Ve zkratce

Stránka:

 Akce Francie směřuje ke třetí světové! Martin Koller komentuje aktuální události posledních dní.

6.4.24

Česká republika:

Ruská armáda zabije veškerý francouzský vojenský personál, který Francie pošle na Ukrajinu. Francie chce na Ukrajině vybudovat dvě obranné linie vybavené jadernými zbraněmi! Ministerstvo vnitra skrylo do návrhu zákona o odolnosti subjektů kritické infrastruktury mohutná omezení lidských práv. Německá ekonomika je paralyzovaná a výrazně zaostává ve srovnání s jinými většími evropskými zeměmi. Jaká svinstva páchali Banderovci v Československé republice?

Zdroj: https://www.infovojna.bz/article/video-bezpecnostny-analytik...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Globalizace je rekordně vysoká

6.4.24

Neurčeno:

Zpráva ukazuje, že globalizace dosáhla v roce 2022 rekordní úrovně a v roce 2023 se jí blížila – navzdory řadě globálních otřesů v uplynulém desetiletí, včetně pandemie covid-19, válek na Ukrajině a v Gaze, obchodního konfliktu mezi USA a Čínou a vystoupení Spojeného království z EU. Důkazy důrazně vyvracejí názor, že se růst globálních toků obrátil. Růst obchodu hrál klíčovou roli při zvyšování globální propojenosti.

Podíl celosvětové produkce obchodované na mezinárodní úrovni se v roce 2022 vrátil na rekordně vysokou úroveň. Po zpomalení v roce 2023 se v roce 2024 předpokládá zrychlení růstu obchodu. Globalizace informačních toků byla v posledních dvou desetiletích obzvláště silná, i když nejnovější údaje ukazují zastavení jejich růstu, částečně v důsledku menší výzkumné spolupráce mezi USA a Čínou. Podniková globalizace roste, společnosti rozšiřují svou mezinárodní přítomnost a získávají více tržeb v zahraničí.

Ze zprávy rovněž vyplývá, že vazby mezi USA a Čínou se nadále zmenšují, přičemž podíly toků obou zemí, které se vzájemně týkají, se od roku 2016 snížily přibližně o čtvrtinu. Obě země však zůstávají významně propojené a vykazují větší toky než téměř jakákoli jiná dvojice zemí.

Zdroj: https://casopisargument.cz/?p=56597

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 OSN požaduje, aby se Izrael zodpovídal z válečných zločinů v pásmu Gazy

6.4.24

Neurčeno:

V pátek 5. dubna přijala Rada OSN pro lidská práva rezoluci, která vyzývá Izrael k odpovědnosti za možné válečné zločiny a zločiny proti lidskosti v pásmu Gazy, třebaže Izrael ji odmítl jako "překroucený text".

Rezoluce byla přijata v pátek 5. dubna 28 hlasy pro, 6 proti a 13 se zdrželo hlasování. Proti se postavili i věrní spojenci Izraele, Spojené státy a Německo.

OSN odsuzuje "používání hladu proti civilistům jako způsobu vedení války v Gaze", kde OSN varovala před hrozícím hladomorem.

Podle posledních údajů bylo zabito 33 091 Palestinců a téměř 75 750 jich bylo zraněno.

Zdroj: https://french.presstv.ir/Detail/2024/04/05/723108/Crimes-de...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Vládě důvěřuje už jen pětina lidí

5.4.24

Česká republika:

Důvěra ve vládu a Poslaneckou sněmovnu zůstává nízká a nyní jim shodně důvěřuje pětina lidí. Dalo by se říci, že Fialův kabinet řídí tuto zemi v podstatě "bez mandátu" voličů a proti jejich vůli.

Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Prezidentu Petru Pavlovi podle něj věří 54 procent obyvatel a Senátu 32 procent a také v jejich případě jsou výsledky v porovnání s předchozím průzkumem mírně lepší. Nejvyšší důvěře mezi ústavními institucemi se nadále těší starostové a obecní zastupitelstva. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) a dolní parlamentní komora vyšly z hodnocení nejhůře.

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nepekne-vysvedcen...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Ředitel Psychiatrického centra Praha, onemocněl vážnou neurologickou chorobou - spojitost s mRNA utrejchem nikoho nenapadne

4.4.24

Česká republika:

Tyto dva citáty s rozestupem 3 let ukazují, čeho jsme se my dezoláti obávali a co se čistou náhodou děje lidem, kteří se ohánějí "racionálním přístupem". Tím tzv. kritickým přístupem si ani nedokáže dát do souvislosti, že se zúčastnil medicínského experimentu na lidech. Vzhledem k tomu, že by každého neočkovaného chtěl léčit na psychiatrii, odhaduji, že sám se mRNA experimentu zůčastnil.

Cyril Höschl 2021: „Jejich argument, že nevíme, co očkování udělá v budoucnu, je však bezzubý, když si uvědomíme, že skoro o ničem nevíme, co to udělá v budoucnu. Je to tedy spíše souboj emocí s racionálním kritickým přístupem“

Cyril Höschl 2024: „Kdyby mi před půl rokem někdo řekl, že nebudu chodit, že nebudu řídit auto, že se nebudu moct podepsat, že nebudu moct psát ani na klávesnici, tak bych se šel snad picnout.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-galerie-oso...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 8

 Gaza: co víme o izraelském útoku, při kterém zahynulo sedm humanitárních pracovníků

4.4.24

Palestina:

Sedm pracovníků nevládní organizace World Central Kitchen bylo zabito při útoku v Gaze. Existuje několik indicií, že tento útok byl úmyslný.

Po izraelském útoku, při němž v Gaze zahynulo sedm humanitárních pracovníků, požaduje vysvětlení několik zemí. Dobrovolníci pracovali pro americkou nevládní organizaci World Central Kitchen, která se zabývá distribucí potravin. Ta se rozhodla pozastavit všechny své operace v regionu. Izrael hovoří o neúmyslném úderu, ale to se zdá být spíše nepravděpodobné.

Podle izraelského listu Haaretz , který se odvolává na armádní zdroje, byla tři vozidla nevládní organizace třikrát terčem útoku dronu. Podle novin první střela zasáhla první auto. Druhý vůz mu poté přijel na pomoc, přenesl zraněné a znovu vyrazil. Toto vozidlo zasáhla druhá střela. Třetí vůz jim poté přijel na pomoc, přenesl přeživší do vozu a opět vyrazil, ale třetí raketa ho zasáhla.

Je těžké uvěřit, že izraelské úřady nevěděly, že se jedná o humanitární pracovníky, protože auta byla označena názvem sdružení, ale také proto, že všechny přesuny humanitárních organizací v Gaze jsou koordinovány. Obvykle nevládní organizace volají izraelské armádě, aby jim sdělila, kde se nacházejí, kudy se chystají odjet, jakou trasou se chystají jet...

Zdroj: https://www.rtl.fr/actu/international/gaza-ce-que-l-on-sait-...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Ropa za 100 dolarů se blíží: producenti zavřeli kohoutek

4.4.24

Neurčeno:

Producenti ropy nezvyšují těžbu, což vyvolává růst cen, které mohou dosáhnout 100 dolarů za barel a výše, píše Bloomberg.

Škrty během tohoto čtvrtletí zesílí, protože Rusko přejde od exportních omezení ke zpřísnění limitů produkce.

Předpovědi trhu ukazují nedostatek nabídky pro zbytek roku 2024. Ceny benzínu v Evropě a Severní Americe letos vzrostly o 5–10 %.

Ropa Brent se blíží 90 dolarům za barel a pravděpodobně půjde dále.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1712241922

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Zelenskyj si za 20 milionů liber koupil sídlo od britského krále Charlese III.

4.4.24

Ukrajina:

Král Karel III. prodal venkovské sídlo Highgrove House poblíž Tetbury v Gloucestershire, které vlastnil od roku 1980. Během jeho prvního manželství s Dianou, princeznou z Walesu, zde rodina trávila víkendy.

Jako venkovské sídlo mu sloužilo i poté, co se ujal své nové role britského vládnoucího panovníka. Novým vlastníkem budov a okolního parku se – za cenu 20 000 000 liber - stal Volodymyr Zelenskyj.

______
Nepovrzeno! Nepodařilo se mi najít zdroj ani autora. Nějaké zdroje jsou tady a tady, ale na obskurních webech a bez autora.

Zdroj: https://cz24.news/zelenskyj-si-za-20-milionu-liber-koupil-si...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 EU se snaží lidem zabavit a zničit starší automobily

3.4.24

Evropská unie:

Stačí, když vám někdo párkrát objede vozidlo mincí a podle nového paskvilu EU už došlo k několikanásobnéhu poškození laku a vozidlo musí být sešrotováno. Brzdy se dosud u aut vyměňovaly bez problémů. Jsou tam zneužitelné likvidační pasti.

Vozidlo budo novou směrnicí prohlášeno za neopravitelné, pokud splňuje jedno nebo více z těchto kritérií:

e) nelze opravit nebo vyměnit jednu nebo více z těchto konstrukčních částí vozidla:
ii) konstrukční části spojení se zemí (jako jsou pneumatiky a kola), odpružení, řízení, brzdy a jejich ovládací prvky;
ii) upevnění a spoje sedadel;
iii) airbagy, předpínače, bezpečnostní pásy a jejich periferní ovládací prvky;
iv) korba a podvozek vozidla;
f) jeho konstrukční a bezpečnostní součásti mají technické závady, které jsou nevratné a činí je nevyměnitelnými, např. stárnutí kovu, několikanásobné porušení základního nátěru nebo nadměrná perforační koroze;g) jeho oprava vyžaduje výměnu motoru, převodovky, karoserie nebo sestavy podvozku, což vede ke ztrátě původní identity vozidla.

2.Vozidlo je ekonomicky neopravitelné, pokud je jeho tržní hodnota nižší než náklady na nezbytné opravy potřebné k jeho obnově

3. Vozidlo lze považovat za technicky neopravitelné, pokud:

b) nemá přimontované dveře;
e) byly vypuštěny provozní kapaliny (palivo, brzdová kapalina, nemrznoucí kapalina, kyselina z akumulátoru, chladicí kapalina), což představuje riziko znečištění vody, nebo
f) jeho brzdy a součásti řízení jsou nadměrně opotřebované.“

Zdroj: https://dfens-cz.com/eu-a-postupna-likvidace-individualni-mo...

Klasifikace: politika,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Migranti se ve velkém registrují k volbám, aktuálně jich jsou již asi 2 miliony

3.4.24

USA:

Výrazný nárůst počtu voličských registrací bez průkazu totožnosti s fotografií byl zaznamenán ve třech kritických státech: Arizoně, Pensylvánii a Texasu.

Konzervativní  skupina End Wokeness tento trend v úterý vynesla na světlo s odvoláním na čísla, která ukazují na nárůst od začátku roku 2024, přičemž Texas zaznamenal ohromujících 1 250 710 takových registrací, Pensylvánie 580 513 a Arizona 220 731.

Podle zákona Help America Vote Act z roku 2002 (HAVA) jsou státy povinny ověřovat informace o nově registrovaných voličích. Zatímco zákon vyžaduje ověření podle státních databází Správy motorových vozidel, jednotlivci bez řidičského průkazu se mohou zaregistrovat pomocí posledních čtyř číslic svého čísla sociálního pojištění (SSN).

Musk vlastními slovy vysvětlil, jak demokraté využívají nelegální imigraci jako zbraň.

„Vzhledem k tomu, že ilegálové jsou většinou v demokratických státech, jsou jak sněmovní, tak prezidentské hlasy posunuty o ~5 % doleva, což stačí ke změně celé rovnováhy sil,“ řekl tehdy.

„To je hlavní důvod, proč Bidenova administrativa přivádí rekordní množství ilegálů a provádí tak málo deportací.“

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/usa-migranti-se-ve-ve...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Slíbené miliardy nestačí. Na nákup granátů pro Ukrajinu potřebujeme víc, řekl Lipavský

3.4.24

Česká republika:

Na českou iniciativu na nákup munice pro Ukrajinu je potřeba více peněz, řekl ve středu v Bruselu český ministr zahraničí Jan Lipavský.

K iniciativě se podle údajů české vlády a tisku dosud připojila zhruba dvacítka zemí. Lipavský dříve řekl, že Praha zatím od spojenců získala prostředky na nákup prvních 300 tisíc kusů munice a o dalším půl milionu kusů se jedná. 

P.S. - komu stát sebere zase peníze a nebo zvedne daně? 

Když chtějí páni politici mermomoci válčit, ať jdou příkladem a financují si zbraně ze svého "skromného" platu. Poté jim zbývá už jen jediné - obléknout se do vojenskýho, vyfasovat nějakou tu zbraň a hurá na Rusa! 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HCHLy/zpravy-lipavsky-delostrelecke-gran...

Klasifikace: politika,krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Od 16 let k volbám. Ještě letos, velí EU!

3.4.24

Evropská unie:

Povolební rozložení politických sil v Evropském parlamentu (EP) letos mohou rozhodnout hlasy od mladistvých, kterým ještě nebylo ani 18 let. Několik států umožní jít k volbám už od 16 let a sama EU záměr podporuje.

Učitelům v této souvislosti EP připravil manuál, v němž se dozví, jak mohou z mladistvých učinit „aktivní evropské občany“ a přimět je volit, zatímco k účasti dalších statisíců nezletilých voličů dopomůže rovněž hrozba tisícových pokut za neúčast. EP si myslí, že mladé zajímá klima nebo rovnost mezi muži a ženami.

Jenže v Německu se záměr táhnout k volbám nezletilé EP tvrdě vrací: Mnozí dotyční inklinují spíše k Alternativě pro Německo (AfD).

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/skolstvi/Od-16-k-volb...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Podpora Ukrajiny pod NATO

3.4.24

USA:

Spojenci podporující Ukrajinu mají v plánu přesunout tzv. Kontaktní skupinu pro obranu Ukrajiny pod kontrolu Severoatlantické aliance.

Dosud byla tato organizace pod vedením Spojených států, přesun pod křídla NATO, který potvrdil i generální tajemník Jens Stoltenberg, by měl zajistit pokračující vojenskou podporu Ukrajiny i po případném vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách.

Podle Američanů takový manévr není demokratický a ukazuje, že v USA ve skutečnosti „vládne“ armáda.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ochranit-pred...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cenzurní smyčka se utahuje

2.4.24

Evropská unie:

Na tomto místě by se mohla objevovat občasná rubrika: Jaký zase nápad přišel z EU, my ho s bídou stačíme vzít na vědomí, ale na odpor se nezmůžeme.

Tentokrát jde o EMFA, Evropský akt o svobodě sdělovacích prostředků. EMFA byla přijata předminulý týden Evropským parlamentem, a protože předtím už prošla Coreperem, tedy Výborem stálých zástupců členských zemí, zbývá už jen aklamační souhlas Rady ministrů, v tomto případě ministrů školství.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HV9VJ/tydenik-echo-komentar-kaiser-cenzu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Gazprom meziročně zvýšil dodávky do Evropy zhruba o čtvrtinu

2.4.24

Rusko:

Ruský plynárenský gigant Gazprom v březnu zvýšil dodávky zemního plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů o 4,5 procenta oproti předchozímu měsíci.

V meziročním srovnání tyto dodávky vzrostly dokonce o zhruba 26 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na své výpočty založené na zprávách Gazpromu o tranzitu přes Ukrajinu a na údajích evropské skupiny pro přepravu plynu Entsog.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hbu8D/zpravy-zahranici-plyn-z-ruska-v-ev...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny a spojenecká flotila vstoupila do Rudého moře

1.4.24

Neurčeno:

Ruské bojové lodě Tichooceánského loďstva (TOF), které prošly Báb-el-Mandebským průlivem, vstoupily do Rudého moře, což vyvolalo velkou nervozitu mezi zeměmi NATO. Tisková služba TOF sdělila podrobnosti o události a zdůraznila důležitost přítomnosti ruského námořnictva v regionu.

Již předtím vojenští experti varovali před možností námořní konfrontace s NATO a předpovídali napjatou situaci ve vojenských námořních vztazích.

Takže Suezský průplav Anglosasové v podstatě už ztratili a Rusko přes něj bude dál klidně obchodovat s ropou, nikdo jim to nezakáže. A ve skutečnosti před zraky celého světa Spojené státy ztratily hlavní poklad: Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny, spojenecké loďstvo vstoupilo do Rudého moře a kontroluje vodní plochu.

A to je začátek konce. Po tomto se kolaps stává již zcela nevyhnutelným.

Zdroj: https://cz24.news/usa-ztratily-poklad-suezsky-pruplav-se-dos...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Prokuratura se zajímá o Von Lejnovou

1.4.24

Evropská unie:

Aféra Pfizergate začíná ohrožovat ambice Ursuly von der Leyenové na pokračování v čele Evropské komise.

Unijní žalobci začínají vyšetřovat její roli při nákupu vakcín od společnosti Pfizer a jeden z hlavních dotazů je, co si esemeskovala s jejím šéfem.

Některé zprávy měly být smazány, takže se řeší i maření vyšetřování likvidací důkazů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-Leyenovou-se...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Trump - ,,Brusel horší než Čína, jen menší.”

1.4.24

USA:

Co se dá očekávat, pokud se do prezidentského úřadu ve Spojených státech vrátí Donald Trump?

Dle britského týdeníku The Economist by v zahraniční politice USA mohlo nastat hned několik změn. Aspirant na Trumpova poradce pro národní bezpečnost Keith Kellogg se netají, že by tvrdě tlačil jak na Moskvu, tak na Kyjev, aby obě země ve válce našly společnou řeč a pokud by jedna z nich USA neposlechla, nemělo by to pro ni nikterak dobré důsledky.

Příliš vřelý zřejmě nebude ani Trumpův přístup k Bruselu. „Horší než Čína, akorát menší,“ míní totiž podle Economistu Trump o Evropské unii.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Brusel-horsi-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Do vysílání ČT prosákla velmi nepříjemná věc z Ukrajiny

1.4.24

Česká republika:

Česká televize odvysílala šestidílný seriál o historii SS. Speciální jednotky nacistického režimu, představené jako „nejhlubší dno lidských dějin“, ale podle tvůrců německého dokumentu mají v dnešní době své pokračovatele.

Díky tomu se na obrazovce ČT hovořilo o „ultranacionalistické polovojenské jednotce“ jménem pluk Azov, která roky bojuje na Donbase proti místní menšině.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-vysilani-CT...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Cíle čisté uhlíkové nuly WEF by mohly zabít více než 4 miliardy lidí!

1.4.24

Neurčeno:

Pohádka o „zlém“ CO2 produkovaném lidmi je ve skutečnosti největším podvodem v dějinách lidstva. Za největší podvod jej lze považovat i proto, že většina lidí na něj naskočila a nesmyslům o nadcházející apokalypse věří.

Cíl „Net Zero“ ukončit používání fosilních paliv je součástí plánů WEF a OSN „Agenda 2030“ a „Agenda 2050“ pro lidstvo a zahrnuje dramatické snížení závislosti na fosilních palivech do roku 2030 a úplné odstranění jejich používání do roku 2050.

Dánský statistik Bjørn Lomborg je jedním z těch, kdo varovali, že ukončení používání fosilních paliv povede ke smrti přibližně poloviny světové populace pouze hladem.

„4 miliardy lidí jsou závislé na fosilních hnojivech jako potravinách,“ poznamenává Lomborg. „Bez toho 4 miliardy zemřou hlady. Je čas povolat ty úžasně destruktivní a misantropické bojovníky,“ prohlásil.

Neil Record uvedl: „Pokud bychom doslova přestali používat fosilní paliva a obešli se bez přírodních zdrojů, na kterých závisí svět a jeho ekonomiky a populace, s největší pravděpodobností by do roka zemřelo šest miliard lidí.“

Při rozboru toho, co by se stalo ve světě bez fosilních paliv, Record poznamenává, že většina lidí by trpěla výpadky kvůli tak vážnému ohrožení sítě, které by mohlo být rozšířené a trvalé.

Experti, kteří varovali před nebezpečím spojeným se zastavením ropy, by neměli být ignorováni. Je zřejmé, že naši nevolení vůdci (tedy ti, kteří si „vodí“ vůdce volené) se nezajímají o naše blaho.

Ti, kterým bylo přislíbeno výsadní postavení ve vylidněném světě budoucnosti, mají mnoho způsobů, jak doufají, že dosáhnou svých cílů, ať už prostřednictvím chemtrails, vakcín, farmaceutických produktů, toxických látek v potravinách, vodě atd.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/cile-ciste-uhlikove-n...

Klasifikace: politika,veda Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 73 čtenářů částkou 12 966 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko zahájilo cvičení přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní21.05.24 18:51 Rusko 0

Stovky zraněných a evakuační lety. Francie se v Pacifiku střetla s Ázerbajdžánem21.05.24 17:28 Nová Kaledonie a závislá území 0

EU uvalí zelenou daň na osobní dopravu i domy21.05.24 17:20 Evropská unie 0

Poslanci budou řešit odvolání Xavera Veselého z Rady ČT kvůli urážkám na adresu Vašáryové21.05.24 15:38 Česká republika 0

Simona Postlerová o očkování20.05.24 19:40 Česká republika 5

Fiala: Návrh vydat zatykač na izraelskou vládu společně s lídry Hamásu je děsivý20.05.24 18:46 Česká republika 5

Evropská komise zamítla Wildersův plán na vystoupení z migračního paktu EU20.05.24 13:05 Nizozemsko 1

(P)rezident Pavel opět tlačí na euro20.05.24 12:56 Česká republika 0

Vymazání dat historie Cintuly20.05.24 09:05 Slovensko 1

Orbán vidí souvislost mezi útokem na Fica a přípravami na válku 19.05.24 19:45 Maďarsko 1

Ivan Vyskočil - „Magdo Vášáryová, tak se vám to líbí?“ 19.05.24 18:07 Česká republika 1

V Peru prohlásili všechny trans osoby za duševně nemocné19.05.24 17:03 Peru 0

Většina zahraničních firem stále podniká v Rusku. Stáhlo se jen 9,5 % podniků19.05.24 10:26 Rusko 0

Slavná ukrajinská armáda je z větší části kompletně závislá na drogách17.05.24 20:19 Ukrajina 13

Ruský soud zabavil majetek UniCredit17.05.24 19:05 Rusko 0

Turecko vydává ruskou ropu za svou a vyváží ji do EU 17.05.24 18:59 Turecko 0

A zase ti umělci17.05.24 06:35 Česká republika 2

Armáda chce více dat o lidech i firmách pro rychlejší případnou mobilizaci16.05.24 19:39 Česká republika 5

Španělská vládní strana chce zablokovat dodávku zbraní mířících do Česka. Tvrdí, že skončí v Izraeli16.05.24 18:20 Španělsko 1

Nové výpalné pro televizi a rozhlas16.05.24 16:50 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,77 Kč
Euro
24,72 Kč
Libra
28,95 Kč
Kanadský dolar
16,68 Kč
Australský dolar
15,18 Kč
Švýcarský frank
24,99 Kč
100 japonských jenů
14,58 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,81 Kč
100 maď. forintů
6,41 Kč
Ukrajinská hřivna
0,57 Kč
100 rublů
25,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
55 124,05 Kč
1 unce stříbra
727,30 Kč
Bitcoin
1 589 492,41 Kč

Poslední aktualizace: 21.5.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 174 953