Ve zkratce

Stránka:

 Policie zavádí opatření proti „skupinám s odlišnými ideovými postoji“

28.2.24

Česká republika:

Redakce PrahaIN.cz v pondělí od několika policistů získala dokument, který shrnuje priority pro rok 2024 v rámci Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. V úterý jeho autenticitu potvrdil i samotný útvar, v jehož čele stojí generál Leoš Tržil.

Několik policistů, s nimiž redakce hovořila, popudil odstavec týkající se oblasti veřejného pořádku. Zde by se totiž mělo dbát nejen na opatření v souvislosti s projevy rasismu nebo extrémismu. U uvedené pasáže se rovněž píše o opatřeních proti „skupinám s odlišnými ideovými postoji“. „Dokument si musíme přečíst a podepsat,“ řekl nám jeden z policistů krajského ředitelství.

Vyjádření Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje si přečtěne v odkazovaném článku. Ale nic podstaného se v něm nedovíte. Jen mlžení a bagatelikace toho dokumentu.

Zdroj: https://www.prahain.cz/krimi/policie-zavadi-opatreni-proti-s...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 „Nečistoty“ ve vakcíně proti covidu - v Kanadě vymazáno

27.2.24

Kanada:

Dva vysocí úředníci kanadského ministerstva zdravotnictví, kteří mají finální pravomoc v oblasti schvalování nových vakcín, vyřadili z výzkumné zprávy zmínky o „vysokém stupni nečistoty“ v mRNA vakcínách na covid-19. Podle zprávy vrchní kanadské imunoložky Dr. Kleinové přibližně 8 % proteinů vytvořených injekcemi mRNA byly tzv. frameshift proteiny. Tyto nechtěné proteiny přitom mohou podle některých odborníků způsobovat autoimunitní onemocnění.

Vědecký příspěvek Roseové pojednával o objevu frameshift proteinů, kdy vědci zjistili, že injekce mRNA, které dávají buňkám instrukce k vytvoření spike proteinu viru SARS-CoV-2, aby vyvolaly imunitní reakci, produkují také další nezamýšlené neboli frameshiftované proteiny, které jsou schopny vyvolat imunitní reakci. Výzkumníci odhadli, že přibližně 8 % proteinů vytvořených injekcemi mRNA je frameshiftovaných.

Dr. Roseová ve svém článku napsala, že jednou z jejích obav je, že tyto „nechtěné proteiny“ se vytvářejí u mnoha lidí, kteří dostali injekce na covid-19, a že to „může vést k autoimunitním a jiným problémům“.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Necistoty-ve-...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Bruselu je opět “veselo“

27.2.24

Belgie:

Zemědělci se v pondělí střetli s policií v bruselských ulicích ochromených traktory, zatímco se ministři EU sešli, aby se pokusili zefektivnit pravidla a byrokracii, které podněcují protesty v celém bloku.

Odhadem 900 traktorů zastavilo – již podruhé za měsíc – evropskou čtvrť města a zemědělci házeli vajíčka, pálili pneumatiky a odpalovali ohňostroje, zatímco policisté je zatlačovali zpět vodními děly a slzným plynem.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/farmari-opet-obsadili-si...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Před izraelským velvyslanectvím ve Washingtonu se upálil muž

27.2.24

USA:

"Chystám se spáchat extrémní protestní čin. Ale ve srovnání se zkušenostmi Palestinců z rukou kolonizátorů na tom není nic extrémního. Je to to, o čem naši vůdci rozhodli, že je normální".

Novinářka na volné noze Talia Janeová uvádí, že se jí podařilo získat záznam incidentu, který si nejmenovaný muž zřejmě sám nahrál. Talia Jane uvádí, že muž prohlásil, že je "aktivním členem amerického letectva" a že"se již nebude podílet na genocidě". Po výstřelu ze zbraně opakovaně vykřikoval"Svobodná Palestina".

Podle Janeové policista namířil zbraň na hořící tělo muže: to asi američtí policisté dělají, když si nejsou jistí, co mají dělat. Někdo, kdo se snažil muže zachránit, prý křičel: "Nepotřebuji zbraně, potřebuji hasicí přístroje!"

Zdroj: https://ssofidelis.substack.com/p/le-plus-americain-des-phen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Mobilizujte všechny úspory Evropanů

27.2.24

Francie:

Bruno Le Maire, francouzský ministr hospodářství, nyní otevřeně prohlašuje, že Evropě (myšleno EU) docházejí peníze (má „nedostatečné finanční rezervy“) a potřebuje „mobilizovat všechny úspory Evropanů, které v současnosti leží ladem na evropských bankovních účtech,“ aby EU mohla financovat budoucnost, včetně „evropského obranného úsilí.“

Vzhledem k tomu, že věci nepokračují se všemi 27 členskými státy, navrhl jsem, abychom s malým počtem členských států dobrovolně postoupili vpřed a v nadcházejících měsících navrhli evropský spořicí produkt, abychom navrhli evropský dohled nad kapitálovými trhy, abychom zajistili regulaci, která funguje spolehlivě a s cílem získat desítky miliard eur na financování našeho růstu a prosperity.

Evropa nesmí dopustit, aby hospodářsky oslabila, jak tomu bylo již několik měsíců, protože nemá dostatečné finanční rezervy. Evropa nesmí promeškat změnu klimatu, protože má dostatečné finanční rezervy. Evropa nesmí promeškat bod obratu v umělé inteligenci, protože se nedokáže dohodnout na této unii kapitálových trhů a využít úspory Evropanů.

35 000 miliard eur, které dnes leží ladem na evropských bankovních účtech místo toho, aby podporovaly prosperitu Evropy zítřka, místo financování umělé inteligence, místo financování změny klimatu, to již není přijatelné. To je podstata mého projevu dnes ráno v Gentu.“

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/francouzsky-ministr-h...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Fico: „Jediným plánom EÚ je podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov“

25.2.24

Slovensko:

Ministerský predseda Robert Fico vo svojom videu skonštatoval, že sankčná stratégia Západu a falošné démonizovanie ruského prezidenta Vladimira Putina nefunguje a Rusko nie je na kolenách ani politicky, ani ekonomicky.

Pripomenul, že Ukrajincom bolo znemožnené podpísať mierovú dohodu, ku ktorej boli veľmi blízko. Poukázal v tejto súvislosti na neúčinné sankcie a falošné démonizovaníie prezidenta Putina.

„Rusko nie je ani ekonomicky ani politicky na kolenách,“ skonštatoval Fico. Pripomenul, že v roku 2023 malo Rusko väčšie územné zisky ako Ukrajina. Jediné, čo podľa neho „funguje“, sú tisíce zmrzačených Ukrajincov a Rusov.

Priblížil, že vojna sa začala už v roku 2014, a to „vyčíňaním ukrajinských neonacistov“. Rusko bolo podľa Fica „zavádzané“ tým, že NATO sa nebude rozširovať smerom na východ, pričom dnes sa zvažuje aj členstvo samotnej Ukrajiny. To premiér považuje za „dobrý základ pre začatie tretej svetovej vojny“.

Viac vo videu

Zdroj: https://cz24.news/fico-jedinym-planom-eu-je-podporovat-vzajo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 14

 Toxická realita elektromobility: Ve Francii hořel sklad s 900t baterií

25.2.24

Francie:

Požáry, ke kterým již došlo, samy o sobě ukazují, jak „ekologické“ elektromobily skutečně jsou. Ve Francii nyní vzplál sklad plný lithiových baterií, což kontaminovalo okolí skladu. Úřady o nebezpečnosti uvolněných jedů jen mlží.

Je nejvyšší čas, aby samozvaní rudo-zelení „zlepšovači“ klimatu představili přesvědčivé funkční a bezpečné koncepty, nebo s celou elektromobilitou nadobro skončili…

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/toxicka-realita-elekt...

Klasifikace: krimi,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 „Vytvoř krásný bílý pár. Ne!“ Průšvih s umělou inteligencí. Vše odhaleno a přiznáno

24.2.24

USA:

Černí Vikingové, Afroameričan George Washington, rasové míšení na skotském venkově 19. století. Gemini, umělá inteligence společnosti Google, o níž se před Vánoci psalo, že výkonností převyšuje konkurenty, nakreslila obrázky podávající alternativní výklad euroamerické historie. Papeže znázornila jako snědou ženu, britské panovníky ozdobila subsaharskými rysy. Nakreslit bílý pár se však pro ni ukázalo jako tabu.

Google po vlně kritiky a posměchu přiznal „historické nepřesnosti“, celou záležitost označil za nešťastnou chybu a raději generování obrázků lidí umělou inteligencí dočasně pozastavil. Mezitím se ale vynořily starší tweety vedoucího produktového ředitele Gemini. Ty ukazují, že manažer, který má umělou inteligenci Googlu na starosti, si periodicky na sítích stěžoval na „systémový rasismus“ a po minulých prezidentských volbách 24 hodin brečel dojetím nad odevzdaným hlasem pro Joea Bidena.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vytvor-krasny...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 V Brně vznikla gynekologická ambulance pro transgender lidi

24.2.24

Česká republika:

První gynekologická ambulance pro transgender osoby vznikla v Brně. Stala se tak jednou z mnoha specializací bohunické fakultní nemocnice.

K vytvoření speciální ambulance motivovala vedení špitálu snaha o komfortní, genderově rovnoprávné a příjemné prostředí pro pacienty, kteří aktuálně procházejí změnou pohlaví.

Nová gynekologická ambulance Fakultní nemocnice Brno je určená pacientům, kteří se nyní nacházejí v takzvaném procesu tranzice, ale i těm, kteří mají změnu pohlaví za sebou. „Jsem moc rád, že taková ambulance v Brně vznikla. Prohlídky na gynekologii jako součást procesu tranzice i po ní bývají pro většinu mužů dost nepříjemné,“ řekl Deníku transgender muž, který si přál zůstat v anonymitě.

Zavzpomínal také na nepříjemné pocity v situaci, kdy sám mezi ženami čekal před ordinací na gynekologické vyšetření. „Čekání mezi ženami jsem nesnášel, ale myslím, že to nebylo příjemné ani pro pacientky. Osobně si pamatuju jejich nechápavé pohledy, které zesílily poté, co si mě lékař v mužském rodě zavolal do ordinace,“ pokračoval muž ve vyprávění.

P.S. - poslat rovnou do blázince i s celou ordinací a jeho personálem!

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/transgender-brno-gyn...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Emmanuel Macron zahajuje Salon de l'Agriculture za bučení a pískotu demonstrantů (videa)

24.2.24

Francie:

Francouzský prezident pokračuje v návštěvě Salonu zemědělství, a to navzdory napjaté atmosféře, která zde od jeho příjezdu panuje.

Emmanuel Macron obědvá poté, co se prošel uličkami Salonu, zatímco rozzlobení farmáři drží rakev a zpívají Marseillaisu, jak uvedl novinář z L'Express.

Další videa uvnitř článku.....

Zdroj: https://francais.rt.com/france/109062-agriculteurs-colere-pr...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 USA a NATO daly Ukrajině povolení použít stíhačky F-16 k útokům uvnitř Ruska

24.2.24

Ukrajina:

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Ukrajina má právo použít své zbraně dodané Západem k obraně proti Rusku, i když to zahrnuje údery na cíle uvnitř ruských hranic.

„Toto je agresivní válka Ruska proti Ukrajině, která je do očí bijícím porušením mezinárodního práva,“ řekl Stoltenberg.

„A podle mezinárodního práva má Ukrajina právo na sebeobranu. A to zahrnuje také údery proti legitimním vojenským cílům, ruským vojenským cílům mimo Ukrajinu. To je mezinárodní právo a Ukrajina má samozřejmě právo to udělat, aby se mohla bránit.“

Představitel NATO ve čtvrtek potvrdil deníku Financial Times, že Stoltenberg měl na mysli, že právo Kyjeva na sebeobranu zahrnuje údery na ruské vojenské cíle mimo Ukrajinu.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/02/usa-a-nato-daly-ukraj...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kovidová Tečka se vrací

24.2.24

Česká republika:

Ministerstvo zdravotnictví plánuje v následujících týdnech až měsících spustit nové funkce aplikace Tečka. Mluvčí resortu Ondřej Jakob pro iDNES.cz poznamenal, že na začátku bude mít aplikace pouze základní funkce, například očkování. „Další služby budeme postupně spouštět v průběhu roku,“ doplnil Jakob.

Na realizaci aplikace se podílí NAKIT v rámci projektu Chytrá karanténa 2.0. Realizace probíhá na základě stávajícího smluvního vztahu Chytré karantény,“ doplnil s tím, že aplikace je stále ve vývoji a její celkovou fakturaci prozatím nejde stanovit.

P.S. - zni to hezky - "chytrá karanténa". Mobil a nebo nějaký elektronický náramek bude v případě pandemie sloužit jako hlídač. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-zdravotnictv...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 "Zelená budoucnost" - elektřina na příděl, veřejné dobíječky bateriových aut vypnuty

23.2.24

Nizozemsko:

V Nizozemském Utrechtu se rozhodli splnit ambiciózní zelené cíle mnohem dříve. Zjistilo se, že přenosová kapacita elektrické sítě nestačí. Utrecht se dostal za hranici svých energetických možností, bylo proškrtáno 90% plánované nové výstavby. Ani zdravotní středisko pro seniory nelze postavit, chybí elektrická přípojka.

V Utrechtu dále hodlají odpojit většinu z veřejně přístupných dobíjecích stanic. Domácí nabíjení by mělo být vyhláškou zakázané mezi 16:00–20:00. Autem na baterie nikam za takových podmínek nedojedete.

Takovouto "budoucnost" nám chystají pod rouškou zelené ideologie. Opravdu chceme elektřinu na příděl?

Jakpak se mezi cyklostezky auto vejde?

Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/utrecht-nizozemsko-s...

Klasifikace: kuriozity,technika,ekologie Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Český důchodový systém skončil v rekordním schodku

23.2.24

Česká republika:

Systém důchodového pojištění skončil loni ve schodku 72,8 miliardy korun. Je to dosud nejvyšší propad. Výdaje na penze a správu činily loni přes 692,3 miliardy korun.

Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se v minulém roce ve srovnání s rokem 2022 vyplatilo o 97,2 miliardy korun více, penzijní výdaje vzrostly téměř o 17 procent.

Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo financí.

Zdroj: https://cz24.news/cesky-duchodovy-system-skoncil-v-rekordnim...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Propusťte Assange!

23.2.24

Česká republika:

Na Staroměstském náměstí v Praze se konal happening na podporu australského internetového aktivisty. Musí být nějaký rozdíl mezi námi a jimi. A aby tady byl, propusťte Assange," sdělil účastník pražského happeningu na podporu Juliana Assange, který na serveru WikiLeaks zveřejnil dokumenty související s válkou, špionáží a korupcí. Právě nyní se soudci rozhodují, jestli jej Velká Británie vydá do USA, kde mu někteří usilují o život.

„Našemu kolegovi novináři hrozí 175 let ve vězení. A můžeme se podívat, co se stalo těm whistleblowerům v minulosti. Můj oblíbený příklad je Daniel Hale, který odhalil, že Američané při dronových útocích zabíjí na Středním východě civilisty. Toho zavřeli na protiteroristické oddělení federální věznice Marion. To znamená, že je úplně jedno, co proti němu vznesou.

Assangeova žena Stella nedávno prohlásila: "Musejí si přiznat, že kriminalizují novinařinu. Kriminalizují pravdu... jsou to lháři, zločinci, kteří perzekvují novináře, jenž je odhalil." Australský premiér Anthony Albanese zase řekl: "Svůj postoj jsem vyjádřil velice jasně, jak veřejně, tak mezi čtyřma očima. Čeho je moc, toho je příliš. Je načase, aby se vrátil domů."

Assangeův server WikiLeaks zveřejnil miliony dokumentů souvisejících s válkou, špionáží a korupcí. V roce 2010 se na něm objevilo video pořízené z amerického vojenského vrtulníku, jež zachycovalo zabíjení civilistů v Bagdádu. Později server informoval o amerických odposleších francouzských prezidentů Jacquese Chiraka, Nicolase Sarkozyho a Françoise Hollandea a v roce 2017 zveřejnil dokumenty o americké kybernetické špionáži. 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Lipavsky-poru...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Dekarbonizace je nevratná, v příštích šesti letech bude Česko stát 3,5 bilionu korun!

22.2.24

Česká republika:

Investice do dekarbonizace, tedy snižování uhlíkové stopy tuzemského průmyslu (myšleno jeho likvdaci - moje poznámka), vyjdou do roku 2030 přibližně na 3,5 bilionu korun. Většinu peněz by měli zajistit soukromí investoři, stát proto musí pro ně rychle zajistit stabilní investiční prostředí.

Při dnešní odborné debatě o vývoji energetiky v ČR to uvedl vrchní ředitel sekce ochrany klimatu ministerstva životního prostředí (MŽP) Petr Holub. Spolu s dalšími experty se shodl na tom, že dekarbonizace je nevratný proces, který nezastaví ani případné politické změny.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H2RuZ/zpravy-ekonomika-dekarbonizace-bud...

Klasifikace: krimi,ekologie,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 17

 Západní země by měly dát Ukrajině všechny zbraně a vybavení, říká šéf SNBO (VIDEO)

22.2.24

Ukrajina:

Západní země by měly Kyjevu předat naprosto všechny zbraně a vybavení, prohlásil šéf Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov.

V příštích konfliktech je stejně nebudou potřebovat, vysvětlil ukrajinský představitel.

"Máme mnoho zkušeností a uvědomujeme si, že tato děla, tanky, bojová vozidla pěchoty a mnoho dalších věcí už nebudou pro příští válku v Evropě potřeba.

A oni nám teď musí urychleně všechno převést, jako to udělalo Dánsko... Bude to šrot, který nebudete vůbec potřebovat, protože bude úplně jiná válka," přesvědčuje Danilov západní partnery.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1708592072

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Plán, když vyhraje Trump

22.2.24

USA:

Levicoví zastánci zelené energie plánují vynaložit miliony dolarů na ovlivňování republikánských kongresmanů, aby nepodpořili zrušení radikální zelené agendy prezidenta Joea Bidena v případě, že by se do Bílého domu vrátil Donald Trump.

Americká asociace pro čistou energii v uniklém „tajném dokumentu“ jmenuje desítky republikánských členů Senátu a Sněmovny reprezentantů, kteří by potenciálně mohli podpořit pokračování Bidenových zelených cílů. Na jejich ovlivnění má být vyčleněno více než 7 milionů dolarů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Plan-kdyz-vyhr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 CNN - Rusko má ohromné zisky z prodeje ropy do Indie

20.2.24

Rusko:

Rusko má ve státní pokladně nebývalé množství peněz, k čemuž přispěl rekordní prodej ropy do Indie v loňském roce v hodnotě 37 miliard dolarů, který se za rok zvýšil třináctkrát.

CNN o tom píše s odkazem na analýzu Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší.
Zároveň se uvádí, že část této ropy se vyváží do Spojených států ve formě ropných produktů v hodnotě více než 1 miliardy dolarů.

CNN poznamenává, že prodej ruské ropy do Indie nepodléhá sankcím a je zcela legální, ačkoli expertýza dodávkových tras naznačuje, že na tomto obrovském objemu dodávek se může podílet "stínová flotila" tankerů speciálně vytvořená Moskvou.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1708375351

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 80 čtenářů částkou 13 586 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Velká policejní akce měření rychlosti - šikana nebo prevence?22.04.24 21:13 Česká republika 0

České zbrojovky jedou na plné obrátky 22.04.24 20:55 Česká republika 0

V Gaze byl objeven masový hrob s těly bez hlavy a kůže a odstraněných orgánů.21.04.24 19:56 Palestina 0

Špatné zprávy přináší Ladislav Vrábel (neověřeno)21.04.24 19:20 Česká republika 6

Evropa začala nakupovat více ruského plynu21.04.24 18:44 Evropská unie 0

Fentanyl se začíná rozmáhat i u nás. Drogu horší než heroin lze sehnat na inzerát.20.04.24 06:03 Česká republika 1

Účast Ruska na ceremoniálu osvobození koncentračních táborů považována za "nežádoucí".19.04.24 19:08 Německo 1

ICC zvažuje vydání zatykačů pro válečné zločiny na Netanjahua19.04.24 19:00 Neurčeno 0

Írán odhalil polohu všech izraelských jaderných zařízení a je připraven na ně udeřit19.04.24 18:54 Írán 1

Dluh České republiky rekordně narůstá 19.04.24 18:05 Česká republika 0

Apollo 11 – Přistáli Američané na Měsíci?18.04.24 19:58 USA 10

Nové informace o kauze „Ostatkový kříž“18.04.24 18:48 Česká republika 0

Třetina Ukrajinců živoří 18.04.24 10:57 Česká republika 6

Rakušan neříkal pravdu17.04.24 16:43 Česká republika 3

Lidé nebděli, lidé mlčeli, aneb “jak pr.s..t naši vlast“16.04.24 19:44 Česká republika 1

Už i Německu kolabuje rozvodná síť16.04.24 17:39 Německo 2

Kávička s Bidenem nás vyjde pěkně draho16.04.24 15:24 Česká republika 4

Takže je to PRAVDA! FBI konečně vyšetřuje útok na Baltimore Bridge jako kybernetický16.04.24 12:31 USA 3

Euro 7: Rada EU přijala nová pravidla pro emisní limity osobních a nákladních automobilů a dodávek15.04.24 19:02 Evropská unie 3

"Nikdy jsem neslyšela žádné odsouzení ukrajinských úderů proti Rusku": Marie Zacharová se vyjádřila k výzvě Izraele, aby odsoudil íránské údery.15.04.24 18:51 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
23,70 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
29,29 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
15,29 Kč
Švýcarský frank
26,02 Kč
100 japonských jenů
15,31 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
6,41 Kč
Ukrajinská hřivna
0,60 Kč
100 rublů
25,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 162,58 Kč
1 unce stříbra
645,22 Kč
Bitcoin
1 572 952,62 Kč

Poslední aktualizace: 22.4.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 025 107