Ve zkratce

Stránka:

 Attal (Renaissance) zůstává premiérem, židovské rodiny uvažují o odchodu do Izraele

8.7.24

Francie:

Macron odmítl rezignaci Attala a požádal jej, aby zůstal ve funkci premiéra a zajistil tak stabilitu Francie.

Prominentní francouzští Židé bijí po vítězství NFP na poplach.

Moshe Sebbag, rabín z Velké synagogy v Paříži, po volbách řekl, že „zdá se, že Francie nemá pro Židy budoucnost“, a doporučil mladším Židům, aby „odešli do Izraele “.

Francouzsko-židovský filozof Bernard-Henri Lévy řekl: „Levice je opět unesena nechvalně známým Mélenchonem. Rozdělující jazyk. Nenávist k republice na rtech. Právě teď jsou kolem něj nějaké inkarnace nového antisemitismu... Pokračujte v boji proti těmto lidem.“

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-13611731/Jewish-fam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Uhlíková ekoložka Sandrine Rousseau (NFP): Úspory Francouzů mohou být použity k získání kontroly nad státním dluhem

8.7.24

Francie:

Uhlíková ekoložka Sandrine Rousseauová, která byla znovuzvolena v parlamentních volbách za koalici Nové lidové fronty (NFP), prohlásila v dubnu tohoto roku, že úspory Francouzů, které leží ladem na bankovních účtech, by mohly být použity k získání kontroly nad státním dluhem.

Na otázku novináře "I když by to znamenalo omezit střadatele?" odpověděla Rousseauová bez zaváhání "Absolutně, absolutně."

Podle tohoto článku by se mělo jednat o představu orientace úspor (bez ztráty hodnoty či úroku) směrem navazujícím na vládní investiční program.

Komunistka Konečná (koalice Stačilo!):

„Ukázalo se i v další zemi, že zabetonované vládnoucí elity jsou porazitelné. Zvláště ve chvíli, kdy se proti nim spojí silný blok stran. A zvláště ve chvíli, kdy vládnoucí klika tahá zemi do války.“

„Co bychom si měli odnést z francouzských voleb? Můžeme vyhrát, pokud se spojíme a pokud budeme klást důraz na témata, která občany trápí, ne na výmysly intelektuálních kavárenských rozumbradů.“

Plán Rousseauové se příliš neliší od záměru WEF na naprogramování elektronické měny tak, aby šla utrácet pouze na schválené produkty.

V programu NFP se postoj k válce vzájemně vylučuje-obsahuje preferenci míru a zároveň odsouzení Putina a podporu dalšímu vyzbrojování Ukrajiny.

Ve Francii vyhrál Soros a Konečná jásá. Ve své evropské parlamentní skupině Sorosovců není omylem.

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/conjoncture/l-epargne-des-francais-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Jak se Ukrajina stává vyhlazovacím táborem pro vlastní občany

8.7.24

Ukrajina:

Režim Zelenského dodává lidi a Evropa zbraně. Nový mobilizační zákon dává možnost provádět prohlídky domácností s možností násilného vniknutí. Video obsahuje ukázky brutálních odchytů civilistů na ulicích.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7KtkwF_x2A4

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Francouzské volby: Donald Tusk a Kyjev „oslavují“ porážku Le Penové a zapomínají, že LFI podporuje jednání o míru

8.7.24

Polsko:

Polský premiér Donald Tusk napsal, že po zveřejnění oficiálních výsledků exit poll pro druhé kolo francouzských voleb zavládlo " vzrušení v Paříži ", "zklamání v Moskvě " a " úleva v Kyjevě" - a že to stačí Varšavě ke štěstí:

 
V Paříži nadšení, v Moskvě zklamání, v Kyjevě úleva. To stačí ke štěstí ve Varšavě.

— Donald Tusk (@donaldtusk) 7. července 2024
 

Marine Le Penová již dříve slíbila, že pokud se její strana dostane k moci, nedovolí Ukrajině použít francouzské zbraně dlouhého doletu k zasažení Ruska:

„ Pokud chce Emmanuel Macron poslat vojáky na Ukrajinu a premiér bude proti, žádné vojáky na Ukrajinu nepošlou, “ řekla CNN.

-------------------------

Uvidíme, zda se Tusk se Zelenským nepřepočítali. Vítězná extrémně levicová LFI tvrdí, že rusko-ukrajinský konflikt lze ukončit pouze diplomatickým jednáním o míru.

Zdroj: https://www.pronews.gr/kosmos/eyropaiki-enosi/gallikes-eklog...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jordan Bardella odsoudil „alianci nečestnosti“

7.7.24

Francie:

Předseda Národního shromáždění (NR) Jordan Bardella v neděli odsoudil „alianci nečestnosti“:

"Naneštěstí, aliance ostudy dnes večer připravila Francouze o politiku obnovy. Dnes večer vrhají volební dohody Francii do náruče krajní levice Jeana Luca Mélenchona.

„Národní shromáždění ztělesňuje více než kdy jindy jedinou alternativu a bude stát po boku francouzského lidu. Nechceme moc kvůli moci, ale abychom ji vrátili Francouzům."

Zdroj: https://www.lejdd.fr/politique/second-tour-des-legislatives-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ve Francii zvítězila Pětikolka

7.7.24

Francie:

Jakmile bylo jasné, že budou předčasné volby, spojily se během pouhých dvou týdnů 4 levicové strany, které se až dosud hádaly. Socialisté (PS), komunisté (PC), uhlíkoví ekologové (EELV) a Antifa, migranti, islamisté (LFI) vytvořily společný blok Novou lidovou frontu (NFP), se kterým šly do voleb. Republikáni (LR) se rozpadli a část z nich se připojila k Le Penové.

První kolo voleb vyhrála Le Penová (RN) s více než 33% hlasů. Nová lidová fronta (NFP) získala cca 29% a Macronova "centristická" strana cca 21%.

Pro druhé kolo voleb vyzval Macron NFP a zbytek LR ke spolupráci s jeho stranou a vytvoření tzv. Republikánské fronty proti Le Penové. Tam, kde byli do druhého kola tři kandidáti a z toho jeden od Le Penové, stáhl se z voleb méně nadějný kandidát Republikánské fronty a všichni volili proti Le Penové. Macron vyzval k volbě kandidátů z levicového bloku NFP, který obsahoval i krajně levicovou LFI s Meléchonem, proti které se Macron dříve vymezoval. Meléchon před časem prohlásil, že každý mrtvý policista znamená o jeden hlas méně pro Le Penovou.

Druhé kolo dopadlo následovně

-NFP:

      LFI France Insoumise Meléchon-85 až 94 křesel.
      PC Francouzská komunistická strana-8 až 10.
      PS Socialistická strana-55 až 65.
      EELV Ekologové-32 až 36.
-Renesance Macron-107 až 115.
-LR a různí pravičáci-60 až 63.
-NR Le Penová-120 až 130.
-Přátelé Erica Ciottiho-10 až 15.
-Různé levice-10.

Meléchon prohlásil, že LFI je připravena vládnout=woke, nekontrolovaná migrace, vysoké zdanění, snížení peněz pro policii.

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/elections/legislatives/en-direct-res...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Orbán chystá další překvapivé cesty

7.7.24

Evropská unie:

Maďarský premiér připustil, že cesta do Moskvy nebyla poslední. Další jsou naplánované na příští týden a budou podle něj stejně nečekané.

„Teprve až přijedu, budou všichni překvapeni, že tam jsem,“ řekl v rozhovoru pro Die Weltwoche při návratu z Moskvy. Další podrobnosti o plánovaných návštěvách ale nesdělil.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/viktor-orban-madarsko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

  Petr Pavel je pravděpodobně pod kontrolou cizích tajných služeb, v životopise má nepravdy

7.7.24

Česká republika:

Podívejte se prosím na video.

Především Petra P. nedoporučila na kurz pro agenty ani místní organizace KSČ ani přímí nadřízení vojáci. Získal naprosto nestandardní tlačenku od vysokých generálů. Tu pravděpodobně zařídil jeho otec. Už tenkrát ve svém životopisel lhal - pokud měl příbuzného z kapitalistické ciziny, tak by neměl šanci.

17.11.1989 sice proběhl politický převrat, ale armáda i tajné služby fungovaly postaru až do zrušení Varšavské smlouvy. Proto Petr. P neříká pravdu, že se učil na kapitalistického rozvědčíka. Je tu ještě možnost, že PePa se rozhodl pro spolupráci s cizí západní tajnou službou - a teď musí dělat vše, co mu nařizují. V Moskvě na něj asi mají také nějaké materiály, protože o všech rozvědčících v té době byla Moskva informována.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Gr-I1VjA1KU

Klasifikace: politika,krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Fico poprvé vystoupil. Musíme postavit hráz progresivistickým ideologiím, které se šíří jako rakovina

6.7.24

Slovensko:

Slovenský premiér Robert Fico se poprvé od květnového atentátu na svou osobu objevil na veřejné akci. V pátek večer se zúčastnil oslav svátku slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na hradě Devín na okraji Bratislavy, kde také vystoupil s projevem.

Fico v něm kromě jiného kritizoval progresivismus a liberalismus, ocenil také maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho cesty do Kyjeva a Moskvy s tím, že lituje, že jeho zdraví mu neumožnilo jet s Orbánem.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HcbWc/svet-zpravy-fico-poprve-vystoupil-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Na co se ptal Viktor Orbán prezidenta Putina v Moskvě

6.7.24

Rusko:

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek nečekaně přiletěl do Moskvy, aby jednal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o válce na Ukrajině a možnosti míru.

Stalo se tak poté, co tento týden rovněž navštívil prezidenta Volodymyra Zelenského v Kyjevě. Cesta do Moskvy však vzbudila u evropských elit vlnu nesouhlasu a řadu odsuzujících výroků. O čem vlastně mluvil Orbán s Putinem, to maďarský premiér při cestě z Moskvy krátce řekl Rogerovi Köppelovi ze švýcarského týdeníku Weltwoche.

Nejprve se zeptal, co si Putin myslí o již existujících návrzích mírového plánu a formátech vyjednávání, co si myslí o čínském a brazilském mírovém plánu. Dále na to, zda před zahájením mírových jednání považuje za možné nastolit na frontě příměří.

Požádal také ruského prezidenta o názor, jak vidí budoucnost evropského bezpečnostního systému po válce.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H26zn/svet-zpravy-na-co-se-ptal-viktor-o...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Jana Marková - Štíhlý stát?

6.7.24

Česká republika:

Jsme stát, kde erár pořád kyne. Data ukazují, že počet zaměstnanců státu loni stoupl o 6 950 na 484 128. S tím se také zvýšily náklady na jejich platy, a to o 18 miliard (!) korun. Celkově pak dosáhly 271,2 miliardy. 

Co je ale strašidelné je to, že se zmíněnými daty kontrastují čísla z podnikatelské sféry. Ve stejné době vzniklo celkem 115 tisíc podnikatelských subjektů a zaniklo jich přes 309 tisíc. To už je mazec a já se ptám, kdo si myslíte, že ten erár bude živit? Myslíte, že to vyždímáte tam, kde už není ždímat co? Budete danit tak dlouho, až nikomu nezbyde nic? Jste normální? Firmám jste zvýšili daň z 19 na 21% a z toho máte skoro přesně jen na to, abyste tyto státní lidi uživili.

Vláda dělá čtvrbiliónové schodky, nabírá zaměstnance a hodlá zvyšovat platy.

Pominul covid, pominul šok z ruské invaze, hospodaření nezatěžují žádné mimořádné výdaje a přesto vláda na letošek naplánovala schodek 252 miliard korun, což je o 223 miliard vyšší deficit než před nástupem covidu v roce 2019! Tak já se ptám, co to sakra je? Jak dlouho si myslíte, že tohle udržíte? Až poslední zhasne? A opakuji otázku: Jste normální, nebo už žijete svůj svět jako Joe Biden, Petře Fialo?

Zdroj: https://pravyprostor.net/stihly-stat/

Klasifikace: politika,ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Biden - kandiduji dál a znovu zvítězím

6.7.24

USA:

Americký prezident Joe Biden nehodlá navzdory spekulacím a pochybám o své mentální a fyzické kondici odstoupit z volebního klání o Bílý dům. V pátek to řekl podporovatelům na předvolebním mítinku ve státě Wisconsin.

Některé guvernéry demokratických států, které se Biden snažil prezident ujistit o své formě, podle CNN frustrovalo jeho vysvětlení, že potřebuje více spánku a nebude si plánovat veřejná vystoupení začínající po 20:00.

Nejméně dva demokratičtí zákonodárci už Bidena vyzvali, aby ze souboje s Trumpem odstoupil a dal prostor někomu jinému. Také většina Američanů se domnívá, že je na prezidentský post příliš starý.

P.S. - Biden pravděpodobně spoléhá na korespondenční hlasování. Nebožtíci opět nezklamou )).

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/volby-biden-mel-v-uplynulych-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Marine Le Penová obvinila Rusko z provokace a vměšování do francouzských záležitostí

5.7.24

Francie:

Marine Le Penová obvinila Rusko z provokace a vměšování do francouzských záležitostí poté, co byla její fotografie zveřejněna na stránce X ruského ministerstva zahraničí.

V prohlášení ministerstva zahraničí se uvádí, že "francouzský lid usiluje o suverénní zahraniční politiku, která odpovídá jeho národním zájmům, a chce se zbavit diktátu Washingtonu a Bruselu".

"Když se objeví takový ostentativní a provokativní tweet, může to být považováno za formu vměšování do francouzských záležitostí," řekla Le Penová v televizi TF1 na otázku ohledně vlivu Ruska na její stranu.

Dodala, že Moskva by takovou publikaci neučinila, kdyby měla zájem na jejím vítězství.

Le Penová uvedla, že ona a další představitelé její strany během volební kampaně "zcela jasně vyjádřili podporu Ukrajině a nastínili její limity", zejména se vyslovili proti vyslání francouzské armády.

Připomeňme, že strana Le Penové zvítězila v prvním kole parlamentních voleb. Druhé kolo voleb se uskuteční příští neděli.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1720108751

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Orbán si v Moskvě potřásá rukou s Putinem. Lejnová zuří

5.7.24

Rusko:

Maďarský premiér Viktor Orbán pokračuje ve své mírové misi po návštěvě Ukrajiny zastávkou v Moskvě, kde se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, aby diskutovali o mírových návrzích na ukončení války.

Oba lídři si při setkání potřásli rukama. Putin vyjádřil ochotu diskutovat o mírových návrzích, zatímco předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová varovala, že jednota EU je klíčem k trvalému míru a appeasement Putina válku neukončí.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Mirova-mise-O...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Štefec: Vzkaz pro Janu Černochovou a její “hvězdný tým”: ví vůbec Černochová, že funkčních letadel F-35 je jen 29%?

5.7.24

Česká republika:

„Nákup F-35 je regulérní trestný čin, veřejná defraudace minimálně půl biliónu korun v déledobém horizontu. Lžete o jeho “fantastickém” přínosu pro bezpečnost ČR, lžete o tom, jak “skvělý” je to deal pro českou armádu, a jaký přínos pro český průmysl. Co že tam budeme vyrábět? Jednu mřížku do výstupu motoru o velikosti čokolády!?“ píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Veřejné přiznání amerického ministra obrany Lloyda Austina, že aktuálně je provozuschopných jen 29 % ze všech F-35, nakoupených americkou armádou a kvůli jejich nízké spolehlivosti se bude ne nevýznamně zkracovat jejich životnost, je přece jednoznačným impulsem pro českou stranu, aby neprodleně zahájila jednání o zneplatnění smlouvy o jejich nákupu!

Americká armáda nakupuje jednu F-35 za 100 miliónů dolarů, tj. (při současném kurzu U$ vůči koruně) za cca 2,35 miliardy Kč. Za zhruba stejné peníze nakupuje tato letadla Izrael a za cenu jen o málo vyšší i Dánsko, zatímco „bohatý“ český stát bude platit za jeden kus téměř 6,3 miliardy Kč!

Prokázaný vadný projev vůle ze strany USA při prodeji F-35 do ČR by měl podle mého názoru znamenat okamžité zneplatnění smlouvy o nákupu F-35A pro ČR „od samého počátku“. Vzhledem k tomu, že USA už část peněz dostaly a připravují se další platby, je třeba okamžitě zahájit právní kroky k vypovězení podvodné smlouvy, zastavit placení dalších peněz a zahájit jednání o vrácení peněz již vyplacených.

Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2024/07/stefec-vzkaz-pro-janu-c...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 V britských volbách vyhráli labouristé

5.7.24

Británie:

Britská opoziční Labouristická strana vyhrála čtvrteční parlamentní volby. Podle dosud sečtených hlasů získala nadpoloviční většinu ve 650členné Dolní sněmovně.

Sčítání hlasů z jednotlivých obvodů pokračuje, konzervativní premiér Rishi Sunak však již uznal prohru své strany a pogratuloval lídrovi labouristů Keiru Starmerovi, který se stane příštím premiérem.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-v-britskych-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Disneyova dědička přestala podporovat demokraty

5.7.24

USA:

Americká producentka Abigail Disneyová z rodiny animátora a filmového producenta Walta Disneyho oznámila, že přestává posílat demokratům finanční příspěvky, dokud jejich kandidát Joe Biden neoznámí, že vzdává prezidentskou kandidaturu. Ve čtvrtek to dědička řekla stanici CNBC.

„Pokud Biden neodstoupí, demokraté prohrají. Tím jsem si naprosto jistá. Důsledky této prohry budou skutečně hrozivé," dodala (míněno - vyhraje Trump).

Prezident však během čtvrteční recepce v Bílém domě u příležitosti oslav Dne nezávislosti podle agentury AFP znovu potvrdil, že „nemá v úmyslu“ z boje o Bílý dům odstoupit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/wolt-disney-dedicka-d...

Klasifikace: politika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Vláda nechce řešit rozpočet v přímém přenosu

5.7.24

Česká republika:

Ministři odmítají obvinění z netransparentnosti

Vláda oproti minulým letům tají rámec příjmů a výdajů státního rozpočtu na příští rok. Sklízí za to kritiku ze strany bývalých ministrů financí či některých ekonomů, neboť podle nich je rozpočet „zákonem roku“ a veřejnost by měla mít možnost být součástí debaty.

Oslovení představitelé vlády nicméně tvrdí, že se nejedná o netransparentnost, ale naopak o efektivnější jednání než v minulých letech. Postup vlády okomentovala také Národní rozpočtová rada (NRR).

P.S. - občané snad mají právo vědět kolik, kde a jak vláda utrácí jejich peníze, potažmo daně. Vláda je tu pro NÁS a ne naopak.

Zdroj: https://echo24.cz/a/HaVWQ/zpravy-domaci-vlada-taji-navrh-roz...

Klasifikace: ekonomika,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Přes Ukrajinu bude asi proudit ázerbájdžánský plyn. „Probíhají jednání,“ říká Zelenskyj

5.7.24

Ukrajina:

Ukrajina jedná o tranzitu zemního plynu do Evropské unie z Ázerbájdžánu. Chce si tímto způsobem zachovat roli tranzitní země, jelikož dohoda o přepravě ruského zemního plynu, který vede přes její území, vyprší na konci tohoto roku.

„Chceme pomoci západním sousedům zajistit energetickou bezpečnost,“ uvedl ve středu pro Bloomberg ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

P.S. - Rusko až do konce roku posílá do EU plyn. Za tranzit Ukrajině platí v řádu milionů dolarů.a přitom vede s touto zemí válku. To aby jste byli v obraze.

Zdroj: https://echo24.cz/a/H2JLQ/zpravy-svet-pres-ukrajinu-by-mohl-...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Fiala vyvíjí tlak

5.7.24

Česká republika:

Premiér Petr Fiala (ODS) je opět terčem „zájmu“ českého internetu. Důvodem je jeho vysvětlování jeho boje proti rostoucím cenám potravin, a jaké v tom směru vyvíjí „tlaky“.

Tím opět rozvířil diskuse naštvaných lidí, kteří se nezdráhají ohánět vulgarismy. A připomínají i perlení Petra Fialy v legendárním videu s Nutellou.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pritlac-Legra...

Klasifikace: finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 56 čtenářů částkou 9 767 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise schválila přidělení nevojenské pomoci Ukrajině ve výši více než čtyř miliard eur!18.07.24 19:09 Evropská unie 0

Unijní aplikace, která o vás řekne všechno. Zásah Bartoše usnadnil špehování18.07.24 18:33 Česká republika 0

Evropský parlament potvrdil von der Leyenovou na postu předsedkyně Komise18.07.24 17:03 Evropská unie 4

Co si myslí zdravá část poslanců EU je přímo neslučitelné s EU "hodnotami"18.07.24 13:21 Evropská unie 1

Řádně 3x očkovaný Biden prý dostal COVID18.07.24 11:11 USA 0

Unikátní seznam pohlaví. Kam se hrabou ty Cibulkovy!18.07.24 08:43 Neurčeno 1

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat17.07.24 20:24 Ukrajina 3

Odvážný onkolog prolomil mlčení o podivných „turborakovinách“ a byznysu kolem léčby17.07.24 18:55 Slovensko 0

Tour de France 2024: Návrat povinné roušky!17.07.24 18:46 Francie 1

Většina českých poslanců Von der Lejnovou nepodpoří 17.07.24 15:15 Evropská unie 0

Panika v EU kvůli novému viceprezidentu17.07.24 14:39 USA 0

Český grýn dýl. To aby jste věděli do čeho konkrétně jdeme17.07.24 07:14 Česká republika 0

S Pavlem přišla vojenská junta. Foltýn - označí vás za dezinformátora, konec v práci17.07.24 07:04 Česká republika 0

„Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa17.07.24 06:54 Česká republika 0

Dvacet let proměny....16.07.24 19:22 Francie 0

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 4

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,27 Kč
Libra
30,03 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
15,55 Kč
Švýcarský frank
26,14 Kč
100 japonských jenů
14,74 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
6,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 846,22 Kč
1 unce stříbra
693,80 Kč
Bitcoin
1 473 331,52 Kč

Poslední aktualizace: 18.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 522 694