Ve zkratce

Stránka:

 Pozvánka na největší protest proti WHO v Ženevě

26.5.24

Švýcarsko:

Organizátoři protestu vyzývají lidi, aby hromadně přišli do Ženevy protestovat proti tyranské agendě, která se snaží zotročit lidstvo prostřednictvím zdravotní diktatury. Demonstranti se shromažďují před sídlem WHO.

Hlavní protest se koná 1. června v Ženevě, nicméně program tam začíná již od 30. května.

„Přijeďte prosím do Ženevy a pomozte zastavit toto světové převzetí,“ říká lékařka Meryl Nass.

Organizace hovoří o největším protestu za svobodu, jaký kdy proběhl. Do města, které také hostí Světové ekonomické fórum, jezdí lidé z celého světa.

„Je jich málo, ale nás je 8 miliard. Společně můžeme a uděláme změnu. Řekněte „NE“ WHO, řekněte „ANO“ svobodě,“ říká se v pozvánce.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/pozvanka-na-nejvetsi-...

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Jak jsou na tom očkované děti v porovnání s neočkovanými? Zdravotní katastrofa.

25.5.24

USA:

Jsou očkované děti zdravější než ty neočkované? Syndrom náhlého úmrtí kojenců a další zdravotní problémy u dětí pocházejí téměř výhradně z očkovacího schématu pro děti. 

Všechny zdravotní chronické problémy jednoznačně převládají u vysoce očkovaných. Tato studie očkovaných vs. neočkovaných je založená na skutečných datech více jak 3000 pacientů. U očkovaných jde křivka nemocnosti v průběhu let stále nahoru.

Pediatr Dr. Paul Thomas uvádí výsledky své rozsáhlé, recenzované, desetileté studie porovnávající zdravotní výsledky očkovaných a neočkovaných dětí ve své pediatrické praxi.

Zdroj: https://www.nespokojeny.cz/jak-jsou-na-tom-ockovane-deti-v-p...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 9

 Nadešel čas, dovolme už Ukrajině útočit na ruské území, vyzval Stoltenberg

25.5.24

Neurčeno:

Spojenci by měli přehodnotit omezení, která kladou Ukrajině pro používání zbraní, jež této zemi darovali. V rozhovoru, který zveřejnil v pátek týdeník The Economist, to řekl generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Podle něj má Ukrajina právo se bránit, což zahrnuje i útoky na cíle na ruském území.

„Myslím, že nadešel čas, aby spojenci zvážili, zda neodvolat některá omezení, která zavedli na použití zbraní, které dali Ukrajině,“ uvedl Stoltenberg, jenž by měl ve funkci skončit 1. října. Argumentoval například tím, že v současnosti jsou boje intenzivnější u Charkova, který se nachází nedaleko ruské hranice. Dříve byly hlavním těžištěm bojů ukrajinské regiony okupované Ruskem.

P.S. - bohužel žádná snaha urovnat konflikt mírovou cestou. Západ chce pouze eskalaci.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/jens-stoltenberg-zbra...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Těsně před atentátem na Roberta Fica byl na Slovensku Tedros

24.5.24

Slovensko:

Generální ředitel WHO, odjel na Slovensko a pokusil se zabránit v ‚porušení konsensu‘ ohledně dokumentů,“ řekla Nassová během hovoru.

„Takže nejdřív tam byl Tedros a pak se někdo pokusil zabít Fica. Nemohu s jistotou říci, že tyto dvě věci spolu souvisí, ale je pozoruhodné, že všechny hlavní noviny okamžitě tvrdily, že za pokusem o atentát stojí ‚osamělý vlk‘,“ pokračovala. Podle lékařky byly noviny instruovány, aby to tvrdily.

K uvedenému jen dodávám, že nepředpokládám, že by to zrovna souviselo, nicméně jsem také přesvědčena o tom, že Tedros si chtěl vydíráním zajistit, že všechny země oba dokumenty schválí.

Ve stejnou dobu, kdy byl šéf WHO na návštěvě několika evropských zemí, se totiž – jakoby „náhodou“ – rozhodla končící nizozemská vláda, že neposlechne usnesení Sněmovny, která ji vyzvala, aby dokumenty odmítla.

Dr. Meryl Nass je lékařka, která již dlouhé roky bojuje proti Big Pharmě.

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/nahoda-tesne-pred-ate...

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Zemřel Jan Kačer

24.5.24

Česká republika:

Ve věku 87 let zemřel v pátek dopoledne herec a režisér Jan Kačer.

Uznávaný režisér patřil k nejvýznamnějším osobnostem českého divadla druhé poloviny 20. století. Své jméno spojil od 60. let s ostravským divadlem Petra Bezruče a pak pražským Činoherním klubem.

Vedle režie se prosadil jako herec. Jednou z jeho nejznámějších rolí je rytíř Armin von der Heide z Údolí včel (1967) režiséra Františka Vláčila. Nicméně do řad klasiků, hereckých velikánů vstoupil již dříve. Jen namátkou ve snímcích Smrt si říká Engelchen (1963) či Každý den odvahu (1964).

Jedním z jeho posledních filmů, v němž přijal roli, byl koprodukční snímek Moc, jenž měl premiéru loni v listopadu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/kultura-zemrel-jan-kacer-40473...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Gruzínskému premiérovi Iraklimu Kobachidzeovi vyhrožuje evropský komisař vraždou

23.5.24

Gruzie:

Evropský komisař v souvislosti s útokem na slovenského premiéra šokujícím způsobem pohrozil Gruzii. Tato hrozba přichází na pozadí vydírání spojeného se zákonem o transparentnosti.

Gruzínský premiér Irakli Kobachidze odhalil šokující výhrůžku, kterou mu během telefonického rozhovoru vyslovil jeden z evropských komisařů. Podle Kobachidzeho se eurokomisař zmínil o teroristickém útoku na slovenského premiéra Roberta Fica a varoval Gruzii, aby byla "velmi opatrná".

Tato hrozba zazněla v souvislosti s vydíráním spojeným se zákonem o transparentnosti, který vyvolal silné reakce vysoce postavených zahraničních politických představitelů.

"Gruzínská společnost byla zvyklá na urážlivé vydírání, ale tato hrozba byla obzvláště znepokojivá," uvedl Kobachidze v prohlášení na Facebooku.

Zdroj: https://lemediaen442.fr/urgent-le-premier-ministre-georgien-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Norsko potvrdilo, že zatkne Benjamina Netanjahua a Yoava Gallanta, pokud vstoupí na jeho území

23.5.24

Norsko:

Norský ministr Espen Barth Eide varuje Netanjahua a Yoava Gallanta, že pokud vstoupí do Norska, budou zatčeni kvůli zatykači Mezinárodního trestního soudu za válečné zločiny v Gaze.

Návrh Mezinárodního trestního soudu v Haagu podpořilo několik evropských zemí včetně Francie, Slovinska a Belgie. Předpokládané zločiny zahrnují používání hladu jako metody vedení války v Gaze, což vedlo k těžkému utrpení a rostoucímu počtu úmrtí civilistů.

Zdroj: https://lemediaen442.fr/la-norvege-confirme-quelle-arretera-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč

23.5.24

Česká republika:

Sedm členů představenstva energetické společnosti ČEZ mělo v loňském roce celkový příjem stejný jako v roce 2022. Celkem si přišli na téměř 135 milionů korun.

Nejvíc dostal šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který měl nárok na skoro 35 milionů korun. Vyplývá to z dnes zveřejněné pozvánky na červnovou valnou hromadu společnosti.

Polostátní ČEZ měl v loňském roce čistý zisk zhruba 29,6 miliardy Kč.

Zdroj: https://cz24.news/predstavenstvo-cez-si-vydelalo-135-milionu...

Klasifikace: krimi,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Prezident Íránu zemřel po pádu vrtulníku

23.5.24

Írán:

Pád vrtulníku s prezidentem by mohla být nešťastná náhoda. Vrtulníky letěly 3 a zbylé dva dorazily do cíle bez problémů.

V souvislosti s pokusem o atentát na p. Fica a s pokusem o atentát na Vučiče a tomu bylo smrtí vyhrožováno to vypadá jinak. K těmto atentátům došlo ve stejnou dobu a to začíná vypadat velice podezřele. Všichni tito politici mají společné, že se starají více o vlastní země než lezou do zádele páníčkům v zahraničí.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-iranci-v-soku-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Kdo je globální prediktor?

22.5.24

Česká republika:

Zdroj: https://paralelne.cz/2024/05/22/sad-roste-sam-dokumentarni-f...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

 Prezidentu Ukrajiny Zelenskému vypršel mandát a ztratil legitimitu

22.5.24

Ukrajina:

Najednou není potřeba, aby v demokratickém státě moc výkonná si řekla o potvrzení v řádných volbách. I naše hnojomety vytrubují, že konec mandátu budou využívat proruští trolové.

Zelenský  by  určitě, ale  určitě,  na jeho  duši a  na psí  uši  rád  uspořádal  prezidentské  volby, ale  ono to jaksi  nejde. Protože  ten výjimečný stav a  ústava a  volební zákon  v takovém případě  jakékoliv  volby  přímo zakazuje!  Tak co byste  holenkové,  vlastně  vy  ruští  trollové  chtěli. Nejde to a  basta.

Že v takovém  případě po uplynutí mandátu  mají pravomoce přejít  na premiera  a předsedu parlamentu?  To by  se vám  holomci nevděční  líbilo! Ale  my  přece máme  výklad  ústavy,  že  starý prezident  vykonává svou  funkci  až do nástupu  nového! A  basta!  Že  toho nelze  zvolit?  Nezajímá!

Sami rusové se bojí se Zelenským podepsat jakoukoliv dohodu o míru. Mohlo by se stát, že Zelenského podpis by byl následně zpochybněn jako neplatný - něco podobného se už stalo u Minských dohod.

Zdroj: https://pravyprostor.net/zelenskeho-prezidentska-nelegitimit...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 5

 Danny Kollár v ostré reakci na proces apologizace atentátníka Juraje Cintuly

22.5.24

Slovensko:

Zdroj: https://rumble.com/v4vt5yl-danny-kollr-v-ostr-reakci-na-proc...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 1

 Klaus Šváb odstoupil z funkce výkonného předsedy Světového ekonomického fóra

22.5.24

Švýcarsko:

Šváb oznámil svůj záměr odstoupit z funkce výkonného předsedy v e-mailu zaměstnancům v úterý. Médiím toto rozhodnutí oznámila osoba spojená s organizací.

Změna jeho role čeká na schválení švýcarskou vládou, ale měla by být dokončena před výročním zasedáním WEF v roce 2025.

Šváb, kterému je nyní 86 let, přejde do role nevýkonného předsedy.

P.S. - milé ovečky, neradujte se předčasně. Na místo Švába No1, přijde Šváb No2..

Zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/klaus-schwab-odstoupi...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 O Zelenského prezidentství

22.5.24

Ukrajina:

Zelenského řádný prezidentský mandát skončil o půlnoci ze včerejška na dnešek. Dnes už jeho funkce byla určena pro toho, kdo zvítězí v dalších prezidentských volbách….

Byla vyhrazena. Jenže žádné volby se nekonaly. Přesto, že je současná Ukrajina vzorem demokracie. Volby prezidenta se prostě NEUSKUTEČNILY! No bóžíčku , taková lapálie!

To my si radši děláme starosti s volbami v Rusku, Bělorusku nebo Maďarsku. To je naše silná disciplína! Zatraceně silná!

A sami sebe jmenujeme do role morálních i věcných arbitrů ohledně toho, zda volby v zemi XY jsou platné a dostatečně demokratické. Aniž by nám sebeméně vadilo, že někde, kde by být bezpochyby měly, nejsou žádné......dále článek. 

P.S. - opět typický příklad dvojího metru neo-liberálů

Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2024/05/o-zelenskeho-prezidents...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Proč došlo k atentátu na Fica? Šokující video ukázalo vše.

22.5.24

Slovensko:

Slovenská vládní strana SMER zveřejnila několik ukázek, jak byly vytvořeny podmínky pro to, aby došlo k atentátu na premiéra Roberta Fica.

Poslanec Juraj Gedra pak autorům těchto výroků vzkázal, že bez omluvy a sebereflexe není možné žádné usmířen

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-doslo-k-aten...

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Rusko zahájilo cvičení přípravy a použití nestrategických jaderných zbraní

21.5.24

Rusko:

V rámci první etapy jaderných cvičení se procvičují úkoly získání munice pro Iskander a skrytý přesun do určené oblasti.

Současně personál Vzdušných sil Svazu nacvičuje vybavení speciálními hlavicemi systémů protivzdušné obrany, včetně raket Kinžal, a výjezdy do vytyčených hlídkových oblastí.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1716302602

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Stovky zraněných a evakuační lety. Francie se v Pacifiku střetla s Ázerbajdžánem

21.5.24

Nová Kaledonie a závislá území:

Malým a nenápadným ostrovem Nová Kaledonie otřásají v posledních několika dnech velké nepokoje. Neklidnou francouzskou državu v jihozápadním Pacifiku sužují pouliční boje výtržníků a separatistů, kteří povstali proti francouzským správcům teritoria.

Francie na ostrově, jenž leží nějakých 1200 kilometrů východně od břehů Austrálie, zavedla výjimečný stav.

Paříž z podněcování ke smrtícím nepokojům obvinila Ázerbájdžán a na ostrov poslala tisícovku policistů, píše bruselský deník Politico.

Také sousední Austrálie a Nový Zéland vypravily na ostrov letadla, která mají za úkol evakuovat jejich občany ze země.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HycNi/zpravy-svet-nova-kaledonie-se-stal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 EU uvalí zelenou daň na osobní dopravu i domy

21.5.24

Evropská unie:

Běžný provoz domácností se ještě více prodraží. Dojde k tomu kvůli evropskému plánu zatížit emisními povolenkami také osobní dopravu a bydlení, respektive vytápění budov.

Zákon už schválil Evropský parlament a nová kategorie povolenek, tedy speciálních zelených daní, začne platit od roku 2027.

Cena jedné povolenky bude ale velmi pravděpodobně vyšší než EU očekává, a hrozí, že se fungování trhu vymkne z rukou a ceny poletí nahoru.

Zdroj: https://echo24.cz/a/Hc5Hc/nove-uhlikove-dane-nafta-benzin-ho...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Poslanci budou řešit odvolání Xavera Veselého z Rady ČT kvůli urážkám na adresu Vašáryové

21.5.24

Česká republika:

Sněmovní mediální výbor a následně celá Sněmovna se bude zabývat urážlivými a hanlivými výroky člena Rady ČT a moderátora Lubomíra Xavera Veselého na adresu diplomatky, herečky a političky Magdy Vášáryové. Předseda poslanců TOP 09 Jan Jakob bude navrhovat odvolání Veselého z mediální rady, předpokládá, že to projde. Koaliční politici to potvrdili v úterý, kdy zároveň označili vyjádření Veselého „daleko za čarou“.

A copak paní Magda řekla?

Povolební vyjádření herečky a diplomatky Magdy Vášáryové o tom, že vítěznou stranu Směr-SD volila i vyslovená spodina, je přesně to podhoubí, které potom končí střelbou na politiky. Toto přesvědčení vyjádřil ve svém pořadu moderátor Luboš Xaver Veselý a autorce těchto slov poslal podobně drsný vzkaz.

P.S. - lví podíl na rozdělování společnosti a podněcování nenávisti k těm, kteří si dovolují mít opačný názor mají právě liberálové a paní Vášáryová je jejich typickou představitelkou. 

Je zarážející, že morálce kazajicim liberálům nevadí jejich Novotný se svými "bonmoty" na adresu Čechů a nemocných lidí. Typicky dvojí metr.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-urazlive-vyroky-radniho...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Simona Postlerová o očkování

20.5.24

Česká republika:

Zdroj: https://rumble.com/v4ud3tf-simona-postlerov-o-okovn.html

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 6

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 58 čtenářů částkou 10 368 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská lidová strana (EPP) chce zachovat spalovací motory i po roce 203523.06.24 19:51 Evropská unie 0

Francouzští žoldáci v Oděse: NATO přesouvá vojáky na Ukrajinu přes Černé moře23.06.24 19:18 Francie 0

Britský poslanec Bridgen varuje před útokem pod falešnou vlajkou na evropské město 23.06.24 19:14 Evropská unie 0

Moskva přímo pohrozila Washingtonu za úder na Krymu pomocí ATACMS: „Útok nezůstane bez odpovědi“ 23.06.24 18:58 Rusko 0

Ukrajinci zahájili útok pěti raketami ATACMS na Sevastopol - zasáhli rodiny na pláži23.06.24 18:45 Rusko 0

Evropská komise šturmuje zavedení CO2 povolenek u nákupů zboží a služeb jednotlivými občany23.06.24 17:52 Evropská unie 0

Švédsko, Finsko a Norsko schválily vytvoření koridoru pro přesun vojsk NATO k hranicím s Ruskou federací22.06.24 20:22 Švédsko 1

Nový pakt OSN pro budoucnost je prvním krokem k zavedení světové vlády22.06.24 19:28 Neurčeno 0

Pád Zetoru22.06.24 12:50 Česká republika 1

Po Putinově návštěvě Pchjongjangu Soul "přehodnotí" své dodávky zbraní Kyjevu21.06.24 19:30 Jižní Korea 1

Politico - USA sdělují, že Ukrajina může zasáhnout ruské území "kdekoli" 21.06.24 19:17 Ukrajina 0

Poslanci schválili korespondenční volbu navzdory protestům opozice21.06.24 18:34 Česká republika 5

Vyšetřovatel: 80 až 90 procent úmrtí na covid jsou podvody21.06.24 04:36 USA 3

Slovenský parlament zrušil veřejnoprávní média a nahradil je novými20.06.24 21:35 Slovensko 0

O blížící se finanční krizi20.06.24 17:10 Neurčeno 1

Spojení mééédií a křiváků, to je budoucnost. Nezapomeňte Vítka znovu volit20.06.24 17:00 Česká republika 0

Nástupce Le Penové, kandidát na premiéra: Munici na Ukrajinu ano. Vojáky a „dlouhé“ rakety NE20.06.24 15:07 Francie 0

Kansas v žalobě obviňuje společnost Pfizer z klamání veřejnosti ohledně vakcíny COVID19.06.24 21:31 USA 3

V Pentagonu si rvou vlasy. Kde ta zatracená ruská ponorka je?19.06.24 21:24 USA 0

Nové dopravní značky v Minnesotě19.06.24 21:17 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,32 Kč
Euro
24,93 Kč
Libra
29,50 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
26,09 Kč
100 japonských jenů
14,59 Kč
Čínský juan
3,21 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
6,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,58 Kč
100 rublů
26,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
54 109,40 Kč
1 unce stříbra
688,79 Kč
Bitcoin
1 493 865,15 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 361 841