláza zneschopňuje imunitní systém. Známa je rovněž jako příčina cukrovky druhého typu.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vsichni-nalezeni-mrtvi-l...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Zemřel Alexej Navalnyj

16.2.24

Rusko:

Oddělení Federální vězeňské služby pro Jamalsko-něnecký autonomní okruh uvedlo, že ruský opozičník zemřel v trestanecké kolonii. Uvádí se, že “byla provedena všechna potřebná opatření, nepřinesla pozitivní výsledky”.

Podle zdroje RT se mu odtrhla krevní sraženina.

P.S. - tak nás opět čeká řev liberálního Západu, přesně jako po smrti Borise Němcova - to Putin, to Rusko. 

Osobně si myslím, že nad Navalnym zvítězil Sputnik V.

Zdroj: https://pravyprostor.net/zemrel-alexej-navalnyj-politici-rea...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 12

 Blokáda Prahy je akce proruských sil, řekl Fiala

16.2.24

Česká republika:

Zemědělské organizace střední a východní Evropy, včetně Česka, oznámily hromadné protesty na čtvrtek 22. února. Připojí se ke kolegům ze západní Evropy, kteří nesouhlasí s unijní Zelenou dohodou pro Evropu. Ta chce do roku 2050 dosáhnout klimatické neutrality.

Podle Fialy je nutné mezi těmito protesty rozlišovat. „To, co se bude odehrávat ve čtvrtek, je celoevropský protest. A k tomu se přihlásila i Agrární komora. To, co se má odehrávat v pondělí, je spíše akce protivládních, proruských sil, která s tímto má pramálo společného, byť se na tom snaží přiživit,“ shrnul.

Proti blokádě se postavila otevřeně třeba Asociace soukromého zemědělství. „Takové akce nejsou v zájmu sedláků. Myslíme, že to jsou aktivity, které mají za cíl rozkolísat zavedené demokratické struktury,“ řekl předseda asociace Jaroslav Šebek.

Fiala přesvědčil zemědělce, distancovali se od blokády Prahy

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/blokada-prahy-protest-zemedelc...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ukrajinci zaútočili na Bělgorodskou oblast pomocí MLRS Vampire

15.2.24

Rusko:

Ministerstvo obrany uvedlo, že 15. února odpoledne ukrajinci zaútočili na Belgorodskou oblast s použitím českých MLRS Vampire.

Připomínáme, že v Bělohradě zahynulo několik lidí v důsledku pádu trosek nepřátelských střel. Přesný počet obětí ukrajinského ostřelování, stejně jako počet zraněných civilistů, se zjišťuje.

Masmédia s odvoláním na zdroje ze záchranných složek informují o šesti mrtvých.

Podle posledních zpráv zemřelo šest lidí včetně roční dívenky Valentiny.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1707992247

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Očkovaní dostávají další tečku

15.2.24

Česká republika:

V prvním veřejně známém procesu soud vyšší instance zamítl přiznat náhradu jistému muži (36), který prokazatelně utrpěl vážné zdravotní poškození následkem očkování experimentální korona vakcínou od firmy Pfizer. Poškozený utrpěl myokardititu – zánět srdečního svalu, což je život ohrožující stav, lékaři ho ale dokázali zachránit. Následně se u něj projevilo ještě pár zdravotních „drobností“. Především potíže s játry, slinivkou a slezinou, které má dodnes.  

Podle soudů se nejedná o nic vážného a muži tedy nenáleží odškodnění podle zákona č. 569. Soud navíc ani neumožnil předvolání soudních znalců, prý je to zbytečné… byla to dobře sehraná soudní fraška.

Očkovaní  byli hlupáci, kteří naletěli globalistickým pohádkám o bezpečných vakcínách! „Antivaxeři a dezoláti“ měli zase pravdu…. 

Zdroj: https://ceskavec.com/2024/02/soud-zamitl-poskozenemu-nahradu...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Humanitární pomoc

15.2.24

Polsko:

Poláci blokující hranici mezi PL a UA se rozčilují, když je kolona kamionů v doprovodu "Boží sestry" z České republiky požádá o průjezd kvůli humanitárnímu nákladu.

Po odkrytí plachty zjistili, že vstupní část návěsu je záměrně vycpaná dekami a za nimi jsou naskládané bedny, pravděpodobně s municí a zbraněmi.

Zdroj: https://t.me/casusbellichat/1223323

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Evropský parlament navrhl vytvoření vlastního jaderného deštníku EU

14.2.24

Evropská unie:

Vytvoření jaderného deštníku v Evropské unii, který by nahradil americký jaderný deštník, by mohlo být předmětem diskuse na evropské úrovni, uvedla v rozhovoru pro Tagesspiegel Katharina Barleyová, místopředsedkyně Evropského parlamentu (EP) a kandidátka vládnoucí Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) do evropských voleb.

Pokud USA v budoucnu přestanou být dodavatelem zbraní pro Ukrajinu, bude muset tuto odpovědnost převzít Evropa, uvedla místopředsedkyně EP.

Podle ní je pro vytvoření společné armády EU nutné zavést evropský systém protivzdušné obrany Sky Shield a dohodnout se na nákupu zbraní.

Na konci minulého týdne bývalý americký prezident Donald Trump prohlásil, že nebude bránit Rusku v útoku na země NATO, pokud odmítnou plnit finanční závazky vůči alianci.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1707844466

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Jsi pro mír a proti nacismu? Skončil jsi!

14.2.24

Rumunsko:

Zápasník v řecko-římském stylu Musa Jevlojev, olympijský vítěz z Tokia, se nemůže účastnit mezinárodních soutěží kvůli fotografii na pozadí plakátu "Za mír bez nacismu". Agentuře TASS to řekl šéf Ruské zápasnické federace Michail Mamiašvili.

Mistrovství Evropy se od 12. února koná v Rumunsku. V dubnu 2023 sjednocený světový zápasnický svaz povolil ruským a běloruským sportovcům účast na svých soutěžích v neutrální pozici.

Jevlojevovi je 30 let a je také dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

Zdroj: https://t.me/casusbellilive/150591

Klasifikace: kuriozity,politika,sport,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Italské soudy měly jednotný příkaz jak soudit případy poškození genovými injekcemi

14.2.24

Itálie:

Velmi pravděpodobně se to týká soudů po celém světě. To, že se v Itálii podařilo tyto skutečnosti rozkrýt, je spíše náhoda, zřejmě v tom hraje roli i fakt, že se mezitím změnila vláda a ta stávající se nesnaží prohřešky minulé vlády v tomto směru nijak zastírat.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/alarmujici-zjisteni-i...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 36 čtenářů částkou 6 924 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

USA umisťují do Německa SM-6, Tomahawk a další nadzvukové zbraně s dosahem 2500 km14.07.24 10:28 Německo 0

"Zachytili jsme rozhovory mezi Američany a ukrajinskými představiteli, kteří spikli proti Zelenskému," říká Moskva 14.07.24 10:06 Ukrajina 0

Atentátn na Trumpa - agenti nereagovali na upozornění14.07.24 09:56 USA 0

Masakr při pokusu ostřelovače proti Trumpovi: 2 mrtví, 1 zraněný – vrah střílel ze 125 metrů! 14.07.24 09:35 USA 0

Pokus o atentát na Donalda Trumpa14.07.24 04:19 USA 0

Katarské síly jsou v Paříži nasazeny k zajištění bezpečnosti olympijských her v roce 2024 (video)13.07.24 19:01 Francie 0

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidíí!13.07.24 18:37 Palestina 0

Dvě procenta na obranu nestačí, tvrdí Řehka13.07.24 10:34 Česká republika 3

Poslanec v europarlamentu si může měsíčně přijít na €60,000 odhaluje M. Nawfa12.07.24 20:47 Evropská unie 1

„Jen mrtvé ryby plavou s proudem“. Osmdesát let od narození Karla Kryla12.07.24 18:13 Česká republika 4

Brusel zvažuje odvolání Orbána z předsednictví Rady EU12.07.24 18:07 Evropská unie 0

A je to tady: Green deal v České republice12.07.24 12:46 Česká republika 4

Orbán se setkal s Trumpem v jeho sídle na Floridě12.07.24 10:50 USA 0

Ministr zahraničí USA oznámil, že F-16 jsou již předávány na Ukrajinu + prohlášení Stoltenberga11.07.24 19:13 USA 3

Netanjahu se na cestě do Spojených států vyhne zastávce v Evropě, protože se obává zatykače Mezinárodního trestního soudu11.07.24 17:45 Izrael 0

Bývalý diplomat Pešek - „Jidášská vláda“11.07.24 05:11 Česká republika 1

Masová migrace migrantů do Ruska je plánem Západu zničit Rusko zevnitř - politolog Igor Skurlatov10.07.24 17:52 Rusko 1

Polsko bude možná sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou. Jako podmínku však stanoví souhlas NATO 10.07.24 13:42 Polsko 1

Francouzi jdou proti proudu. Spalovací vozy budou vyrábět i přes zákaz registrace10.07.24 13:32 Francie 1

Náš žoldnéř na Ukrajině Filip Siman souzen za rabování a uklizen do basy10.07.24 12:41 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,22 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
30,13 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,71 Kč
Švýcarský frank
25,94 Kč
100 japonských jenů
14,71 Kč
Čínský juan
3,20 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
6,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 995,08 Kč
1 unce stříbra
714,97 Kč
Bitcoin
1 363 133,17 Kč

Poslední aktualizace: 13.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 493 037