Ve zkratce

Stránka:

 Gaza: co víme o izraelském útoku, při kterém zahynulo sedm humanitárních pracovníků

4.4.24

Palestina:

Sedm pracovníků nevládní organizace World Central Kitchen bylo zabito při útoku v Gaze. Existuje několik indicií, že tento útok byl úmyslný.

Po izraelském útoku, při němž v Gaze zahynulo sedm humanitárních pracovníků, požaduje vysvětlení několik zemí. Dobrovolníci pracovali pro americkou nevládní organizaci World Central Kitchen, která se zabývá distribucí potravin. Ta se rozhodla pozastavit všechny své operace v regionu. Izrael hovoří o neúmyslném úderu, ale to se zdá být spíše nepravděpodobné.

Podle izraelského listu Haaretz , který se odvolává na armádní zdroje, byla tři vozidla nevládní organizace třikrát terčem útoku dronu. Podle novin první střela zasáhla první auto. Druhý vůz mu poté přijel na pomoc, přenesl zraněné a znovu vyrazil. Toto vozidlo zasáhla druhá střela. Třetí vůz jim poté přijel na pomoc, přenesl přeživší do vozu a opět vyrazil, ale třetí raketa ho zasáhla.

Je těžké uvěřit, že izraelské úřady nevěděly, že se jedná o humanitární pracovníky, protože auta byla označena názvem sdružení, ale také proto, že všechny přesuny humanitárních organizací v Gaze jsou koordinovány. Obvykle nevládní organizace volají izraelské armádě, aby jim sdělila, kde se nacházejí, kudy se chystají odjet, jakou trasou se chystají jet...

Zdroj: https://www.rtl.fr/actu/international/gaza-ce-que-l-on-sait-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Ropa za 100 dolarů se blíží: producenti zavřeli kohoutek

4.4.24

Neurčeno:

Producenti ropy nezvyšují těžbu, což vyvolává růst cen, které mohou dosáhnout 100 dolarů za barel a výše, píše Bloomberg.

Škrty během tohoto čtvrtletí zesílí, protože Rusko přejde od exportních omezení ke zpřísnění limitů produkce.

Předpovědi trhu ukazují nedostatek nabídky pro zbytek roku 2024. Ceny benzínu v Evropě a Severní Americe letos vzrostly o 5–10 %.

Ropa Brent se blíží 90 dolarům za barel a pravděpodobně půjde dále.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1712241922

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Zelenskyj si za 20 milionů liber koupil sídlo od britského krále Charlese III.

4.4.24

Ukrajina:

Král Karel III. prodal venkovské sídlo Highgrove House poblíž Tetbury v Gloucestershire, které vlastnil od roku 1980. Během jeho prvního manželství s Dianou, princeznou z Walesu, zde rodina trávila víkendy.

Jako venkovské sídlo mu sloužilo i poté, co se ujal své nové role britského vládnoucího panovníka. Novým vlastníkem budov a okolního parku se – za cenu 20 000 000 liber - stal Volodymyr Zelenskyj.

______
Nepovrzeno! Nepodařilo se mi najít zdroj ani autora. Nějaké zdroje jsou tady a tady, ale na obskurních webech a bez autora.

Zdroj: https://cz24.news/zelenskyj-si-za-20-milionu-liber-koupil-si...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 EU se snaží lidem zabavit a zničit starší automobily

3.4.24

Evropská unie:

Stačí, když vám někdo párkrát objede vozidlo mincí a podle nového paskvilu EU už došlo k několikanásobnéhu poškození laku a vozidlo musí být sešrotováno. Brzdy se dosud u aut vyměňovaly bez problémů. Jsou tam zneužitelné likvidační pasti.

Vozidlo budo novou směrnicí prohlášeno za neopravitelné, pokud splňuje jedno nebo více z těchto kritérií:

e) nelze opravit nebo vyměnit jednu nebo více z těchto konstrukčních částí vozidla:
ii) konstrukční části spojení se zemí (jako jsou pneumatiky a kola), odpružení, řízení, brzdy a jejich ovládací prvky;
ii) upevnění a spoje sedadel;
iii) airbagy, předpínače, bezpečnostní pásy a jejich periferní ovládací prvky;
iv) korba a podvozek vozidla;
f) jeho konstrukční a bezpečnostní součásti mají technické závady, které jsou nevratné a činí je nevyměnitelnými, např. stárnutí kovu, několikanásobné porušení základního nátěru nebo nadměrná perforační koroze;g) jeho oprava vyžaduje výměnu motoru, převodovky, karoserie nebo sestavy podvozku, což vede ke ztrátě původní identity vozidla.

2.Vozidlo je ekonomicky neopravitelné, pokud je jeho tržní hodnota nižší než náklady na nezbytné opravy potřebné k jeho obnově

3. Vozidlo lze považovat za technicky neopravitelné, pokud:

b) nemá přimontované dveře;
e) byly vypuštěny provozní kapaliny (palivo, brzdová kapalina, nemrznoucí kapalina, kyselina z akumulátoru, chladicí kapalina), což představuje riziko znečištění vody, nebo
f) jeho brzdy a součásti řízení jsou nadměrně opotřebované.“

Zdroj: https://dfens-cz.com/eu-a-postupna-likvidace-individualni-mo...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Migranti se ve velkém registrují k volbám, aktuálně jich jsou již asi 2 miliony

3.4.24

USA:

Výrazný nárůst počtu voličských registrací bez průkazu totožnosti s fotografií byl zaznamenán ve třech kritických státech: Arizoně, Pensylvánii a Texasu.

Konzervativní  skupina End Wokeness tento trend v úterý vynesla na světlo s odvoláním na čísla, která ukazují na nárůst od začátku roku 2024, přičemž Texas zaznamenal ohromujících 1 250 710 takových registrací, Pensylvánie 580 513 a Arizona 220 731.

Podle zákona Help America Vote Act z roku 2002 (HAVA) jsou státy povinny ověřovat informace o nově registrovaných voličích. Zatímco zákon vyžaduje ověření podle státních databází Správy motorových vozidel, jednotlivci bez řidičského průkazu se mohou zaregistrovat pomocí posledních čtyř číslic svého čísla sociálního pojištění (SSN).

Musk vlastními slovy vysvětlil, jak demokraté využívají nelegální imigraci jako zbraň.

„Vzhledem k tomu, že ilegálové jsou většinou v demokratických státech, jsou jak sněmovní, tak prezidentské hlasy posunuty o ~5 % doleva, což stačí ke změně celé rovnováhy sil,“ řekl tehdy.

„To je hlavní důvod, proč Bidenova administrativa přivádí rekordní množství ilegálů a provádí tak málo deportací.“

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/usa-migranti-se-ve-ve...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Slíbené miliardy nestačí. Na nákup granátů pro Ukrajinu potřebujeme víc, řekl Lipavský

3.4.24

Česká republika:

Na českou iniciativu na nákup munice pro Ukrajinu je potřeba více peněz, řekl ve středu v Bruselu český ministr zahraničí Jan Lipavský.

K iniciativě se podle údajů české vlády a tisku dosud připojila zhruba dvacítka zemí. Lipavský dříve řekl, že Praha zatím od spojenců získala prostředky na nákup prvních 300 tisíc kusů munice a o dalším půl milionu kusů se jedná. 

P.S. - komu stát sebere zase peníze a nebo zvedne daně? 

Když chtějí páni politici mermomoci válčit, ať jdou příkladem a financují si zbraně ze svého "skromného" platu. Poté jim zbývá už jen jediné - obléknout se do vojenskýho, vyfasovat nějakou tu zbraň a hurá na Rusa! 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCHLy/zpravy-lipavsky-delostrelecke-gran...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Od 16 let k volbám. Ještě letos, velí EU!

3.4.24

Evropská unie:

Povolební rozložení politických sil v Evropském parlamentu (EP) letos mohou rozhodnout hlasy od mladistvých, kterým ještě nebylo ani 18 let. Několik států umožní jít k volbám už od 16 let a sama EU záměr podporuje.

Učitelům v této souvislosti EP připravil manuál, v němž se dozví, jak mohou z mladistvých učinit „aktivní evropské občany“ a přimět je volit, zatímco k účasti dalších statisíců nezletilých voličů dopomůže rovněž hrozba tisícových pokut za neúčast. EP si myslí, že mladé zajímá klima nebo rovnost mezi muži a ženami.

Jenže v Německu se záměr táhnout k volbám nezletilé EP tvrdě vrací: Mnozí dotyční inklinují spíše k Alternativě pro Německo (AfD).

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/skolstvi/Od-16-k-volb...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Podpora Ukrajiny pod NATO

3.4.24

USA:

Spojenci podporující Ukrajinu mají v plánu přesunout tzv. Kontaktní skupinu pro obranu Ukrajiny pod kontrolu Severoatlantické aliance.

Dosud byla tato organizace pod vedením Spojených států, přesun pod křídla NATO, který potvrdil i generální tajemník Jens Stoltenberg, by měl zajistit pokračující vojenskou podporu Ukrajiny i po případném vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách.

Podle Američanů takový manévr není demokratický a ukazuje, že v USA ve skutečnosti „vládne“ armáda.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ochranit-pred...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cenzurní smyčka se utahuje

2.4.24

Evropská unie:

Na tomto místě by se mohla objevovat občasná rubrika: Jaký zase nápad přišel z EU, my ho s bídou stačíme vzít na vědomí, ale na odpor se nezmůžeme.

Tentokrát jde o EMFA, Evropský akt o svobodě sdělovacích prostředků. EMFA byla přijata předminulý týden Evropským parlamentem, a protože předtím už prošla Coreperem, tedy Výborem stálých zástupců členských zemí, zbývá už jen aklamační souhlas Rady ministrů, v tomto případě ministrů školství.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HV9VJ/tydenik-echo-komentar-kaiser-cenzu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Gazprom meziročně zvýšil dodávky do Evropy zhruba o čtvrtinu

2.4.24

Rusko:

Ruský plynárenský gigant Gazprom v březnu zvýšil dodávky zemního plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů o 4,5 procenta oproti předchozímu měsíci.

V meziročním srovnání tyto dodávky vzrostly dokonce o zhruba 26 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na své výpočty založené na zprávách Gazpromu o tranzitu přes Ukrajinu a na údajích evropské skupiny pro přepravu plynu Entsog.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hbu8D/zpravy-zahranici-plyn-z-ruska-v-ev...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny a spojenecká flotila vstoupila do Rudého moře

1.4.24

Neurčeno:

Ruské bojové lodě Tichooceánského loďstva (TOF), které prošly Báb-el-Mandebským průlivem, vstoupily do Rudého moře, což vyvolalo velkou nervozitu mezi zeměmi NATO. Tisková služba TOF sdělila podrobnosti o události a zdůraznila důležitost přítomnosti ruského námořnictva v regionu.

Již předtím vojenští experti varovali před možností námořní konfrontace s NATO a předpovídali napjatou situaci ve vojenských námořních vztazích.

Takže Suezský průplav Anglosasové v podstatě už ztratili a Rusko přes něj bude dál klidně obchodovat s ropou, nikdo jim to nezakáže. A ve skutečnosti před zraky celého světa Spojené státy ztratily hlavní poklad: Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny, spojenecké loďstvo vstoupilo do Rudého moře a kontroluje vodní plochu.

A to je začátek konce. Po tomto se kolaps stává již zcela nevyhnutelným.

Zdroj: https://cz24.news/usa-ztratily-poklad-suezsky-pruplav-se-dos...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Prokuratura se zajímá o Von Lejnovou

1.4.24

Evropská unie:

Aféra Pfizergate začíná ohrožovat ambice Ursuly von der Leyenové na pokračování v čele Evropské komise.

Unijní žalobci začínají vyšetřovat její roli při nákupu vakcín od společnosti Pfizer a jeden z hlavních dotazů je, co si esemeskovala s jejím šéfem.

Některé zprávy měly být smazány, takže se řeší i maření vyšetřování likvidací důkazů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-Leyenovou-se...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Trump - ,,Brusel horší než Čína, jen menší.”

1.4.24

USA:

Co se dá očekávat, pokud se do prezidentského úřadu ve Spojených státech vrátí Donald Trump?

Dle britského týdeníku The Economist by v zahraniční politice USA mohlo nastat hned několik změn. Aspirant na Trumpova poradce pro národní bezpečnost Keith Kellogg se netají, že by tvrdě tlačil jak na Moskvu, tak na Kyjev, aby obě země ve válce našly společnou řeč a pokud by jedna z nich USA neposlechla, nemělo by to pro ni nikterak dobré důsledky.

Příliš vřelý zřejmě nebude ani Trumpův přístup k Bruselu. „Horší než Čína, akorát menší,“ míní totiž podle Economistu Trump o Evropské unii.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Brusel-horsi-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Do vysílání ČT prosákla velmi nepříjemná věc z Ukrajiny

1.4.24

Česká republika:

Česká televize odvysílala šestidílný seriál o historii SS. Speciální jednotky nacistického režimu, představené jako „nejhlubší dno lidských dějin“, ale podle tvůrců německého dokumentu mají v dnešní době své pokračovatele.

Díky tomu se na obrazovce ČT hovořilo o „ultranacionalistické polovojenské jednotce“ jménem pluk Azov, která roky bojuje na Donbase proti místní menšině.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-vysilani-CT...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cíle čisté uhlíkové nuly WEF by mohly zabít více než 4 miliardy lidí!

1.4.24

Neurčeno:

Pohádka o „zlém“ CO2 produkovaném lidmi je ve skutečnosti největším podvodem v dějinách lidstva. Za největší podvod jej lze považovat i proto, že většina lidí na něj naskočila a nesmyslům o nadcházející apokalypse věří.

Cíl „Net Zero“ ukončit používání fosilních paliv je součástí plánů WEF a OSN „Agenda 2030“ a „Agenda 2050“ pro lidstvo a zahrnuje dramatické snížení závislosti na fosilních palivech do roku 2030 a úplné odstranění jejich používání do roku 2050.

Dánský statistik Bjørn Lomborg je jedním z těch, kdo varovali, že ukončení používání fosilních paliv povede ke smrti přibližně poloviny světové populace pouze hladem.

„4 miliardy lidí jsou závislé na fosilních hnojivech jako potravinách,“ poznamenává Lomborg. „Bez toho 4 miliardy zemřou hlady. Je čas povolat ty úžasně destruktivní a misantropické bojovníky,“ prohlásil.

Neil Record uvedl: „Pokud bychom doslova přestali používat fosilní paliva a obešli se bez přírodních zdrojů, na kterých závisí svět a jeho ekonomiky a populace, s největší pravděpodobností by do roka zemřelo šest miliard lidí.“

Při rozboru toho, co by se stalo ve světě bez fosilních paliv, Record poznamenává, že většina lidí by trpěla výpadky kvůli tak vážnému ohrožení sítě, které by mohlo být rozšířené a trvalé.

Experti, kteří varovali před nebezpečím spojeným se zastavením ropy, by neměli být ignorováni. Je zřejmé, že naši nevolení vůdci (tedy ti, kteří si „vodí“ vůdce volené) se nezajímají o naše blaho.

Ti, kterým bylo přislíbeno výsadní postavení ve vylidněném světě budoucnosti, mají mnoho způsobů, jak doufají, že dosáhnou svých cílů, ať už prostřednictvím chemtrails, vakcín, farmaceutických produktů, toxických látek v potravinách, vodě atd.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/cile-ciste-uhlikove-n...

Klasifikace: politika,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Copak nám upeklo ministerstvo zdravotnicí?

31.3.24

Česká republika:

MZDR podepsalo šestiletou dohodu o spolupráci s WHO. Jedná se o období 2024-2030.
V tiskové zprávě se mimo jiné dozvíte:

"Dohoda o spolupráci představuje šestiletý rámec kooperace mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Regionální kanceláří WHO pro Evropu, který definuje čtyři strategické oblasti. Cílem podepsané dohody je podpořit Českou republiku v ochraně zdraví všech jejích obyvatel v situaci přetrvávajících globálních zdravotních a bezpečnostních hrozeb a zároveň mít udržitelný, dostupný zdravotnický systém připravený na krizové situace."

Hmmm...přetrvávající globální zdravotní a bezpečnosti hrozby.

Samozřejmě jsem nikde nedohledal odkaz na celé znění dohody. Ani u tiskové zprávy se ministerstvo neráčilo uvést.

Zájem médií je též téměř na nule.

Připomínám, že WHO je soukromá organizace, ke které Českou republiku neváže žádný právní rámec.

Zdroj: https://www.facebook.com/lenka.tarabova.374/posts/pfbid02Lzh...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Macron chce válčit na Ukrajině, ale Francie se řítí do velkého finančního průšvihu

30.3.24

Francie:

V posledních týdnech se výrazně stupňují ambice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona hrát vůdčí roli v Evropě, když mimo jiné nevylučuje vojenskou intervenci na Ukrajině.

Nicméně zpráva z tohoto týdne, že deficit dosáhl v roce 2023 5,5 procenta HDP, což je výrazně více, než byl vládní cíl 4,9 procenta, a také v rozporu s pravidly EU, vyvolala šokové vlny napříč francouzským establishmentem, píše server Politico.

Německý deník Handelsblatt uvádí, že pokud Macron urychleně nedostane výdaje pod kontrolu, Francie se stane pro Evropu rizikem.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hvyi8/ekonomika-zpravy-macron-chce-valci...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Vážná věc. Na Vondru i Fialu míří trestní oznámení

29.3.24

Česká republika:

Trestní oznámení na Alexandra Vondru, premiéra Petra Fialu, ministra Marka Výborného a další podá v nadcházejících dnech jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek. Exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 se v pořadu Jany Bobošíkové „Aby bylo jasno“ dostal k salmonele, kterou veterináři před časem objevili v mražených kuřatech jeho firmy. Vrátil se i k postoji majitele internetového obchodu Rohlík.cz po protestech 19. února v Praze. A vysvětlil, proč by zemědělské protesty měly pokračovat.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pokus-o-likvi...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Skutečný důvod, proč jsou výrobci vakcín zproštěni odpovědnosti (video)

29.3.24

USA:

V USA již podobný zákon existuje téměř 40 let. Je zarážející, že jej bylo možné uplatnit také v roce 2020 v celém světě – a to navíc u experimentálních genových injekcí, které nemají s vakcínami (jak jejich definici chápeme) nic společného.

Vakcíny jsou jediným produktem, u kterého nemůžete žalovat přímo výrobce. Proč tomu tak je?

V osmdesátých letech přišli výrobci vakcín o spoustu peněz. Za každý dolar, který vydělali na DTP vakcíně, přišli asi o 20 dolarů v soudních sporech za poškození zdraví těmito přípravky.

A tak se Wyeth (najatý společností Pfizer) vydal do Bílého domu, aby požádal o zproštění odpovědnosti. Společnosti hrozil odchod z podnikání.

Prezident Reagan se Wyetha zeptal, proč nemohou vyrobit bezpečnější vakcíny. Wyeth odpověděl, že vakcíny jsou „nevyhnutelně nebezpečné.“

To vedlo v roce 1986 k podpisu zákona o poškození vakcínami, který dává výrobcům vakcín imunitu před trestním stíháním.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/to-je-skutecny-duvod-...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 V Rusku se zatýká za internetové diskuse schvalující terorismus - to samé se dělo u nás před 4 měsíci

29.3.24

Rusko:

V Rusku dochází k zatýkání slaboduchých diskutujících za souhlas s teroristickým činem. Za „schvalování terorismu“ jim v případě uvěznění hrozí roky za mřížemi. A zadrželi i 9 letou dívku.

Všiměte si, jak je toto popisováno jako slabost ruského režimu.

Ale nikdo si už nevzpomene, že úplně to samé se u nás dělo po vraždění jednoho maniaka u nás a se také naše policie daleko více zaměřila na internetové diskutéry, než na motivaci zločince a možné osoby v pozadí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ruska-policie-zatyk...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 37 čtenářů částkou 6 610 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bilderberg neboli Kabal - Stínová Vláda/MASAKR světa17.06.24 11:53 Neurčeno 0

Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti17.06.24 11:48 Neurčeno 0

Cvrčci součástí uzenin17.06.24 05:02 Česká republika 0

Kyjevem prošel pochod hrdosti LGBT17.06.24 04:33 Ukrajina 2

Po pandemii covidu lidé více umírají 16.06.24 17:59 Evropská unie 2

Česká republika má nejvyšší daň z příjmu firem ze zemí V4, ukazuje studie16.06.24 16:36 Česká republika 0

Euro se stává nedůvěryhodným16.06.24 16:24 Evropská unie 0

AMERICAN girl in Russia?! 16.06.24 10:09 Rusko 0

Ženevský mezinárodní institut pro výzkum míru žádá ICC o zahájení vyšetřování Ursuly von der Leyenové a vedení EU za spoluúčast na válečných zločinech15.06.24 20:04 Evropská unie 0

Pellegrini slovenským prezidentem15.06.24 19:28 Slovensko 1

V Itálii se podle nových zákonů musí vypnout 90% (k)radarů15.06.24 10:32 Itálie 0

"Ukázat svou sílu": americké námořnictvo vyslalo na Kubu jadernou ponorku USS Helena (SSN-725)14.06.24 14:46 USA 3

Saudská arábie vypověděla smlouvu s USA na nákup ropy výhradně za dolary13.06.24 20:10 Saudská Arábie 1

Jak nás vnímají politici, jak přemýšlejí ovce, a co s tím13.06.24 19:01 Neurčeno 6

EU potraviny jako zbraně hromadného ničení13.06.24 18:41 Evropská unie 1

Moskevská burza oficiálně pozastavuje všechny transakce v amerických dolarech a eurech13.06.24 18:21 Rusko 0

Macron - „Nechci předat klíče od moci krajní pravici“ 13.06.24 17:19 Francie 1

EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. 13.06.24 16:05 Evropská unie 1

Pokuta 200 mil. eur + penále Maďarsku za neplnění migrační politiky13.06.24 10:35 Maďarsko 2

Náš pisálek Tomáš Vlach dostal na 3 roky zákaz vstupu na Ukrajinu12.06.24 21:14 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
24,76 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,79 Kč
Australský dolar
15,27 Kč
Švýcarský frank
25,90 Kč
100 japonských jenů
14,67 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,65 Kč
100 maď. forintů
6,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
26,00 Kč
1 unce (31,1g) zlata
53 888,67 Kč
1 unce stříbra
683,21 Kč
Bitcoin
1 536 990,46 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 320 797