Ve zkratce

Stránka:

 O Zelenského prezidentství

22.5.24

Ukrajina:

Zelenského řádný prezidentský mandát skončil o půlnoci ze včerejška na dnešek. Dnes už jeho funkce byla určena pro toho, kdo zvítězí v dalších prezidentských volbách….

Byla vyhrazena. Jenže žádné volby se nekonaly. Přesto, že je současná Ukrajina vzorem demokracie. Volby prezidenta se prostě NEUSKUTEČNILY! No bóžíčku , taková lapálie!

To my si radši děláme starosti s volbami v Rusku, Bělorusku nebo Maďarsku. To je naše silná disciplína! Zatraceně silná!

A sami sebe jmenujeme do role morálních i věcných arbitrů ohledně toho, zda volby v zemi XY jsou platné a dostatečně demokratické. Aniž by nám sebeméně vadilo, že někde, kde by být bezpochyby měly, nejsou žádné......dále článek. 

P.S. - opět typický příklad dvojího metru neo-liberálů

Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2024/05/o-zelenskeho-prezidents...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše.

22.5.24

Slovensko:

Slovenská vládní strana SMER zveřejnila několik ukázek, jak byly vytvořeny podmínky pro to, aby došlo k atentátu na premiéra Roberta Fica.

Poslanec Juraj Gedra pak autorům těchto výroků vzkázal, že bez omluvy a sebereflexe není možné žádné usmířen

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-doslo-k-aten...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Rusko zahájilo cvičení přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní

21.5.24

Rusko:

V rámci první etapy jaderných cvičení se procvičují úkoly získání munice pro Iskander a skrytý přesun do určené oblasti.

Současně personál Vzdušných sil Svazu nacvičuje vybavení speciálními hlavicemi systémů protivzdušné obrany, včetně raket Kinžal, a výjezdy do vytyčených hlídkových oblastí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1716302602

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stovky zraněných a evakuační lety. Francie se v Pacifiku střetla s Ázerbajdžánem

21.5.24

Nová Kaledonie a závislá území:

Malým a nenápadným ostrovem Nová Kaledonie otřásají v posledních několika dnech velké nepokoje. Neklidnou francouzskou državu v jihozápadním Pacifiku sužují pouliční boje výtržníků a separatistů, kteří povstali proti francouzským správcům teritoria.

Francie na ostrově, jenž leží nějakých 1200 kilometrů východně od břehů Austrálie, zavedla výjimečný stav.

Paříž z podněcování ke smrtícím nepokojům obvinila Ázerbájdžán a na ostrov poslala tisícovku policistů, píše bruselský deník Politico.

Také sousední Austrálie a Nový Zéland vypravily na ostrov letadla, která mají za úkol evakuovat jejich občany ze země.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HycNi/zpravy-svet-nova-kaledonie-se-stal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 EU uvalí zelenou daň na osobní dopravu i domy

21.5.24

Evropská unie:

Běžný provoz domácností se ještě více prodraží. Dojde k tomu kvůli evropskému plánu zatížit emisními povolenkami také osobní dopravu a bydlení, respektive vytápění budov.

Zákon už schválil Evropský parlament a nová kategorie povolenek, tedy speciálních zelených daní, začne platit od roku 2027.

Cena jedné povolenky bude ale velmi pravděpodobně vyšší než EU očekává, a hrozí, že se fungování trhu vymkne z rukou a ceny poletí nahoru.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hc5Hc/nove-uhlikove-dane-nafta-benzin-ho...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Poslanci budou řešit odvolání Xavera Veselého z Rady ČT kvůli urážkám na adresu Vašáryové

21.5.24

Česká republika:

Sněmovní mediální výbor a následně celá Sněmovna se bude zabývat urážlivými a hanlivými výroky člena Rady ČT a moderátora Lubomíra Xavera Veselého na adresu diplomatky, herečky a političky Magdy Vášáryové. Předseda poslanců TOP 09 Jan Jakob bude navrhovat odvolání Veselého z mediální rady, předpokládá, že to projde. Koaliční politici to potvrdili v úterý, kdy zároveň označili vyjádření Veselého „daleko za čarou“.

A copak paní Magda řekla?

Povolební vyjádření herečky a diplomatky Magdy Vášáryové o tom, že vítěznou stranu Směr-SD volila i vyslovená spodina, je přesně to podhoubí, které potom končí střelbou na politiky. Toto přesvědčení vyjádřil ve svém pořadu moderátor Luboš Xaver Veselý a autorce těchto slov poslal podobně drsný vzkaz.

P.S. - lví podíl na rozdělování společnosti a podněcování nenávisti k těm, kteří si dovolují mít opačný názor mají právě liberálové a paní Vášáryová je jejich typickou představitelkou. 

Je zarážející, že morálce kazajicim liberálům nevadí jejich Novotný se svými "bonmoty" na adresu Čechů a nemocných lidí. Typicky dvojí metr.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-urazlive-vyroky-radniho...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Simona Postlerová o očkování

20.5.24

Česká republika:

Zdroj: https://rumble.com/v4ud3tf-simona-postlerov-o-okovn.html

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Fiala: Návrh vydat zatykač na izraelskou vládu společně s lídry Hamásu je děsivý

20.5.24

Česká republika:

Návrh hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) vydat zatykač na představitele izraelské demokraticky zvolené vlády spolu s vůdci islámské teroristické organizace Hamás je děsivý a zcela nepřijatelný. Na síti X to dnes uvedl premiér Petr Fiala (ODS).

P.S. - je děsivé, že Fiala ignoruje tisíce zabitých Palestinců rukama Izraelské okupační armády a je zcela nepřijatelné, že dosud neuznal genocidu Palestinců. 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HFcRe/zpravy-petr-fiala-hamas-mezinarodn...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 8

 Evropská komise zamítla Wildersův plán na vystoupení z migračního paktu EU

20.5.24

Nizozemsko:

Ani případná změna vlády nemůže diktaturu EU zmírnit, ukazuje i aktuální příklad Holandska. Nyní dochází konečně k výměně Rutteho vlády za vládu jinou, ve které sice nebude Wilders premiérem, ale bude mít celkem silné slovo, neboť jeho strana drtivě vyhrála volby.

Evropská komise se postavila proti plánům nové nizozemské koaliční vlády na odstoupení od migračního paktu EU.

Lídr Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders, největší strana v nizozemském parlamentu, ve čtvrtek v Haagu oznámil, že nová pravicová vláda, na které se dohodli čtyři koaliční partneři, se bude snažit osvobodit zemi ze sevření Bruselu v otázkách týkajících se azylu a migrace.

P.S. - hřeje mě u srdce, že díky velkému to politiku Rakušanovi, budeme touto migrační vlnou ušetřeni. Aleluja

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/evropska-komise-zamit...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 (P)rezident Pavel opět tlačí na euro

20.5.24

Česká republika:

Česko by mělo přijmout euro. „Jiná budoucnost se nám stejně nejspíš nerýsuje,“ vyzval prezident Petr Pavel.

Dokud Česko nepřijme euro, zůstane při jednáních s členskými zeměmi eurozóny za zavřenými dveřmi a rozhodnutím bude čelit jen zprostředkovaně. Na konferenci reVize Česka 2024, kterou pořádají Druhá ekonomická transformace a Hospodářské noviny, vyzval prezident Petr Pavel k přijetí evropské měny.

„Veškeré argumenty odborníků, ať už zastánců, nebo odpůrců eura, se v debatách nakonec negují. Rozhodnutí o přijetí eura ale nakonec není technickým a ekonomickým rozhodnutím, ale politickým,“ uvedl prezident Petr Pavel.

P.S. - rezident dostal noty z eu hned je sděluje svým poddaným.

Hmmm debaty.....a oni nějaké otevřené jsou? Na mainstreamu je pouze jeden názor i když v debatě vystupuje více "odborníků nebo li expertů".  € je naše spása.....a  proč?  Protože s digitální korunou se v blízké budoucnosti nepočítá. Vše pod kontrolou eu sojuza, von lejno a lokajů globalistu. Jako vždy - O nás bez nás  ((.

Držet krok a hubu. My to s vámi myslíme dobře (to jsme zaznamenali během kovid-fašismu).

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-prezide...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Vymazání dat historie Cintuly

20.5.24

Slovensko:

Verzi potvrzuje zcela jasně a nezpochybnitelně vymazání dat historie Cintuly na Facebooku a jeho mobilu, aby se nepřišlo na kontakty Cintuly a s loutkovodiči ! Kdo jiný mohl 2 hodiny po atentátu dálkově smazat obsahy historie na Facebooku a jeho mobilu, protože prokaztelně to nebyla jeho žena a ani on sám ! Musel to být někdo s pravomocí tak rychle zasáhnout u operátora Facebooku a mobilního operátora a to nemůže a nesmí být obyčejný Honza! Takže zasahovala, logicky, tajná služba nějakého státu s jasnými pravomocemi to zařídit pod sankcemi pro Facebook a mobilního operátora !

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nahoda-Sotva-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 1

 Orbán vidí souvislost mezi útokem na Fica a přípravami na válku

19.5.24

Maďarsko:

Střelba na Slovensku "se shodovala s dalšími událostmi, které naznačují přípravu na válku", řekl Orbán v ranním vysílání rozhlasové stanice Kossuth Radio. Zmínil nedávnou návštěvu amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena v Kyjevě, plány USA získat v příštích pěti letech 100 miliard dolarů na pomoc Ukrajině a debaty o vyslání západních vojsk do bývalé sovětské republiky. "Mám z toho strach," řekl.

Podle Orbána plánuje generální tajemník NATO Jens Stoltenberg navštívit Maďarsko před volbami do Evropského parlamentu, které se mají konat 6. až 9. června, a pokusit se přesvědčit Budapešť, aby svůj postoj přehodnotila. "Hlavní světoví hráči se snaží zatáhnout Maďarsko do války", jak se to již několikrát v historii stalo, ale nyní se tak nestane, prohlásil sebevědomě maďarský premiér.

"Prodlužování válečných akcí [na Ukrajině] by znamenalo pokračující utrpení, protože konflikt lze vyřešit pouze u jednacího stolu, nikoliv na bitevním poli. O to jde před volbami do Evropského parlamentu a takový je i náš dnešní postoj," prohlásil.

"To znamená, že musíme zdvojnásobit naše úsilí a moje práce v Bruselu, kde musím diskutovat s politiky z válečného tábora, je stále obtížnější," uzavřel Orbán.

Zdroj: https://histoireetsociete.com/2024/05/18/orban-voit-un-lien-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Ivan Vyskočil - „Magdo Vášáryová, tak se vám to líbí?“

19.5.24

Česká republika:

„Atentát na slovenského premiéra. Šokující zpráva! Média podsouvají. A naši vládní představitelé? I přes současné účastné řeči mají velkou hroudu másla na hlavě,“ komentuje herec a člen Klubu 2019 Ivan Vyskočil tragédii, která se ve středu odehrála na Slovensku.

Nešetří premiéra Fialu ani ministryni Černochovou a připomíná tabulku s nápisem „Slovákům a dezolé vstup zakázán“! Dostal se i ke svým kolegům. Zmínil herce Matáska a dotaz položil Magdě Vášáryové. Na konci je vzkaz pro Roberta Fica.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Magdo-Vasaryo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 V Peru prohlásili všechny trans osoby za duševně nemocné

19.5.24

Peru:

Trans, nebinární a intersexuální lidé v Peru jsou nyní na základě nařízení ministerstva zdravotnictví klasifikováni jako „duševně nemocní“. Ministerstvo zdravotnictví země po vyhlášení vyhlášky údajně prohlásilo, že je to jediný způsob, jak může „zaručit plné pokrytí lékařské péče v oblasti duševního zdraví“.

Dle doporučení by lidé neměli být podrobováni tzv. konverzním terapiím a bylo poukázáno na usnesení z roku 2021, které chrání před praktikami konverzní terapie.

______
Takhle by to mělo být v každé zdravé společnosti. Mimochodem ještě nedávno byla podle WHO i homosexualita vedena jako onemocnění.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/peru-po-vladnim-narizeni...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 1

 Většina zahraničních firem stále podniká v Rusku. Stáhlo se jen 9,5 % podniků

19.5.24

Rusko:

Navzdory sankcím a silnému politickému tlaku pokračuje většina zahraničních společností ve svém podnikání v Rusku.

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu se z Ruska zcela stáhlo jen 9,5 procenta zahraničních podniků. Zhruba třetina zahraničních firem své aktivity v Rusku omezila.

Vyplývá to podle agentury APA ze studie Vídeňského institutu pro mezinárodní ekonomická srovnání (WIIW).

Zdroj: https://echo24.cz/a/HsaVi/zpravy-ekonomika-vetsina-zahranicn...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Slavná ukrajinská armáda je z větší části kompletně závislá na drogách

17.5.24

Ukrajina:
[...]

Vojáci OSU provádějí proti ruské armádě sebevražedné útoky. Takové útoky mohou dělat jen osoby ovlivněné drogami. Zajatí ozbrojenci nejednou přiznali, že je jejich velení pravidelně zásobovalo drogami. Proto má OSU tak velké ztráty.

Zdrogovaní vojáci mohou na začátku podávat nadlidské výkony, třeba bojovat 3 dny a 3 noci v kuse. Ale pak si drogy vyberou svoji daň.

Ukrajinu v současné době ovládají drogové kartely a porážka Ruskem by jim činnost a výnosné kšefty ukončila.

Zdroj: https://cz24.news/rusko-je-ve-valce-s-armadou-drogove-zavisl...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 13

 Ruský soud zabavil majetek UniCredit

17.5.24

Rusko:

Soud v Petrohradě nařídil zabavit majetek italské bankovní skupiny UniCredit za 463 milionů eur (11,4 miliardy Kč). Týká se to sporu s ruským plynárenským gigantem Gazpromem. Ten měl naplánovaný společný projekt s německou firmou Linde, z něhož kvůli sankcím sešlo. Financovat ho měla právě UniCredit.

Reuters připomíná, že UniCredit poskytla bankovní záruky na společný projekt Gazpromu a německé společnosti Linde, který se neuskutečnil kvůli sankcím zavedeným na Rusko v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu.

Ruské úřady nezaťaly drápy do italského majetku poprvé: v dubnu například zkonfiskovaly majetek ruské části italské firmy Ariston Thermo Group, což vyvolalo protesty ze strany Říma. Společnost Ariston působila na ruském trhu od roku 1995, od roku 2005 ve městě Vsevoložsk u Petrohradu funguje její továrna na výrobu bojlerů a dalších ohřívačů vody, uvedl ruský list Kommersant.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-soud-zabavil...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Turecko vydává ruskou ropu za svou a vyváží ji do EU

17.5.24

Turecko:

Turecko vydává ruskou ropu za svou vlastní a pak ji vyváží do EU, čímž pomáhá Moskvě obcházet hospodářské sankce, píše Politico.

Článek v americkém časopise nese název "Jak se Turecko stalo Putinovou zastávkou pro prodej maskovaného paliva do Evropské unie".

Tento systém přináší Rusku mnohamiliardové zisky, uvedl Politico. V období od února 2023 do února 2024 Turecko zvýšilo své nákupy z Ruska o 105 % oproti předchozím 12 měsícům.

Ve stejném období turecký vývoz pohonných hmot do EU vyskočil o 107 %.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1715847385

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 A zase ti umělci

17.5.24

Česká republika:

Jana Marková se pozastavila nad některými reakcemi, které zaplavily sociální sítě a neskrývali "pobavení" z atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica.

Kupříkladu herec Národního divadla David Matásek sdílel obrázek v barvách strany SMER-SD, kde je napsáno "Pic ho." Jiní zase vtipkovali, že měl Fico s útočníkem vyjednávat o míru a objevily se i poznámky o "svini a vařící vodě". Herec Jiří Maryško také "zaperlil", když zveřejnil fotografii herce Františka Smolíka z filmu "Vyšší princip" zjevně odkazující ke slovům této postavy, že „vražda na tyranu není zločinem“. Marková pak vyslala umělcům a jim podobným ostrý vzkaz:

„A zase ti umělci. Teda ono nejen oni, ale při představě, že někdo takový jako David Matásek je herec Národního divadla, a tedy by měl mít alespoň nějaké základní morální hodnoty, se dokáže posmívat smrtelně zraněnému člověku jen proto, že nesdílí jeho pohled na svět, je mi na nic.

Dále článek....

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/a-zase-ti-umelci-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Armáda chce více dat o lidech i firmách pro rychlejší případnou mobilizaci

16.5.24

Česká republika:

Armáda chystá digitální revoluci. Ze zákona má povinnost být připravena na mobilizaci obyvatelstva a techniky v případě válečné krize, ale k efektivnímu povolávání potřebných lidí nebo strojů jí dnes chybějí data.

Na generálním štábu proto vznikl tým, který buduje digitální propojení se všemi základními registry a informačními systémy.

P.S. - dskuse překvapivě pod článkem...

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-armada-chce-vice-dat-o-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 58 čtenářů částkou 10 368 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská lidová strana (EPP) chce zachovat spalovací motory i po roce 203523.06.24 19:51 Evropská unie 0

Francouzští žoldáci v Oděse: NATO přesouvá vojáky na Ukrajinu přes Černé moře23.06.24 19:18 Francie 0

Britský poslanec Bridgen varuje před útokem pod falešnou vlajkou na evropské město 23.06.24 19:14 Evropská unie 0

Moskva přímo pohrozila Washingtonu za úder na Krymu pomocí ATACMS: „Útok nezůstane bez odpovědi“ 23.06.24 18:58 Rusko 0

Ukrajinci zahájili útok pěti raketami ATACMS na Sevastopol - zasáhli rodiny na pláži23.06.24 18:45 Rusko 0

Evropská komise šturmuje zavedení CO2 povolenek u nákupů zboží a služeb jednotlivými občany23.06.24 17:52 Evropská unie 0

Švédsko, Finsko a Norsko schválily vytvoření koridoru pro přesun vojsk NATO k hranicím s Ruskou federací22.06.24 20:22 Švédsko 1

Nový pakt OSN pro budoucnost je prvním krokem k zavedení světové vlády22.06.24 19:28 Neurčeno 0

Pád Zetoru22.06.24 12:50 Česká republika 1

Po Putinově návštěvě Pchjongjangu Soul "přehodnotí" své dodávky zbraní Kyjevu21.06.24 19:30 Jižní Korea 1

Politico - USA sdělují, že Ukrajina může zasáhnout ruské území "kdekoli" 21.06.24 19:17 Ukrajina 0

Poslanci schválili korespondenční volbu navzdory protestům opozice21.06.24 18:34 Česká republika 5

Vyšetřovatel: 80 až 90 procent úmrtí na covid jsou podvody21.06.24 04:36 USA 3

Slovenský parlament zrušil veřejnoprávní média a nahradil je novými20.06.24 21:35 Slovensko 0

O blížící se finanční krizi20.06.24 17:10 Neurčeno 1

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. Nezapomeňte Vítka znovu volit20.06.24 17:00 Česká republika 0

Nástupce Le Penové, kandidát na premiéra: Munici na Ukrajinu ano. Vojáky a „dlouhé“ rakety NE20.06.24 15:07 Francie 0

Kansas v žalobě obviňuje společnost Pfizer z klamání veřejnosti ohledně vakcíny COVID19.06.24 21:31 USA 3

V Pentagonu si rvou vlasy. Kde ta zatracená ruská ponorka je?19.06.24 21:24 USA 0

Nové dopravní značky v Minnesotě19.06.24 21:17 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,32 Kč
Euro
24,93 Kč
Libra
29,50 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
26,09 Kč
100 japonských jenů
14,59 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
6,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,58 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
54 109,40 Kč
1 unce stříbra
688,79 Kč
Bitcoin
1 493 865,15 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 361 849