Ve zkratce

Stránka:

 Video z okamžiku, kdy Izraelci bombardovali kryt ve škole v Gaze – mládež bezstarostně hrála fotbal

10.7.24

Izrael:

Byl zveřejněn videodokument z okamžiku izraelského náletu na školu ve městě Abasan poblíž Khan Yunis v jižní Gaze.

 
Al Jazeera zveřejňuje video skutečného okamžiku, kdy se Izraelci rozhodli bombardovat školu Awda v Abasanu v Khan Yunis: mládež hrála fotbal

Je to za čtyři dny čtvrtý izraelský útok na školní budovu používanou jako kryt v Gaze poté, co Izrael vydal nové příkazy k hromadné evakuaci pro části Khan Younis a města Gaza, což přinutilo desítky tisíc uprchnout a vyvolalo uzavření tří hlavních nemoc.

V izraelské válce v Gaze od 7. října zahynulo nejméně 38 243 lidí a 88 243 bylo zraněno.

______
Kde vidíme pobouření evropských lídrů? Proč neukládají sankce proti Izraeli?

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/vi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Brusel hledá způsob, jak předčasně ukončit maďarské předsednictví EU

10.7.24

Česká republika:

Návštěva Viktora Orbána v Rusku velmi zneklidnila USA i EU a už nyní hledají způsob, jak předčasně ukončit maďarské předsednictví!

1. července by Evropská unie mohla odvolat maďarské rotující předsednictví v Evropské radě kvůli cestě premiéra Viktora Orbána do Moskvy.

Od té doby, co Budapešť minulý týden převzala předsednictví EU, odjel Viktor Orbán z Kyjeva na setkání s Volodymyrem Zelenským, do Moskvy na schůzku s Vladimirem Putinem a do Pekingu (…), závratný program globální diplomacie, který má Ukrajině přinést mír.

Ale Orbánovy kroky způsobily, že evropští prezidenti obrací oči v sloup a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf Evropské rady Charles Michel si z maďarského vůdce tropí legraci.

 
"Členské státy už byly podrážděné heslem 'MEGA (s.b. Make Europe Great Again/Variace sloganu Donalda Trumpa pro Ameriku) (…)' ," řekl diplomat EU v pátek POLITICO pod podmínkou anonymity.

Orbanova taktika by se mohla obrátit proti němu.

Velvyslanci EU budou diskutovat o předsednictví a jeho nedávných cestách na středečním setkání v Bruselu, což je prvním znamením, že by představitelé EU mohli přejít od veřejného odsouzení ke konkrétním krokům zaměřeným na omezení budapešťského předsednictví.

Zdroj: https://www.pronews.gr/kosmos/oi-vrykselles-anazitoun-tropo-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Na summitu NATO za nás vyjednává Tomáš Pojar - je jedním ze strůjců jestřábí politiky vůči Rusku

10.7.24

Česká republika:

Tomáš Pojar, poradce české vlády pro národní bezpečnost, je všeobecně považován za jednoho z nejvlivnějších bezpečnostních expertů v Praze, s pověstí bystrého vyjednavače a nadaného networkera.

Zatímco Pojar je ve funkci teprve od roku 2022, kdy byla jeho role vytvořena, má za sebou letité předchozí zkušenosti, které zahrnují působení na českém ministerstvu zahraničí a jako velvyslanec v Izraeli. Jeho politická spřízněnost je v rodině: Jeho otec, spisovatel a historik Miloš Pojar, byl v letech 1990 až 1994 československým velvyslancem v Izraeli.

Premiér Petr Fiala Pojarovi natolik důvěřuje, že z něj udělal i hlavního vyjednavače pro EU. Největším Pojarovým úspěchem je ale zřejmě jeho vliv na českou zahraniční politiku. Je považován za strůjce nekompromisní podpory České republiky Ukrajině a jejích úzkých vztahů s Izraelem.

Zdroj: https://www.politico.com/news/2024/07/09/nato-summit-leaders...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Bartoš chce nařídit ČT a ČRo boj s dezinformacemi

10.7.24

Česká republika:

Do velké mediální novely přibyla během připomínkového řízení zásadní novinka. Veřejnoprávní média mají ze zákona bojovat proti tzv. dezinformacím. Rozšíření jejich hlavních úkolů přitom přišlo z resortu pirátského předsedy Ivana Bartoše a následně ho pak schválila i vláda.

Další z pokusů, jak z vládního programového prohlášení dostat boj s dezinformacemi do zákona, však i podle vládních odborníků v této formě nedává příliš smysl. Piráti však nedávno prezentovali plán, v němž mluví o spolupráci s veřejnoprávními médii, při níž by si stát objednával ověřování faktů u konkrétních témat.

P.S. - hmm, zajímavý. Já i další občané České republiky se ptají - A kde je psáno a dáno, že pouze stát a jeho média jsou nositelé pravdy? 

Zdroj: https://echo24.cz/a/HqFzg/zpravy-domaci-dezinformace-ceska-t...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Čína posiluje špionážní základny na Kubě

9.7.24

Kuba:

Podle nedávno zveřejněné zprávy Centra pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) Čína pravděpodobně provozuje několik špionážních zařízení na Kubě, jak naznačují satelitní snímky a informace z otevřených zdrojů.

Zpráva CSIS uvádí, že tato zařízení jsou strategicky umístěna k monitorování citlivých komunikací a aktivit na jihovýchodním pobřeží USA, kde se nachází řada vojenských základen a kosmických startovacích center. Zpráva identifikuje čtyři aktivní lokality na Kubě schopné provádět elektronické sledovací operace: Bejucal, El Salao, Wajay a Calabazar. Největší z nich se nachází poblíž Bejucalu, známého svou historií z dob studené války.

Zvýšená přítomnost Číny na Kubě by také mohla ovlivnit karibské státy, které uznávají Tchaj-wan, aby změnily svůj postoj. Tyto výhody činí Kubu cennou kartou v rukou Číny v případě, že by vypukl konflikt mezi USA a Čínou ohledně Tchaj-wanu.

Čína by mohla využít zpravodajský nebo speciální operační personál k vytvoření diverzních krizí v regionu ovlivňujících USA, například narušením dodavatelských řetězců nebo vyvoláním potravinové krize. Zmiňuje, že tyto síly by mohly podporovat ekonomickou nebo politickou destabilizaci v zemích, které jsou partnery USA, využívaje ekonomicky závislé antiamerické partnery k podpoře svých snah.

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-posiluje-spion...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Volby v USA? Big podvod!

9.7.24

USA:

„Stačí, když zaškrtnou políčko ve formuláři a podepíší se. To je vše. To je vše, co se vyžaduje.“

Nelegální voliči, demokraté nám říkali, že to není možné, ale neexistují žádné federální požadavky, aby státy ověřovaly občanství voličů před jejich registrací.

Například ve státě New York se můžete zaregistrovat k volbám bez průkazu totožnosti, bez čísla sociálního pojištění, pokud máte účet za komunální služby, výplatní pásku nebo státní potvrzení o bydlení. A nezapomeňte, že když je chytí, jejda, nevěděl jsem, že je to nelegální, obvinění padá. A kdo se je vlastně snaží chytit? A kde je chytí? Chytí je po volbách?

Joe Biden pustil do země přes 10 milionů nelegálních přistěhovalců.

P.S.- zde Pjotr Fialenko a jeho demoliční četa bere inspiraci pro své vítězství v příštích volbách à la USA 

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nejzmanipulovanejsi-v-hi...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Realita války na Ukrajině: „Naším cílem jsou obrovská ložiska lithia,“ říká Berlín

9.7.24

Ukrajina:

Německo ve své snaze získat levné lithium a snížit svou závislost na třetích zemích vidí v ukrajinském lithiu „zlaté řešení“ svých problémů.

Ulrich Blum, generální ředitel Německého institutu lithia (ITEL), objasnil záměry Berlína:

Pokud Rusko zabere Donbas a ovládne ještě více oblastí v centru Ukrajiny, kde jsou lepší ložiska lithia, situace se pro Evropu zhorší, protože Evropa by mohla získat většinu kovů potřebných pro energetický přechod z Ukrajiny .“

Toto prohlášení pocházející od nejvyššího představitele německé státní agentury je třeba chápat jako oficiální stanovisko německého státu k této záležitosti.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/enoples-sygkroyseis/i-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Niger: Po USA a Francii dostalo nyní i Německo příkaz opustit zemi do konce srpna

9.7.24

Niger:

Německé ozbrojené síly přestanou 31. srpna používat leteckou základnu v Nigeru, protože jednání s vojenským režimem africké země selhala, uvedlo v sobotu německé ministerstvo obrany.

Vojáci Bundeswehru, kteří jsou tam stále umístěni, se podle něj stáhnou do 31. srpna.
 
Rovněž bude opuštěna vojenská spolupráce s Nigerem za účasti německého ministerstva zahraničí, pokračoval.

Vojenská vláda v Nigeru, která vládne od 26. července 2023, oslovila Rusko a Írán a distancovala se od Francie, bývalé koloniální velmoci, a USA.

 Podobný vývoj zaznamenaly i sousední státy Mali a Burkina Faso, kde moc vykonává také armáda a které stejně jako Niger čelí násilí džihádistických organizací.

Zdroj: https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/diethnis-asfaleia/nigi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Začíná summit NATO a Ukrajinci útočí na svou vlastní dětskou nemocnici

9.7.24

Ukrajina:

Podle českých médií Rusové v Kyjevě zasáhli dětskou nemocnici.

Ve stejný čas, kdy Rusové bombardovali v Kyjevě továrnu Artyom, se objevila raketa a zasáhla dětskou nemocnici. Z útoku byli obviněni Rusové, kteří toto obvinění odmítli a prohlásili, že nemocnice byla zasažena ukrajinským systémem protivzdušné obrany.

Naštěstí byl tento útok raketou na dětskou nemocnici náhodně natočen. A rovněž byl natočen ruský útok na kyjevskou továrnu.

Z videí je jasné, že ruské rakety byly zcela odlišné od rakety, která zasáhla dětskou nemocnici.

Ze záznamu vyplývá, že útok na dětskou nemocnici byl proveden americkou raketou AIM-120, vypálenou z komplexu NATO NASAMS ukrajinské PVO.

Aby tato raketa vybuchla tak, jako se to stalo v dětské nemocnici, musela by v ní být záměrně vypnuta pojistka.

Na summitu NATO má být Rusko prohlášeno za hrozbu z východu a někomu se false flag v podobě barbarského útoku na děti velmi hodí.

Zdroj: https://aeronet.news/ukrajinska-pvo-zrejme-vyuzila-rusky-uto...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Ukrajinské tajné služby chtěly unést ruské letadlo s jadernými zbraněmi

9.7.24

Ukrajina:

Ruskému vojákovi byly slíbeny 3 miliony dolarů za únos nadzvukového bombardéru, informuje ruská Federální bezpečnostní služba na videu:

"Nabídl mi, abych unesl stíhačku mířící na ukrajinské území. Ale ne ledajaké letadlo, dálkový bombardér nesoucí rakety, nesoucí jaderné zbraně", tedy Tu-22M3, svěřil se pilot před kamerou.

Jako důkaz FSB zveřejnila screenshot rozhovoru s agentem ukrajinské tajné služby. Podle rozhovoru mělo sdružení ukrajinských vojenských společností získat milion dolarů.

Zdroj: https://fr.sputniknews.africa/20240708/les-services-secrets-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 V Bruselu proběhla inaugurace frakce Patrioté pro Evropu, přidala se Přísaha a motoristé

9.7.24

Evropská unie:

V Bruselu proběhla inaugurace frakce Patrioté pro Evropu, kterou založil Orbán z Fidesz, Babiš z ANO a  Kickl z FPÖ. Frakci zatím tvoří 84 poslanců (z toho 30 z RN) z 12 zemí a stala se tak třetí největší frakcí v Evropském parlamentu. Frakce Evropských konzervativců a reformistů ECR (Meloniová, Fiala) byla odsunuta na čtvrté místo.

Patrioty pro Evropu povede Jordan Bardella ze strany Národní shromáždění RN (Le Penová), místopředsedkyní bude Kinga Gál z Fidesz. Soustředí se hlavně na boj proti nelegální migraci a Zelené dohodě a na obranu suverenity a tradiční rodiny.

Na poslední chvíli do Patriotů pro Evropu přestoupila z ECR řecká strana Hlas rozumu a česká strana Přísaha a motoristé.

Dále je tam italská Liga, holandská PVV, španělský VOX, portugalská Chega a další.

Polská PiS zůstává v ECR, německá AFD vytváří další frakci Evropa suverénních národů.

 

 

Zdroj: https://europeanconservative.com/articles/news/bardella-take...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Rusko udeřilo na kyjevské bunkry a zničilo nejvyšší bezpečnostní představitele Ukrajiny a NATO

8.7.24

Ukrajina:

Ruské síly zasáhly nenápadnou budovu poblíž dětské nemocnice Okhmatdyt v Kyjevě. Nacházelo se zde rozhodovací centrum ukrajinských bezpečnostních sil.

Podle kanálu Militarist Telegram byla skromná budova vedle dětské nemocnice Ohmatdyt využívána jako rozhodovací centrum ozbrojených sil Ukrajiny:

"Vzhledem k době stávky - v pondělí ráno - se tam s největší pravděpodobností konala schůzka důležitých lidí."

Ukrajinský telegramový kanál Legitimny uvedl totéž. Ruské vzdušné síly zasáhly skryté velitelství „rozhodovacího centra“ ukrajinských bezpečnostních sil (SBU/GUR) a třikrát zasáhly jedno a totéž místo, uvedl kanál.

Náhodou bylo ukrajinské velitelství umístěno hned vedle Ohmatdyt — největší dětské nemocnice na Ukrajině. Při stávce však nebyly zabity žádné děti.

_____
A jak o tom psala "naše" média? Rusové bombardovali největší dětskou nemocnici na Ukrajině. Mrtví jsou i jinde

Zdroj: https://english.pravda.ru/world/159969-russia-kyiv-bunkers/

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Strana Le Penové dostala od voličů nejvíc hlasů, jejímu vítězství však zabránil volební systém

8.7.24

Francie:

Na počet hlasů pravicové Národní sdružení (RN) v právě proběhlých francouzských parlamentních volbách drtivě zvítězilo.

Hnutí Marine Le Penové jich od občanů ve druhém kole voleb obdrželo přes 10 milionů, tedy o tři miliony více, než byl zisk v tomto ohledu druhé levicové koalice Nová lidová fronta (NFP). Přesto na počet křesel skončila před volbami favorizovaná RN až třetí.

Může za to většinový volební systém i strategie jejích oponentů.

[...]

Zdroj: https://echo24.cz/a/H4gBL/zpravy-svet-strana-lepenove-ziskal...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Attal (Renaissance) zůstává premiérem, židovské rodiny uvažují o odchodu do Izraele

8.7.24

Francie:

Macron odmítl rezignaci Attala a požádal jej, aby zůstal ve funkci premiéra a zajistil tak stabilitu Francie.

Prominentní francouzští Židé bijí po vítězství NFP na poplach.

Moshe Sebbag, rabín z Velké synagogy v Paříži, po volbách řekl, že „zdá se, že Francie nemá pro Židy budoucnost“, a doporučil mladším Židům, aby „odešli do Izraele “.

Francouzsko-židovský filozof Bernard-Henri Lévy řekl: „Levice je opět unesena nechvalně známým Mélenchonem. Rozdělující jazyk. Nenávist k republice na rtech. Právě teď jsou kolem něj nějaké inkarnace nového antisemitismu... Pokračujte v boji proti těmto lidem.“

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-13611731/Jewish-fam...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Uhlíková ekoložka Sandrine Rousseau (NFP): Úspory Francouzů mohou být použity k získání kontroly nad státním dluhem

8.7.24

Francie:

Uhlíková ekoložka Sandrine Rousseauová, která byla znovuzvolena v parlamentních volbách za koalici Nové lidové fronty (NFP), prohlásila v dubnu tohoto roku, že úspory Francouzů, které leží ladem na bankovních účtech, by mohly být použity k získání kontroly nad státním dluhem.

Na otázku novináře "I když by to znamenalo omezit střadatele?" odpověděla Rousseauová bez zaváhání "Absolutně, absolutně."

Podle tohoto článku by se mělo jednat o představu orientace úspor (bez ztráty hodnoty či úroku) směrem navazujícím na vládní investiční program.

Komunistka Konečná (koalice Stačilo!):

„Ukázalo se i v další zemi, že zabetonované vládnoucí elity jsou porazitelné. Zvláště ve chvíli, kdy se proti nim spojí silný blok stran. A zvláště ve chvíli, kdy vládnoucí klika tahá zemi do války.“

„Co bychom si měli odnést z francouzských voleb? Můžeme vyhrát, pokud se spojíme a pokud budeme klást důraz na témata, která občany trápí, ne na výmysly intelektuálních kavárenských rozumbradů.“

Plán Rousseauové se příliš neliší od záměru WEF na naprogramování elektronické měny tak, aby šla utrácet pouze na schválené produkty.

V programu NFP se postoj k válce vzájemně vylučuje-obsahuje preferenci míru a zároveň odsouzení Putina a podporu dalšímu vyzbrojování Ukrajiny.

Ve Francii vyhrál Soros a Konečná jásá. Ve své evropské parlamentní skupině Sorosovců není omylem.

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/conjoncture/l-epargne-des-francais-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Jak se Ukrajina stává vyhlazovacím táborem pro vlastní občany

8.7.24

Ukrajina:

Režim Zelenského dodává lidi a Evropa zbraně. Nový mobilizační zákon dává možnost provádět prohlídky domácností s možností násilného vniknutí. Video obsahuje ukázky brutálních odchytů civilistů na ulicích.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7KtkwF_x2A4

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Francouzské volby: Donald Tusk a Kyjev „oslavují“ porážku Le Penové a zapomínají, že LFI podporuje jednání o míru

8.7.24

Polsko:

Polský premiér Donald Tusk napsal, že po zveřejnění oficiálních výsledků exit poll pro druhé kolo francouzských voleb zavládlo " vzrušení v Paříži ", "zklamání v Moskvě " a " úleva v Kyjevě" - a že to stačí Varšavě ke štěstí:

 
V Paříži nadšení, v Moskvě zklamání, v Kyjevě úleva. To stačí ke štěstí ve Varšavě.

— Donald Tusk (@donaldtusk) 7. července 2024
 

Marine Le Penová již dříve slíbila, že pokud se její strana dostane k moci, nedovolí Ukrajině použít francouzské zbraně dlouhého doletu k zasažení Ruska:

„ Pokud chce Emmanuel Macron poslat vojáky na Ukrajinu a premiér bude proti, žádné vojáky na Ukrajinu nepošlou, “ řekla CNN.

-------------------------

Uvidíme, zda se Tusk se Zelenským nepřepočítali. Vítězná extrémně levicová LFI tvrdí, že rusko-ukrajinský konflikt lze ukončit pouze diplomatickým jednáním o míru.

Zdroj: https://www.pronews.gr/kosmos/eyropaiki-enosi/gallikes-eklog...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jordan Bardella odsoudil „alianci nečestnosti“

7.7.24

Francie:

Předseda Národního shromáždění (NR) Jordan Bardella v neděli odsoudil „alianci nečestnosti“:

"Naneštěstí, aliance ostudy dnes večer připravila Francouze o politiku obnovy. Dnes večer vrhají volební dohody Francii do náruče krajní levice Jeana Luca Mélenchona.

„Národní shromáždění ztělesňuje více než kdy jindy jedinou alternativu a bude stát po boku francouzského lidu. Nechceme moc kvůli moci, ale abychom ji vrátili Francouzům."

Zdroj: https://www.lejdd.fr/politique/second-tour-des-legislatives-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ve Francii zvítězila Pětikolka

7.7.24

Francie:

Jakmile bylo jasné, že budou předčasné volby, spojily se během pouhých dvou týdnů 4 levicové strany, které se až dosud hádaly. Socialisté (PS), komunisté (PC), uhlíkoví ekologové (EELV) a Antifa, migranti, islamisté (LFI) vytvořily společný blok Novou lidovou frontu (NFP), se kterým šly do voleb. Republikáni (LR) se rozpadli a část z nich se připojila k Le Penové.

První kolo voleb vyhrála Le Penová (RN) s více než 33% hlasů. Nová lidová fronta (NFP) získala cca 29% a Macronova "centristická" strana cca 21%.

Pro druhé kolo voleb vyzval Macron NFP a zbytek LR ke spolupráci s jeho stranou a vytvoření tzv. Republikánské fronty proti Le Penové. Tam, kde byli do druhého kola tři kandidáti a z toho jeden od Le Penové, stáhl se z voleb méně nadějný kandidát Republikánské fronty a všichni volili proti Le Penové. Macron vyzval k volbě kandidátů z levicového bloku NFP, který obsahoval i krajně levicovou LFI s Meléchonem, proti které se Macron dříve vymezoval. Meléchon před časem prohlásil, že každý mrtvý policista znamená o jeden hlas méně pro Le Penovou.

Druhé kolo dopadlo následovně

-NFP:

      LFI France Insoumise Meléchon-85 až 94 křesel.
      PC Francouzská komunistická strana-8 až 10.
      PS Socialistická strana-55 až 65.
      EELV Ekologové-32 až 36.
-Renesance Macron-107 až 115.
-LR a různí pravičáci-60 až 63.
-NR Le Penová-120 až 130.
-Přátelé Erica Ciottiho-10 až 15.
-Různé levice-10.

Meléchon prohlásil, že LFI je připravena vládnout=woke, nekontrolovaná migrace, vysoké zdanění, snížení peněz pro policii.

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/elections/legislatives/en-direct-res...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5

 Orbán chystá další překvapivé cesty

7.7.24

Evropská unie:

Maďarský premiér připustil, že cesta do Moskvy nebyla poslední. Další jsou naplánované na příští týden a budou podle něj stejně nečekané.

„Teprve až přijedu, budou všichni překvapeni, že tam jsem,“ řekl v rozhovoru pro Die Weltwoche při návratu z Moskvy. Další podrobnosti o plánovaných návštěvách ale nesdělil.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/viktor-orban-madarsko...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 56 čtenářů částkou 9 767 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Evropská komise schválila přidělení nevojenské pomoci Ukrajině ve výši více než čtyř miliard eur!18.07.24 19:09 Evropská unie 0

Unijní aplikace, která o vás řekne všechno. Zásah Bartoše usnadnil špehování18.07.24 18:33 Česká republika 0

Evropský parlament potvrdil von der Leyenovou na postu předsedkyně Komise18.07.24 17:03 Evropská unie 4

Co si myslí zdravá část poslanců EU je přímo neslučitelné s EU "hodnotami"18.07.24 13:21 Evropská unie 1

Řádně 3x očkovaný Biden prý dostal COVID18.07.24 11:11 USA 0

Unikátní seznam pohlaví. Kam se hrabou ty Cibulkovy!18.07.24 08:43 Neurčeno 1

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat17.07.24 20:24 Ukrajina 3

Odvážný onkolog prolomil mlčení o podivných „turborakovinách“ a byznysu kolem léčby17.07.24 18:55 Slovensko 0

Tour de France 2024: Návrat povinné roušky!17.07.24 18:46 Francie 1

Většina českých poslanců Von der Lejnovou nepodpoří 17.07.24 15:15 Evropská unie 0

Panika v EU kvůli novému viceprezidentu17.07.24 14:39 USA 0

Český grýn dýl. To aby jste věděli do čeho konkrétně jdeme17.07.24 07:14 Česká republika 0

S Pavlem přišla vojenská junta. Foltýn - označí vás za dezinformátora, konec v práci17.07.24 07:04 Česká republika 0

„Odvolat.“ Politici zdrceni výrokem Pekarové o atentátu na Trumpa17.07.24 06:54 Česká republika 0

Dvacet let proměny....16.07.24 19:22 Francie 0

Holandsko v rámci green dealu zavádí daň z "kravských prdů" 100EUR na krávu na rok16.07.24 12:49 Nizozemsko 4

Jan Schneider: Většina politiků z Fialovy vlády by dala přednost úspěšnému atentátu na Trumpa15.07.24 19:16 Česká republika 1

Americká ministryně financí Janet Yellenová varovala, že po celém světě se země odklánějí od amerického dolaru15.07.24 19:09 USA 0

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA15.07.24 18:50 USA 2

Kradou hydranty aby přežili. V USA mizí kovy, měď je nyní zlato chudých 15.07.24 07:10 USA 0

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
25,27 Kč
Libra
30,03 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
15,55 Kč
Švýcarský frank
26,14 Kč
100 japonských jenů
14,74 Kč
Čínský juan
3,19 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
6,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,56 Kč
100 rublů
26,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
56 846,22 Kč
1 unce stříbra
693,80 Kč
Bitcoin
1 473 331,52 Kč

Poslední aktualizace: 18.7.2024 21:00 SEČ

Tuto stránku navštívilo 45 522 580